Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Svetový deň umývania rúk

15.10.2021

Pätnásteho októbra si každoročne milióny ľudí pripomína Svetový deň umývania rúk prostredníctvom celosvetových udalostí a propagačných kampaní. Umývanie rúk mydlom je jednoduchý a účinný spôsob prevencie chorôb a zaistenia celkového zdravia. Prvý svetový deň umývania rúk sa konal v roku 2008, keď si viac ako 120 miliónov detí z celého sveta umylo ruky mydlom vo viac ako 70 krajinách.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy

12.10.2021

Každoročne si pripomíname Svetový deň artritídy práve 12. októbra a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o všetkých aspektoch tejto choroby. Artritída je zastrešujúcim pojmom pre viac ako 100 typov reumatických ochorení. Medzi zoznam chorôb považovaných za patriace do skupiny artritíd patria chronické ochorenia, ako je ankylozujúca spondylitída, dna, reumatoidná artritída, lupus a osteoartritída. Aj v Nemocnici AGEL Levice sa venujú pacientom s týmto ochorením.

Celý článok


Svetový deň duševného zdravia: Aj schopnosť občas nič nerobiť je dôležitá

8.10.2021

Desiaty október je Dňom duševného zdravia. Po prvýkrát sa tento deň oslavoval v roku 1992. Bol vytvorený s cieľom zvýšiť povedomie o tom, aké sú bežné problémy duševného zdravia, bojovať proti stigmatizácii a kampaň za lepšie podmienky a liečbu ľudí s duševným ochorením. Práve v dnešnej dobe je schopnosť zastaviť sa a poskytnúť si duševný relax mimoriadne dôležitá, čo potvrdzuje aj psychologička levickej nemocnice.

Celý článok


Levická nemocnica má novú gama sondu. Vďaka nej poskytuje komplexnú starostlivosť pre ženy - od vyšetrenia až po chirurgiu nádorov prsníkov

5.10.2021

Nemocnica AGEL Levice získala do svojho prístrojového vybavenia na chirurgii novú gama sondu, čím výrazne zvýšila kvalitu a najmä komplexnosť poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Gama sonda má zásadný význam pre chirurgiu zhubných nádorov prsnej žľazy a kože. Nemocnica tak vďaka svojmu vybaveniu vie liečiť pacientky komplexne – od úvodného vyšetrenia lekárom s následnou sonografiou a mamografiou, cez stanovenie diagnózy a prípadného operačného riešenia s využití gama sondy. A to všetko bez dlhého čakania.

Celý článok


Medzinárodný deň lekárov

1.10.2021

Prvý október je Medzinárodným dňom lekárov. Deň, ktorý patrí tým najobetavejším z nás, ktorí sa denne starajú o to najcennejšie, čo máme, o naše zdravie. Posledné dva roky ukázali, že dokážu takmer nemožné, že neraz s nasadením vlastných životov bojujú o tie naše. V Nemocnici AGEL Levice pracuje takmer viac ako stovka lekárov a všetkým dnes patrí úprimné poďakovanie.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021, AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021, AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021, AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice platí od dnešného dňa zákaz návštev pacientov

24.9.2021

Vedenie Nemocnice AGEL Levice, vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu, rozhodlo o zákaze návštev pacientov, ktorý platí v nemocnici od dnešného dňa. Pacienti, ktorí prichádzajú na plánovanú hospitalizáciu musia byť všetci otestovaní, ak pacienti potrebujú ísť na ambulantné vyšetrenie, tu sa posudzuje, či ide o OTP pacientov (očkovaní, testovaní alebo prekonali koronavírus). Pandemická situácia v nemocnici je zatiaľ priaznivá, nemocnica uvedené kroky prijala ako preventívne.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021, AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021, AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


Doprajme si počas jesene sezónne potraviny

22.9.2021

Zmena ročného obdobia a prechod z teplejších dní do tých sychravejších je citeľná nielen pre náš šatník, ale aj pre náš organizmus. Práve takéto teplotné výkyvy pomáhajú množeniu vírusov. Dôležité je prispôsobiť tomu aj jedálniček, mal by byť stále vyvážený, nemali by sme zabúdať na sezónne ovocie a zeleninu a predovšetkým, doň zaradiť teplé nápoje a polievky. O tom, čo a, ako jesť v jesenných mesiacoch, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Levice, Ing. Henrietou Loveckou.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021, AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


V levickej nemocnici je možné sa prihlásiť na očkovanie na presný termín, očkujú aj deti od 12 rokov

20.9.2021

Okres Levice je síce podľa covid automatu červeným okresom, ale pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice je zatiaľ priaznivá. Nemocnica nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca, hospitalizovaný je jeden pacient s koronavírusom, v zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva sú reprofilizované covidové lôžka a personál má k dispozícii dostatok ochranných osobných pomôcok. V rámci prevencie proti koronavírusu nemocnica prišla s novinkou – možnosťou objednať sa na očkovanie na konkrétny deň a presný čas.

Celý článok


Jedenásty september je Svetovým dňom prvej pomoci. Aj laická pomoc je lepšia ako žiadna

10.9.2021

Viete čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Lekár z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Igor Slabak z Nemocnice AGEL Levice nám zhrnul zásady prvej pomoci, opísal aj situácie, kedy sám musel poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku - zrekonštruované neurologické oddelenie

9.9.2021

Nemocnica AGEL Levice sa snaží neustále zlepšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Dôkazom toho je aj posledná novinka, zrekonštruované oddelenie neurológie, ktoré patrí medzi najžiadanejšie z hľadiska záujmu a diagnóz pacientov.

Celý článok


V levickej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

24.8.2021

Nemocnica AGEL Levice testuje verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak od 24. augusta sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je levická nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Levická nemocnica hlási nedostatok krvi, darovať ju môžete každý utorok

23.8.2021

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a aj vzhľadom na pandémiu a prísnejšie podmienky darovania je jej momentálne kritický nedostatok. Výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Levice.

Celý článok


Aj Nemocnica AGEL Levice ponúka opäť antigénové testy za poplatok 5 EUR

18.8.2021

Nemocnica AGEL Levice sa od stredy 18. augusta zaradila medzi sedem desiatok zdravotníckych zariadení, ktoré v rámci Slovenska znovu ponúkajú možnosť dať sa otestovať na koronavírus. V zmysle príkazu Ministerstva zdravotníctva SR sa testy budú realizovať sedem dní v týždni, osem hodín denne a stoja 5 eur, čo je ministerstvom zdravotníctva stanovený manipulačný poplatok.

Celý článok


Slnko je dobrý sluha, ale zlý pán Ako sa pred slnkom chrániť, aká ochrana je vhodná pre malé deti?

