Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

Pracoviská

Jednodňová zdravotná starostlivosť

Najčastejšie vykonávané výkony JZS v rámci ortopédie, úrazovej chirurgie a chirurgie sú artroskopické operácie  ramenného, kolenného, lakťového a členkového kĺbu, operácie ruky a nohy /napríklad syndróm karpálneho tunela, operácia skákavých prstov, deformity prednej nohy, operácia vybočeného palca nohy, extrakcie osteosyntetického materiálu, operácie zlomenín malých kostí.

Doba prepustenia závisí od spôsobu anestézie, od pooperačného priebehu a od náročnosti daného výkonu. Výhodou operačných výkonov realizovaných formou JZS je minimalizácia rizík spojených s pobytom v nemocnici, skorý návrat do domácej starostlivosti a  skorý návrat  k bežným aktivitám

Na pracovisku JZS sa vykonávajú nasledovné operačné zákroky:

Vykonávané operácie:

  • Artroskoúcké operácie ramenného kĺbu  
  • Artroskopické operácie lakťového kĺbu 
  • Artroskopické operácie členkového kĺbu
  • Artroskopické operácie zápästia - karpálny tunel 
  • Korekčné operácie - hallux valgus a iné deformity 
  • Vybratie osteosyntetického materiálu
  • Operácie zlomenín malých kostí

Pri presnom stanovení termínu operácie pacient dostane na ambulancii informačný leták, kde sú uvedené všetky dôležité informácie, zoznam potrebných predoperačných vyšetrení, prehľad, kde sa ambulancie nachádzajú, kedy prísť na operáciu a čo všetko bude pacient potrebovať v rámci pobytu na oddelení JZS. Súčasťou informačného letáku je aj mapa pre zjednodušenie orientácie pacientov v areáli nemocnice.

Ako pri každej operácií, tak aj pri operácií na oddelení JZS, je potrebné splniť kritéria vhodnosti pacienta na daný zákrok a absolvovať predoperačné vyšetrenia. To  zahŕňa kompletné predoperačné vyšetrenie vrátane RTG pľúc, EKG s popisom, eventuálne kardiologické, diabetologické a iné špecializované vyšetrenia. Ako ďalšie sa podstupuje anestéziologické predoperačné vyšetrenie, ktoré zahŕňa zhodnotenie zdravotného stavu pacienta.

 

Kontakty:

036/6379 525, 425
Rekonštruovaná budova pavilónu D (Budova pôrodnice), 1. poschodie
napíšte nám, opýtajte sa