V levickej nemocnici urobili za minulý týždeň vyše 1600 testov. Ako bude nemocnica fungovať počas sviatkov?

14.12.2020

Nemocnici AGEL Levice po predchádzajúcich náročných týždňoch eviduje výrazne lepšie čísla covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov. Veľkému záujmu sa teší aj mobilné odberové miesto, kde za minulý týždeň otestovali vyše 1600 záujemcov. Nemocnica sa už pripravuje na tzv. vianočný režim, kedy bude v dobe sviatkov, ako každý rok, realizovaná len akútna zdravotná starostlivosť.

„K dnešnému dňu k 8.00 hod evidujeme celkovo 19 covid pozitívnych pacientov, z toho 3 si vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie. Výrazne sa nám zlepšil stav zamestnancov, pozitívnych na koronavírus máme len 2, desiati sú ešte v karanténe,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský. Nemocnica za uplynulý týždeň vykonala 1254 bezplatných antigénových testov, z nich 63 bolo pozitívnych. V mobilnom odberovom mieste sa 347 ľudí dalo testovať PCR testom, koronavírus sa potvrdil u 80 testovaných.

Nemocnica sa už pripravuje na tzv. vianočný režim. ,,Všetkým pacientom, ktorým to zdravotný stav  dovolí, umožníme, aby najkrajšie sviatky v roku strávili s blízkymi. V nemocnici budeme realizovať počas sviatkov len neodkladnú zdravotnú starostlivosť, k štandardnému režimu sa vrátime od 4. januára 2021,“ vysvetlil riaditeľ Belanský.

Mobilné odberové miesto bude v nemocnici fungovať aj počas nastávajúcich pracovných dní od 7:30 hod do 12:00 hod a od 12:30 do 15:30 hod.