13.8.2021

Leto ešte nekončí a tento rok je mimoriadne horúce. Láka nás to k vode či na slnko, avšak aj opaľovanie a pobyt na slnku má svoje pravidlá. Čo robiť pre bezpečné opálenie a ako postupovať, aby sme si neuškodili, nám prezradil Mgr. Michal Krammer, vedúci farmaceut Lekárne Steris z Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Aké je správne stravovanie v lete? Alkohol a ťažké jedlá obmedziť preferujú sa ľahké jedlá a čistá voda

11.8.2021

Leto je obdobím, ktoré nás často láka k vode, k jazerám či na kúpaliská. Nebezpečné tam ale pre nás nemusí byť iba slnko, ale napríklad aj nevhodná strava, ktorá nášmu organizmu môže viac uškodiť ako pomôcť. Odborníkov z Nemocnice AGEL Levice sme sa teda spýtali, aké stravovanie je v lete vhodné a čomu sa naopak počas horúčav vyhnúť.

Celý článok


Levická nemocnica začala so špecializovanými prehliadkami pre športovcov

10.8.2021

Nemocnica AGEL Levice vyšla v ústrety športovcom v regióne a začala poskytovať v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levoča špecializované lekárske prehliadky pre malých športovcov. Medzi prvými, kto si testovanie svojho zdravotného stavu vyskúšal u odborníkov, boli členovia športového klubu FK Slovan Levice, takmer 80 futbalových nádejí vo veku 12 až 15 rokov.

Celý článok


Dojčenie je najspoľahlivejšia výživa aj ochrana bábätka

3.8.2021

Tento týždeň je Svetovým týždňom podpory dojčenia. Prečo je tak dôležité dojčenie propagovať, budúce aj čerstvé mamičky ho správne naučiť, čo všetko prináša dojčenie nielen bábätku, ale aj samotnej matke a ako dojčenie učí a propaguje MUDr. Mária Križová, lekárka Pediatricko neonatologického oddelenia Nemocnice AGEL Levice, nám priblížila v rozhovore.

Celý článok


Počet pacientov s infekčnou žltačkou klesá vďaka očkovaniu a životnej úrovni

28.7.2021

Dnes, 28. júla, si pripomíname Svetový deň hepatitídy, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o tomto ochorení, o jeho prenose či prevencii. So žltačkou sa stretávajú aj v Gastroenterologickej ambulancii v Nemocnici AGEL Levice, počet pacientov s infekčnou formou tejto diagnózy našťastie klesá.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice spustila objednanie na očkovanie proti koronavírusu na presný čas na webe AGELu

28.7.2021

Nemocnica AGEL Levice po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR spustila projekt a novú možnosť objednať sa na očkovanie proti koronavírusu priamo na webe spoločnosti AGEL. Záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu. Na základe veľmi dobrých skúseností z očkovania zdravotníci v Leviciach a okolí vychádzajú v ústrety záujemcom o očkovanie a chcú takto pomôcť zjednodušiť a urýchliť prihlásenie sa na vakcináciu. Celý proces je bezplatný a zaočkovaný dostane certifikát v zmysle platnej legislatívy Národného centra zdravotníckych informácií.

Celý článok


Oftalmologická ambulancia opäť v prevádzke

26.7.2021

Očami vnímame všetky krásy sveta. Zdravie očí je preto nesmierne dôležité. Nemocnica AGEL Levice opäť spustila prevádzku a poskytuje starostlivosť v Oftalmologickej ambulancii. Ambulancia je určená pre dospelých pacientov.

Celý článok


Ambulancia úrazovej chirurgie levickej nemocnice v novom šate

23.7.2021

Nemocnica AGEL Levice sa snaží zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti či už po stránke medicínskej modernými prístrojmi, novými oddeleniami, zabezpečením medicínskych špecialistov, ale aj po stránke skrášlenia a spríjemnenia prostredia, ktoré pacient v nemocnici navštevuje. Poslednou novinkou, ktorú nemocnica realizovala, je vynovená podoba ambulancie úrazovej chirurgie.

Celý článok


Farebný svet detí z Nemocnice AGEL Levice

22.7.2021

Detská fantázia je nekonečná. Svedčia o tom aj výtvarné diela, ktoré vytvorili deti hospitalizované na Pediatricko-neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Levice. V rámci spríjemnenia pobytu zdravotníci vymysleli pre malých pacientov tento originálny spôsob. Všetky kresby si môže pozrieť aj verejnosť, keďže zdobia priestory vakcinačného centra v levickej nemocnici.

Celý článok


V Levickej nemocnici sa dá otestovať aj po zrušení bezplatného testovania

9.7.2021

Nemocnica AGEL Levice síce na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR k 30.6. 2021 zrušila bezplatné antigénové testovanie, mobilné odberové miesto však v nemocnici funguje aj naďalej. Záujemcovia sa môžu dať otestovať v rámci celej škály platených testov, pri PCR testoch nemocnica znížila ceny.

Celý článok


V levickej pôrodnici sa za prvý polrok narodilo vyše 600 detí. Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie získalo Zlatý Aeskulap za rok 2020

8.7.2021

Nemocnica AGEL Levice napriek pandémii koronavírusu zaznamenala v prvom polroku 2021 vyše 600 pôrodov. Je to jedna z oblastí, ktorú pandémia výrazne nepoznačila. Levická pôrodnica má medzi rodičkami blízkeho aj vzdialenejšieho okolia veľmi dobré meno a svoju profesionalitu ukázala aj pri pôrodoch covid pozitívnych rodičiek.

Celý článok


Ako sa znova nadýchnuť z plných pľúc

2.7.2021

Mnohí pacienti po prekonaní ochorenia COVID-19 trpia tzv. postcovidovými zdravotnými komplikáciami a od apríla tohto roka prišlo do Ambulancie pneumológie a ftizeológie Nemocnice AGEL Levice približne 200 pacientov s takýmito ťažkosťami. Obrátili sme sa preto na MUDr. Annu Forgáčovú, ktorá v časoch najväčšej pandemickej krízy bola nielen nosnou lekárkou, ale taktiež aj odbornou a morálnou oporou Covid oddelenia Nemocnie AGEL Levice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice originálne skrášlila priestory vakcinačného centra Zdobí ho výstava detských kresieb

14.6.2021

Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s NADÁCIOU AGEL, zorganizovala originálnu výstavu detských kresieb. Obrázky kreslili deti z Centra pre deti a rodiny v Leviciach a tieto milé umelecké výtvory skrášľujú priestory vakcinačného centra v nemocnici.

