Levická nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou

4.5.2021

Nemocnica AGEL Levice má vývoj pandemickej situácie pod kontrolou, aj keď počet pacientov s koronavírusom od minulého týždňa mierne stúpol. Vo veľmi vážnom stave je už len jeden pacient, koronavírus nemá aktuálne nikto zo zamestnancov nemocnice.

„Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice je viac menej ustálená, oproti minulému týždňu sa počet covid pozitívnych pacientov zvýšil o 4 na celkovo 15, jeden pacient zostáva kvôli ťažkému priebehu ochorenia pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedol aktuálny stav riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský.

Nikto zo zamestnancov nemocnice nemá koronavírus, 2 sú ešte  v preventívnej karanténe. „Vzhľadom na stabilnú pandemickú situáciu s očakávaným pozitívnym vývojom sme pristúpili k redukcii reprofilizovaných lôžok, ktoré potrebujeme pre bežných pacientov,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice.

Výsledky minulotýždňového testovania v mobilnom odberovom mieste levickej nemocnice dokazujú  zlepšenie pandemickej situácie. Z 2096 anitgénových testov bolo pozitívnych len 9, vykonali  aj 264 PCR testov, pozitívnych bolo 28. Vďaka vakcinácii vo vakcinačnom centre dostalo svoju očkovaciu látku takmer 2700 registrovaných záujemcov.

Napriek zlepšujúcej sa pandemickej situácii stále v nemocnici platí zákaz návštev pacientov a prísne protiepidemické opatrenia.