Levická nemocnica pokračuje v očkovaní rizikových skupín obyvateľstva

10.2.2021

Nemocnica AGEL Levice v rámci svojej činnosti vakcinačného centra pokračuje v očkovaní vybraných skupín obyvateľstva a zamestnancov. Za uplynulé dva dni sa podarilo zaočkovať takmer 80 ľudí v dialyzačnom centre v Leviciach

„Náš tím zdravotníkov v rámci dobrej spolupráce v priebehu pondelka a utorka navštívilo FMC -  dialyzačné služby s.r.o., dialyzačné centrum v Leviciach. Očkovací tím na čele s Mgr. Stroškovou zaočkoval 66 pacientov, ktorí spadajú do rizikovej skupiny a v zmysle usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR mohli absolvovať vakcináciu prvou dávkou vakcíny Pfizer. Zaočkovali sme aj 10 ich zamestnancov,“ hovorí riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský, MPH.

Očkovanie prebehlo bez problémov, nikto zo zaočkovaných nemal závažné vedľajšie účinky. „Atmosféra bola veľmi príjemná, na strane pacientov aj zamestnancov bolo cítiť pochopenie a odhodlanie dať sa zaočkovať,“ doplnila Mgr. Strošková.