Celý článok


Psychologička levickej lemocnice radí, ako si udržať psychickú pohodu Obrátiť sa na odborníka nie je hanba

11.6.2021

Pandémia, strach z ochorenia, strach z neznámeho a o blízkych, stres z pracovnej neistoty. To všetko si tisíce ľudí zažívali za uplynulý rok. Teraz nastáva uvoľnenie, ale strach i stres zostávajú spolu s otázkami, čo bude ďalej, či sa dať očkovať, ako a kedy cestovať, do akej miery podstúpiť rôzne riziká. Všetky tieto a mnoho ďalších otázok zodpovedá Mgr. Barbara Budinská, klinická psychologička Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Detičky pokrstili nového maskota NADÁCIE AGEL

11.6.2021

NADÁCIA AGEL v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levice sa postarala o výnimočný Deň detí pre Centrum pre deti a rodiny v Leviciach. Okrem darčekov, ktoré detičky dostali, sa spolu s riaditeľkou centra stali krstnými rodičmi nového maskota nadácie – doktorky AGI.

Celý článok


Levická nemocnica obnovila predpôrodné kurzy pre budúce mamičky

10.6.2021

Nemocnica AGEL Levice sa vďaka zlepšenej pandemickej situácii vracia do bežného režimu. Jeho súčasťou je aj opätovné spustenie kurzov pre budúce mamičky. Tie boli a sú neustále žiadané, pandémia covidu však ich realizáciu dočasne znemožnila.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú chirurgickú ambulanciu

1.6.2021

Nová chirurgická ambulancia sa nachádza na 1. poschodí polikliniky a pacient má možnosť sa na vyšetrenie objednať cez call-centrum alebo priamo na telefonickej linke 0366379501. Odporúča sa, aby mal pacient na chirurgické odborné vyšetrenie odporúčanie praktického lekára alebo odborného lekára, ale bude vybavený k jeho spokojnosti aj bez odporúčania.

Celý článok


Levickí fyzioterapeuti nastavujú pacientom liečbu individuálne

21.5.2021

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Levice. Zdravotnícky tím pod vedením primárky MUDr. Drahoslavy Rondíkovej sa zameriava na širokú škálu diagnóz a po pandémii sa konečne dostávajú do bežného režimu fungovania.

Celý článok


Levická nemocnica eviduje výrazný pokles pacientov s koronavírusom. Návštevy pacientov sú povolené pri dodržaní stanovených podmienok

18.5.2021

Nemocnica AGEL Levice za uplynulý týždeň eviduje výrazný pokles hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, čo umožnilo aj viaceré organizačné zmeny. Od pondelka, 17. mája je možné navštíviť pacientov v nemocnici s výnimkou covidového oddelenia za dodržania stanovených podmienok. Od nedele, 23. nemocnica plánuje spustiť vo svojich priestoroch aj veľkokapacitné očkovacie centrum.

Celý článok


Vedúca sestra z levickej pôrodnice pomáha bábätkám pri príchode na svet už 50-ty rok. „Pôrodníctvo je najkrajší odbor v zdravotníctve, rodí sa v ňom nový život“

14.5.2021

Päťdesiat rokov vstupuje pred začiatkom každej pracovnej zmeny do tej istej budovy levickej nemocnice. Vedúca sestra z Oddelenia gynekológie a pôrodníctva Eva Moravská začala v roku 1971 ako pôrodná asistentka a tomuto poslaniu venovala celý svoj život. Na oddelení ju usmiatu nájdete dodnes, kde naďalej pomáha pri príchode bábätiek na svet.

Celý článok


Levická nemocnica povolí návštevy pacientov pri splnení stanovených podmienok

14.5.2021

Nemocnica AGEL Levice od pondelka 17. mája 2021 pripravuje zásadnú zmenu chodu nemocnice. Po dlhých mesiacoch bude možné navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR. Návštevy na covid oddelení sú naďalej zakázané.

Celý článok


Levická nemocnica už zaočkovala 40 000 ľudí proti koronavírusu. Zvyšuje denný limit zaočkovaných až na 800

10.5.2021

Nemocnica AGEL Levice aj po ďalšom týždni eviduje priaznivé čísla v súvislosti s pandémiou koronavírusu, poklesol počet hospitalizovaných covid pacientov, zvyšuje sa počet zaočkovaných a tiež počet plánovaných operácií. V závere mája nemocnica pripravuje spustenie veľkokapacitného vakcinačného centra priamo v areáli nemocnice.

Celý článok


Levická nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou

4.5.2021

Nemocnica AGEL Levice má vývoj pandemickej situácie pod kontrolou, aj keď počet pacientov s koronavírusom od minulého týždňa mierne stúpol. Vo veľmi vážnom stave je už len jeden pacient, koronavírus nemá aktuálne nikto zo zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Levická nemocnica finišuje s výstavbou urgentného príjmu. Pacientom bude slúžiť už v tomto roku

29.4.2021

Nemocnica AGEL Levice bude mať už v tomto roku nový urgentný príjem. Pandémia koronavírusu jej výstavbu spomalila minimálne, oproti plánu nastal posun len o cca dva mesiace. Stavba, na ktorej sa podieľa spolufinancovaním Európska únia má už úplne dokončený jeden z troch stavebných objektov, na ďalších dvoch práce finišujú. Nový urgentný príjem s úplne novým technickým a prístrojovým vybavením bude znamenať výrazné skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre pacientov z viac ako 160 000 spádovej oblasti.

Celý článok


Levická nemocnica stále v pozitívnom trende, pacientov s koronavírusom nepribúda

26.4.2021

Nemocnica AGEL Levice aj naďalej hlási pozitívne informácie o vývoji pandemickej situácie. Tá je ustálená, počet pacientov s koronavírusom nepribúda, nemocnica naďalej nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. Postupne sa zvyšuje počet plánovaných operácií a levickí zdravotníci sa pripravujú na spustenie veľkokapacitného vakcinačného centra.

Celý článok


Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici pokračuje Pozvoľna začne s plánovanými operáciami

19.4.2021

Aj tretí týždeň po sebe má Nemocnica AGEL Levice dobré správy o vývoji pandemickej situácie. Znovu klesol počet pacientov s koronavírusom, noví pacienti pribúdajú len sporadicky a nemocnica nemá žiadnych covidových zamestnancov. Prioritou je aj naďalej očkovanie verejnosti, nemocnica je pripravená poskytnúť súčinnosť pri spustení veľkokapacitného očkovacieho centra v Leviciach.

Celý článok


Levické mamičky sa môžu tešiť z nových pôrodných postelí

15.4.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice patrí dlhodobo k vyhľadávanému miestu, kam chodia budúce mamičky zo širokého okolia priviesť na svet svoje bábätká. Toto oddelenie neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a má ďalšiu potešujúcu správu. Na rodičky čakajú na oddelení nové pôrodné postele.

Celý článok


Pandemická situácia v levickej nemocnici sa zlepšuje najmä u závažných prípadov koronavírusu

12.4.2021

Nemocnica AGEL Levice nemá po dlhom čase niekoľkých mesiacov v tejto chvíli žiadneho pacienta s koronavírusom, ktorého stav si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Aj tento fakt, spolu s tým, že neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca dokazuje zlepšenie pandemickej situácie v nemocnici.

Celý článok


Gastroenterologická ambulancia v levickej nemocnici za polroka pomohla viac ako 400 pacientom

8.4.2021

Nemocnica AGEL Levice od vlaňajšieho 1. októbra prevádzkuje na 2. poschodí v budove polikliniky gastroenterologickú ambulanciu, ktorá sa zaoberá širokou škálou diagnóz dospelých. Pacienti sú s touto ambulanciou veľmi spokojní, pretože sa im dostane odborná pomoc a oceňujú aj to, že na potrebné vyšetrenia sa dostanú rýchlo.

Celý článok


Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici Veľkonočné sviatky spomalili

7.4.2021

Nemocnica AGEL Levice môže po Veľkonočných sviatkoch skonštatovať, že pozitívny vývoj pandemickej situácie sa nateraz zabrzdil. Hoci celkovo počet pozitívnych pacientov len mierne narástol a nemocnica nemá žiadneho zamestnanca s koronavírusom, intenzivististické lôžka sú stále plné. To si vyžaduje stále enormné nasadenie zdravotníkov. Súčasná zatiaľ neumožňuje otvoriť nemocnicu aj pre príbuzných pacientov, takže návštevy zostávajú zakázané.

Celý článok


Levická nemocnica a jej režim počas Veľkonočných sviatkov

1.4.2021

Nemocnica AGEL Levice bude počas nadchádzajúcich sviatkov fungovať v štandardnom režime ako počas voľných dní. Všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovoľuje, budú prepustení do domáceho liečenia. V obmedzenom režime bude fungovať mobilné odberové miesto ako aj vakcinačné centrum v nemocnici.

Celý článok


Levická nemocnica opäť zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

29.3.2021

Nemocnica AGEL Levice už druhý týždeň po sebe zaznamenala zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie. Opäť poklesol počet pacientov s kroronavírusom a nemocnica má opäť nulu v počte covid pozitívnych zamestnancov. Nemocnica má výborné výsledky vo vakcinácii, prekročila už číslo 25 000 zaočkovaných registrovaných záujemcov.

Celý článok


Pozitívna správa – pandemická situácia v levickej nemocnici sa výrazne zlepšila

22.3.2021

Pozitívny trend vo vývoji aktuálnej pandemickej situácie na Slovensku potvrdzuje aj Nemocnica AGEL Levice. Výrazne tam poklesol počet pozitívnych pacientov s koronavírusom, aj keď intenzivistické lôžka s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu sú stále plne vyťažené. Nemocnica prekročila hranicu 20 000 zaočkovaných z radov verejnosti, intenzívnejšie sa rozbieha aj operatíva.

Celý článok


Levická nemocnica má vynovené oddelenie klinickej biochémie Denne spracúvajú cca 500 vzoriek

19.3.2021

Hoci je Oddelenie klinickej biochémie Nemocnice AGEL Levice skryté pred zrakmi pacientov aj návštevníkov nemocnice, jeho úloha je o to dôležitejšia. Na detailných rozboroch vzoriek totiž závisí promptné a najmä presné stanovenie diagnózy pacienta a aj nastavenie liečby. To je aj hlavný dôvod, prečo sa levická nemocnica rozhodla oddelenie zmodernizovať a to tak po stránke svojho technického vybavenia, ako aj celkového prostredia, v ktorom biochemici pracujú.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala výrazný skok dopredu v ankete poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera

18.3.2021

Dôvera o najlepšiu nemocnicu. Anketa zisťuje spokojnosť pacientov s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. V kategórii všeobecných nemocníc levická nemocnica skončila za rok 2020 na 10. mieste, čo je oproti vlaňajšiemu 31. miestu zlepšenie o neuveriteľných 21 miest.

Celý článok


„Slováci majú problém s alkoholom, máme alarmujúce čísla,“ zhodujú sa levické psychologičky

17.3.2021

Podľa európskeho štatistického úradu vypije priemerný Slovák 12 litrov čistého alkoholu ročne. V celosvetovom priemere v pití alkoholu sa nachádzame na 9. mieste a alarmujúcim číslom je tiež to, že máme až 400 000 ľudí závislých od alkoholu, každý rok pribudne zhruba ďalších 6 000. O tom, ako pôsobí pravidelný príjem alkoholu na naše telo, čo sa udeje, keď ho na istý čas úplne vylúčime a kedy bežný človek zistí, že má s alkoholom problém, sme sa porozprávali s psychologičkami z Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Levická nemocnica za minulý týždeň zaočkovala vyše 3300 záujemcov

15.3.2021

Nemocnica AGEL Levice naďalej pandemickú situáciu zvláda, hoci zdravotníci sa stále starajú o takmer 50 pacientov s koronavírusom, počet pozitívnych v regióne zatiaľ neklesá. Intenzívne sa pokračuje v očkovaní proti COVID-19, za minulý týždeň očkovanie absolvovalo vyše 3300 registrovaných záujemcov.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú ambulanciu vnútorného lekárstva

9.3.2021

Nemocnica AGEL Levice sa napriek pandémii koronavírusu snaží realizovať svoje rozvojové projekty a investície, zamerané na skvalitnenie služieb pre verejnosť. Poslednou novinkou, ktorú sa poradilo spustiť v uplynulých dňoch, je otvorenie novej ambulancie vnútorného lekárstva. Podľa prieskumov ide v regióne o mimoriadne žiadanú službu.

Celý článok


Počet pacientov s koronavírusom v levickej nemocnici opäť stúpol. Nemocnica má situáciu pod kontrolou

8.3.2021

Nemocnica AGEL Levice po výraznom zlepšení stavu počas uplynulého týždňa v posledných hodinách opäť zaznamenala zvýšenie počtu hospitalizovaných pacientov. Čísla covidových hospitalizácii našťastie nedosahujú hraničné hodnoty, ktoré by mohli ohroziť normálny chod nemocnice. Počet zamestnancov s koronavírusom našťastie nestúpa, je to vďaka masívnemu zaočkovaniu. Nemocnica tiež ponúka nové, šetrnejšie antigénové aj PCR testy pre samoplatcov.

Celý článok


Pandémia je tu s nami už rok. Na ktorý deň levickí zdravotníci nikdy nezabudnú?

5.3.2021

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok a zdravotníci si siahli na dno svojich ľudských síl. Presne 6. marca 2020 sa potvrdil prvý prípad koronavírusu na Slovensku. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne a my sme sa pýtali personálu v Nemocnici AGEL Levice, na ktorý deň počas pandémie nikdy nezabudnú.

Celý článok


Levická nemocnica už zaočkovala 10 000 ľudí proti koronavírusu

26.2.2021

Nemocnica AGEL Levice intenzívne pokračuje od 7. januára 2021, kedy sa stala oficiálnym vakcinačným centrom, v očkovaní zdravotníkov a vybraných skupín obyvateľov. Tímy zdravotníkov k dnešnému dňu v regióne zaočkovali už 10 000 záujemcov, ktorí sa rozhodli bojovať proti koronavírusu tým, že sa dajú zaočkovať. Jediným problémom je momentálny celoslovenský nedostatok vakcín.

Celý článok


Levická nemocnica má nominantku na Slovenku roka v kategórii Zdravotníctvo

24.2.2021

Je akčná, rozhodná, zväčša vysmiata s neuveriteľnou energiou a už trinásty rok je neoddeliteľnou súčasťou diania v Nemocnici AGEL Levice. Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Helena Dudášová bola nominovaná v prestížnej ankete na titul Slovenka roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Už táto nominácia je skvelým ocenením nielen jej samotnej, ale celej levickej nemocnice.

Celý článok


Tri bábätká z levickej nemocnice budú mať v mene magický dátum 22.02.2021

23.2.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice zažilo včera malý pôrodný boom. Počas magického dátumu 22.02.2021 sa tam narodili hneď tri bábätká, ktoré maminky priviedli na svet. Sudičky im dopriali, že všetky bábätká sú zdravé a majú sa k svetu a všetko aj s maminkami zvládli aj napriek tejto ťažkej dobe.

Celý článok


Levická nemocnica tento týždeň zaočkuje 800 učiteľov

22.2.2021

Nemocnica AGEL Levice zaznamenala mierne zlepšenie vo vývoji pandémie koronavírusu aj čo sa týka počtu pacientov, aj zamestnancov, ktorým bolo potvrdené ochorenie COVID-19. Tento týždeň začne vo vakcinačnom centre očkovať učiteľov, celkovo by ich malo byť 800.

Celý článok


Levická nemocnica pokračuje aj naďalej v očkovaní rizikových skupín obyvateľstva

19.2.2021

Nemocnica AGEL Levice v rámci svojej činnosti vakcinačného centra pokračuje v očkovaní vybraných skupín obyvateľstva a zamestnancov. Za uplynulé dni mal očkovací tím ďalší výjazd, tentokrát bolo cieľom Stredisko Evanjelickej diakonie v Hontianskych Moravciach. Celkovo tam zaočkovali 46 ľudí, kam patrili klienti aj personál.

Celý článok


V levickej nemocnici pomáhajú zvládať pandemickú situáciu prví medici

15.2.2021

Potešujúcou správou pre Nemocnicu AGEL Levice je nielen ďalší pokles počtu zamestnancov s koronavírusom, ale aj pomoc piatich medikov, ktorí v rámci praxe prišli do nemocnice pomáhať. Hoci počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom celý týždeň neklesal pod 50, nemocnica vďaka organizačným zmenám, nasadeniu všetkých svojich síl a prostriedkov pandemickú situáciu zvláda.

Celý článok


V levickej nemocnici sa uskutoční Valentínska kvapka krvi

11.2.2021

Nemocnica AGEL Levice sa zapája do kampane Slovenského Červeného kríža s názvom Valentínska kvapka krvi. Slogan 26. ročníka tejto kampane znie ,,Je to v našich rukách“ a vyzýva všetkých, ktorí sú možní darcovia, aby do nemocníc prišli a o najvzácnejšiu tekutinu sa podelili.

Celý článok


Levická nemocnica pokračuje v očkovaní rizikových skupín obyvateľstva

10.2.2021

Nemocnica AGEL Levice v rámci svojej činnosti vakcinačného centra pokračuje v očkovaní vybraných skupín obyvateľstva a zamestnancov. Za uplynulé dva dni sa podarilo zaočkovať takmer 80 ľudí v dialyzačnom centre v Leviciach

Celý článok


Pandemická situácia v levickej nemocnici sa mierne zlepšila

8.2.2021

Nemocnica AGEL Levice zaznamenala mierne zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie najmä čo sa týka počtu COVID pozitívnych zamestnancov. Naopak, mierne narástol počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, čo však nemocnica zvláda. Nemocnica realizuje aj očkovanie verejnosti a vybraných skupín obyvateľstva a poskytuje aj naďalej možnosť sa dať otestovať v mobilnom odberovom mieste.

Celý článok


Levický tím zdravotníkov zaočkoval klientov Domu sociálnych služieb v Krškanoch

5.2.2021

Nemocnica AGEL Levice pokračuje vo vakcinácii verejnosti a skupín obyvateľstva v zmysle usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR. Naposledy výjazdový tím nemocnice zaočkoval klientov Domu sociálnych služieb DOMUS v Krškanoch. Celkovo už v nemocnici aj mimo nej podstúpilo očkovanie 4851 ľudí.

Celý článok


Počet pacientov s rakovinou stúpa, prevencia je mimoriadne dôležitá

4.2.2021

Na Slovensku ročne pribudne viac ako 30 000 ľudí s hrozivou diagnózou – rakovina. Ide o veľmi rozšírené ochorenie, ktoré dnes postihuje už takmer každú rodinu. Na túto tému upozorňuje aj dnešný deň, 4. február, počas ktorého si pripomíname Svetový deň proti rakovine. Cieľom je vzbudiť zamyslenie nad touto chorobou a možnosťami prevencie.

Celý článok


Levická nemocnica zaočkovala seniorov v štyroch centrách. Stále bojuje s kritickým nedostatkom zdravotníkov a veľkým počtom covidových pacientov

1.2.2021

Nemocnica AGEL Levice uplynulý týždeň naplno rozbehla očkovanie klientov v domovoch sociálnej starostlivosti a senior centrách v regióne. Celkovo zaočkovali 155 seniorov, ktorí spadajú do najrizikovejšej skupiny ohrozenej koronavírusom covid-19. Levická nemocnica je od 7. januára oficiálnym vakcinačným centrom. Nemocnica s nasadením všetkých síl a prostriedkov bojuje stále s nedostatkom zdravotníkov a veľkým počtom hospitalizovaných pacientov s koronavíruson.

Celý článok


Levická pôrodnica zrekonštruovala nadštandardné izby

28.1.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice patrí dlhodobo k vyhľadávanému miestu, kam chodia budúce mamičky priviesť na svet svoje bábätká. Často sú to dokonca ženy, ktoré nepochádzajú iba z okolia Levíc. Toto oddelenie neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a má ďalšiu potešujúcu správu – nadštandardné izby prešli kompletnou rekonštrukciou.

Celý článok


Levická nemocnica sa môže opäť pochváliť novými prístrojmi

22.1.2021

Nemocnica AGEL Levice, ktorá mnohými novinkami neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o pacientov, má ďalšiu potešujúcu správu. Zakúpila ďalšie nové prístroje, ktoré zvýšia komfort nielen pacientom, ale v neposlednom rade aj personálu nemocnice.

Celý článok


V levickej nemocnici sa v deň s magickým dátum narodil chlapček. Malý Theodor Heimlich bude mať v rodnom liste 21. 01. 2021

21.1.2021

Nemocnica AGEL Levice zažila dnes, vo výnimočný deň s magickým dátumom, radostnú udalosť. Hneď ráno tam prišiel na svet chlapček, ktorý bude mať v dátume narodenia uvedený 21. deň roku 2021, 21. storočia, teda trikrát dvadsaťjednotku. Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice zdravotníci s napätím očakávali, či v tento neopakovateľný dátum osud dopraje niektorej z budúcich mamičiek dostať najkrajší darček v podobe svojho novonarodeného bábätka. Hneď ráno, krátko pred 6.00 hod sa narodil chlapček, ktorý dostal aj výnimočné meno.

Celý článok


Levickým pacientom pomáhajú aj duchovní

20.1.2021

Prítomnosť kaplánov či farárov v Nemocnici AGEL Levice sa spájala v minulosti s návštevou chorých. Momentálne, v čase pandémie koronavírusu COVID-19, sa duchovní rozhodli stať sa dobrovoľníkmi na „COVID oddelení“. S farárom Martinom Felixom a kaplánom Lukášom Líškom sme sa porozprávali, ako sa k tomuto dobrovoľníctvu dostali, čo je na tejto aktivite najťažšie a aké majú z toho pocity. Dvaja ďalší kolegovia – Ján Verčimák a Július Nemček, sa tiež pridali a pôsobia ako dobrovoľníci.

Celý článok


Levickým pacientom darovalo v minulom roku krv takmer 2100 dobrovoľníkov

19.1.2021

Krv je v zdravotníctve mimoriadne dôležitou a najmä nenahraditeľnou tekutinou. Uplynulý rok bol síce poznačený pandémiou, našťastie v Nemocnici AGEL Levice nezaznamenali pokles darcov. Aj napriek sprísneným podmienkam sa našlo 2089 dobrovoľníkov, ktorí prišli do nemocnice a o túto vzácnu tekutinu sa podelili.

Celý článok


Pandemická situácia v Leviciach sa zhoršila, nemocnica robí všetko preto, aby udržala chod a starostlivosť o covidových pacientov

18.1.2021

Nemocnica AGEL Levice zažíva v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou jednu z najťažších skúšok vo svojej histórii. Vzhľadom na veľký počet zamestnancov, u ktorých sa potvrdil koronavírus, musela nemocnica akútne riešiť situáciu v starostlivosti o covid-pozitívnych pacientov. Počas hektického víkendu zmobilizovala všetky sily a prostriedky a vďaka spolupráci s Okresným úradom Levice a mestom Levice sa zatiaľ situáciu podarilo zvládnuť. Do nemocnice prišli pomôcť lekári z okolia a nemocnica uvíta, ak by pomocnú ruku a aktívnu účasť s riešením výpomoci podali aj ďalší lekári a sestry, hoci aj na pár dní.

Celý článok


Levická nemocnica je jedným z vakcinačných centier. Zaočkovali už zdravotníkov.

15.1.2021

Nemocnica AGEL Levice sa stala oficiálnym vakcinačným centrom na očkovanie proti koronavírusu Covid-19. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021 môže realizovať aj očkovanie verejnosti v zmysle usmernenia a podľa poradia stanovených skupín.

Celý článok


Výstavbu nového urgentného príjmu v levickej nemocnici nezastavila ani pandémia

13.1.2021

V Nemocnici AGEL Levice pokračujú práce na úplne novom urgentnom príjme, ktorého výstavba sa začala v novembri v roku 2019. Jedna časť je už úplne dokončená, a to pracovisko centrálnej sterilizácie. Nové pracovisko urgentného príjmu by malo byť hotové už v máji tohto roka

Celý článok


Lekár z levickej nemocnice opisuje, ako prekonal koronavírus: „Je to zatiaľ jedno z najťažších ochorení, ktoré som mal“

12.1.2021

Zdravotníci, ktorí sú v prvej línii od začiatku epidémie koronavírusu COVID-19, sú dennodenne priamo týmto vírusom ohrozovaní. Aj napriek tomu, že v práci dodržiavajú všetky nariadenia a opatrenia, mnoho z nich sa tomuto ochoreniu nevyhlo. MUDr. Peter Macho, námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici AGEL Levice, sa dokonca koronavírusu v práci vyhol, avšak pravdepodobne sa infikoval doma.

Celý článok


V levickej pôrodnici sa v uplynulom roku narodilo viac ako 1000 bábätiek

8.1.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Levice je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Dôkazom toho je, že aj napriek šíriacej sa epidémii, sa tu minulý rok narodilo 1077 detičiek.

Celý článok


V levickej nemocnici začali s očkovaním proti koronavírusu COVID-19

7.1.2021

Nemocnica AGEL Levice od dnešného dňa začala s očkovaním proti koronavírusu COVID-19. Za dva dni absolvuje očkovanie takmer 500 zamestnancov nemocnice. Následne bude nemocnica poskytovať možnosť dať sa zaočkovať aj širokej verejnosti, keďže sa stala jedným z 25 vakcinačných centier na Slovensku

Celý článok


Levická nemocnica na základe príkazu ministra zdravotníctva poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť

4.1.2021

Nemocnica AGEL Levice zvládla vianočné sviatky a vedeniu nemocnice sa podarilo udržať chod nemocnice napriek zhoršujúcej sa situácii s pandémiou koronavírusu v regióne. Nemocnica rozšírila reprofilizované lôžka na celkovo 39 pre pacientov s koronavírusom, aktívne pristupuje k zvládnutiu kritickej situácie v Nitrianskom samosprávnom kraji. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica môže do konca januára vykonávať len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


V levickej nemocnici urobili za jedenásť mesiacov takmer 800 tisíc biochemických vyšetrení

28.12.2020

Oddelenie klinickej biochémie (OKB) Nemocnice AGEL Levice je síce skryté pred zrakmi verejnosti a pacientov, jeho význam je však obrovský, a pandémia koronavírusu jeho význam ešte znásobila. Za 11 mesiacov roku 2020 OKB vyšetrilo takmer 48-tisíc vzoriek pacientov, čo predstavuje viac ako 774-tisíc biochemických vyšetrení. Oddelenie sa počas roku zapojilo do diagnostiky ochorenia COVID-19 - zabezpečuje odberový materiál pre PCR diagnostiku a vyšetrenia antigénovými testami pre nemocnicu Levice, zaviedlo kvantitatívne vyšetrenie protilátok anti-SARS-CoV-2 IgG/IgM. Pre pacientov s ochorením COVID-19 hospitalizovaných v nemocnici zabezpečuje laboratórium všetku potrebnú biochemickú diagnostiku.

Celý článok


„Ľudí so zhoršeným sluchom je veľmi veľa, vyšetrenia neodkladajte“, hovorí ušno-nosovo-krčný lekár z levickej nemocnice

17.12.2020

Otorinolaryngologická, ktorá je známa aj ako ušno-nosovo-krčná ambulancia v Nemocnici AGEL Levice, ošetruje dospelých, ale aj detských pacientov. Zaoberajú sa rôznymi diagnózami, jednou z nich je aj strata sluchu. O nej sme sa bližšie porozprávali s MUDr. Róbertom Hӧrӧmpӧlim, ktorý v ambulancii denne ordinuje.

Celý článok


V levickej nemocnici urobili za minulý týždeň vyše 1600 testov. Ako bude nemocnica fungovať počas sviatkov?

14.12.2020

Nemocnici AGEL Levice po predchádzajúcich náročných týždňoch eviduje výrazne lepšie čísla covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov. Veľkému záujmu sa teší aj mobilné odberové miesto, kde za minulý týždeň otestovali vyše 1600 záujemcov. Nemocnica sa už pripravuje na tzv. vianočný režim, kedy bude v dobe sviatkov, ako každý rok, realizovaná len akútna zdravotná starostlivosť.

Celý článok


V levickej nemocnici pribudol prístroj na dialýzu

11.12.2020

Nemocnica AGEL Levice ešte donedávna musela svojich pacientov na dialýzu voziť mimo areál nemocnice, to je už však minulosťou. V rámci neustáleho skvalitňovania služieb a zdravotnej starostlivosti sa levická nemocnica môže pochváliť ďalšou novinkou – dialýzou priamo v priestoroch nemocnice.

Celý článok


V levickej nemocnici je opäť k dispozícii vyšetrenie magnetickou rezonanciou

8.12.2020

Nemocnica AGEL Levice, ktorá mnohými novinkami neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o pacientov, má ďalšiu potešujúcu správu. Opäť je otvorené pracovisko magnetickej rezonancie, k dispozícii je pre pacientov v zrekonštruovaných priestoroch a po výmene samotného prístroja.

Celý článok


Práca na Urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice je pre zdravotníkov mimoriadne náročná. Nadávky a vyhrážky sú na dennom poriadku

4.12.2020

Práca na Urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice je pre zdravotníkov mimoriadne náročná. Denne prichádzajú do styku nielen s ochoreniami, ktoré treba okamžite správne diagnostikovať a liečiť, ale aj s nepríjemným správaním pacientov, či dokonca agresiou. O dramatické zážitky tiež nemajú núdzu.

Celý článok


V levickej nemocnici urgentne operovali covid pozitívnu pacientku

4.12.2020

Život prináša aj takéto nečakané situácie. Chirurgovia Nemocnice AGEL Levice boli v piatok pred obedom postavení pred nečakanú realitu. Urgentne museli operovať ženu, ktorá bola pozitívna na koronavírus. Zlomenina členka totiž nezniesla odklad. Operácia sa realizovala v tzv. červenej covid zóne za prísnych protiepidemiologických opatrení. Pacientka je po operácii v poriadku a nemocnica ukázala plnú pripravenosť na takéto situácie.

Celý článok


Levická nemocnica privítala už svoje tisíce narodené bábätko v tomto roku

3.12.2020

Pôrodnica Nemocnice AGEL Levice sa teší veľkému záujmu mamičiek, ktoré sa rozhodli priviesť na svet svoje bábätká práve tu. V stredu, 2. decembra 2020 sa do tohtoročných štatistík zapísalo už tisíce narodené bábätko. Malá Terezka sa prihlásila na svet krátko pred 9. hodinou ráno. Jubilejný prírastok, narodený v tejto nemocnici v tomto roku, a aj jeho maminka sú v poriadku a zdraví.

Celý článok


V levickej nemocnici porodila covid pozitívna mamička

2.12.2020

Šťastná mamička, zdravé bábätko a mimoriadne nasadenie zdravotníkov na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice. V utorok popoludní, 1.decembra 2020 porodila v levickej nemocnici 19-ročná mladá žena, ktorá bola covid pozitívna. Nemocnica bola na takýto pôrod pripravená, simulovaný pôrod covid pozitívnej pacientky si vyskúšali už v auguste.

Celý článok


V levickej nemocnici otestovali za minulý týždeň takmer 1000 ľudí

30.11.2020

Nemocnici AGEL Levice sa darí zvládať pandémiu koronavírusu. Vďaka zásadným organizačným opatreniam vedenia sa po celý čas darí zachovať chod nemocnice nielen pre akútnych a covid pozitívnych pacientov, ale pomaly sa rozbieha aj plánovaná operatíva. Nemocnica zaznamenala aj značný záujem verejnosti o testovanie.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice sa zlepšuje

26.11.2020

Nemocnica AGEL Levice po veľmi ťažkých uplynulých týždňoch zaznamenala zlepšenie svojej aktuálnej pandemickej situácie. Znížil sa počet pozitívnych pacientov aj zamestnancov, aj keď stále zostáva obmedzená plánovaná operatíva a platí zákaz návštev pacientov.

Celý článok


Prevencia rakoviny prsníka je dôležitá aj počas pandémie. Nemocnice Zlaté Moravce a Levice spolupracujú, aby sa čo najviac žien dostalo na mamografické vyšetrenie

13.11.2020

November je mesiacom prevencie v boji proti rakovine. Hoci dnes je témou číslo jeden pandémia koronavírusu, v úzadí nemôžu zostať ani ďalšie, veľmi vážne diagnózy. Tou najzávažnejšou je rakovina, u žien predovšetkým rakovina prsníka. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a Nemocnica AGEL Levice sa spojili, aby ponúkli svojim pacientkám z čo najširšieho okolia možnosť vyšetrenia na modernom mamografe. Vyšetrenie indikuje gynekológ, prípadne onkológ a aktuálna čakacia doba nepresahuje 14 dní. Napriek pandémii sa vyšetrenia nezastavili, mamografické vyšetrenie je možné absolvovať aj v týchto dňoch.

Celý článok


Na levickej neurológii zrekonštruovali izby

13.11.2020

Nemocnica AGEL Levice pracuje na zvýšení úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti aj počas pandémie koronavírusu. Rovnako dôležití, ako pacienti s koronavírusom, sú totiž aj ostatní pacienti z iných oddelení. Posledným príkladom rekonštrukcie, ktorá prispeje k väčšiemu komfortu pacientov, je zmena na budúcom Oddelení ortopédie. Pacientov na týchto izbách čaká moderné vybavenie.

Celý článok


Na rakovinu prostaty ročne umiera 500 mužov. Nepodceňujte príznaky a navštívte včas odborníka

12.11.2020

November je už každoročne známy tým, že je označovaný ako mesiac boja proti rakovine prostaty. Ide o štvrté najčastejšie zhubné ochorenie u mužov a táto diagnóza prichádza pomaly a nenápadne, preto je veľmi dôležité nepodceňovať prevenciu. Práve vďaka včasnej prevencii je možné karcinóm zachytiť včas a túto zákernú chorobu vyliečiť.

Celý článok


Počas druhého víkendového testovania otestovali v levočskej nemocnici 1645 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Levoča sa aj počas druhého víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. V priebehu piatka a soboty odobrali zdravotníci vzorky 1645 testovaným, z nich 20 bolo pozitívnych. Nemocnica testovala všetkých pacientov, svojich zamestnancov a ich príbuzných.

Celý článok


V levickej nemocnici otestovali počas víkendu 578 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Levice sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 578 testovaným, z nich 12 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala hospitalizovaných pacientov a zamestnancov nemocnice. Ďalších 30 zdravotníkov podalo pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice zmobilizovala všetky svoje sily, aby pandémia koronavísu do najmenej zasiahla do jej chodu

6.11.2020

Nemocnica AGEL Levice eviduje k dnešnému dňu 19 zamestnancov s koronavírusom COVID-19, ďalších 20 zamestnancov je z preventívnych dôvodov v karanténe. Napriek uvedeným číslam vedenie nemocnice robí všetko preto, aby sa táto skutočnosť čo najmenej odrazila na chode nemocnice. Obmedzená nateraz bola plánovaná operatíva, činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je plne zachovaná, niektoré ambulancie sú v obmedzenom režime (tuberkulóznych a respiračných chorôb, gastroenterologická) iné fungujú v plnom režime (fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, pediatria, ortopédia, traumatológia). V celej nemocnici platí prísny zákaz návštev.

Celý článok


Bábätká v levickej pôrodnici stráži 6 nových monitorov dychu

4.11.2020

Vzhľadom na stúpajúci počet pôrodov v Nemocnici AGEL Levice zvyšuje Pediatrické oddelenie kvalitu zdravotnej starostlivosti poskytovanú mamičkám. Tentokrát na oddelenie pribudlo 6 nových monitorov dychu, ktoré levickej nemocnici v rámci spolupráce venovala Nadácia Križovatka.

Celý článok


V levickej nemocnici otestovali počas víkendu 1215 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale i ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020

Nemocnica AGEL Levice sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1215 testovaným, z nich 12 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 25 zdravotníkov a 2 dobrovoľníci podali pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste.

Celý článok


Levická nemocnica zriadila ,,COVID oddelenie“

29.10.2020

Zdravotnícke zariadenia na Slovensku sa museli rýchlo a zásadne prispôsobiť situácii spojenej s pandémiou vírusu COVID19. Nemocnica AGEL Levice nie je výnimkou, a preto prispôsobila chod nemocnice aktuálnym podmienkam.

Celý článok


Levická nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

27.10.2020

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a každý jeden dobrovoľník je najmä v týchto časoch vítaný. Nemocnica AGEL Levice narozdiel od mnohých zdravotníckych zariadení po celom Slovensku tento rok eviduje dostatočný počet darcov, avšak chýbajú darcovia Rh negatívnych skupín.

Celý článok


Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku – otvorila ortopedickú ambulanciu

23.10.2020

Nemocnica AGEL Levice neustále zlepšuje úroveň a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre svojich pacientov a dôkazom toho je aj otvorenie ďalšej novej ambulancie. V októbri medzi novinky pribudla aj novootvorená ortopedická ambulancia, ktorú pacienti nájdu v budove polikliniky na 4. poschodí.

Celý článok


Levočská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu, darcov krvi je menej

21.10.2020

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu a vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu je darcov tento rok menej. V Nemocnici AGEL Levoča sú však všetci dobrovoľníci vítaní každý utorok a štvrtok od 7,00 hod.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú gastroenterologickú ambulanciu

16.10.2020

Nemocnica AGEL Levice má pre pacientov novinku. Od 1. októbra nájdu na 2. poschodí v budove polikliniky novú gastroenterologickú ambulanciu, ktorá sa zaoberá širokou škálou diagnóz dospelých.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Detské oddelenie v levickej nemocnici má novú primárku

14.10.2020

Pediatrické oddelenie Nemocnice AGEL Levice má novú primárku. Je ňou MUDr. Kristína Apostolov, ktorá má v tomto odbore dlhoročné skúsenosti. Rozhodla sa zúročiť ich práve v levickej nemocnici a pediatrické oddelenie si zobrať ,,pod svoje krídla“.

Celý článok


V levickej nemocnici komplexne vyšetrili 65 malých futbalistov

13.10.2020

Tri dni, 65 malých športovcov, špecializované vyšetrenia a odborníci z Detského oddelenia Nemocnice AGEL Levice a Nemocnice AGEL Levoča. V priebehu uplynulých dní sa na základe spolupráce s nemocnicami realizovalo odborné vyšetrenie zdravotného stavu malých futbalistov zo športového klubu FK Slovan Levice.

Celý článok


Bežný smútok a depresiu by sme mali odlíšiť a včas vyhľadať odborníka

9.10.2020

Pocity prázdnoty, beznádeje, strata chuti do jedla, energie či poruchy spánku. Aj takéto sú varovné signály, ktoré odlišujú bežný smútok od depresie. Tá je duševnou chorobou a netreba ju nikdy podceňovať. Upozorňuje na to aj zajtrajší Svetový deň duševného zdravia, 10. október, ktorý je zároveň aj Európskym dňom depresie. Ako s ňou bojovať, kedy navštíviť odborníka a aké sú možnosti liečby, sme sa spýtali psychologičiek z Nemocnice AGEL Levice Mgr. Barbary Budinskej a Mgr. Slávky Pecárovej.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Pediatrickom oddelení Nemocnice AGEL Levice majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


V levickej nemocnici dnes oslavuje takmer 90 lekárov ,,svoj deň“

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Levice pracuje 86 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Levická nemocnica má nové prístroje

29.9.2020

Nemocnica AGEL Levice má záujem o systematické zvyšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Investícia do modernej zdravotnej techniky je neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu, a preto na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny pribudli nové prístroje. Tie prispejú k starostlivosti o pacientov, ktorí vyžadujú intenzívnu resuscitačnú liečbu.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti prešiel čiastočnou rekonštrukciou

28.9.2020

Súčasťou Nemocnice AGEL Levice je aj Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ktorý sa sústreďuje na nepretržitú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť a rehabilitáciu osobám, ktorých zdravotný stav si neustálu starostlivosť vyžaduje. V uplynulých mesiacoch prešiel čiastočnou rekonštrukciou, ktorá je prínosom pre pacientov, ale i pre personál.

Celý článok


Levická pôrodnica má dva nové monitory

18.9.2020

Vzhľadom na stúpajúci počet pôrodov v Nemocnici AGEL Levice zvyšuje Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie neustále kvalitu zdravotnej starostlivosti, tentokrát na oddelenie pribudli dva nové CTG prístroje, ktoré mnohé budúce mamičky poznajú pod pojmom ,,pásy“.

Celý článok


"Napriek neustálemu stresu a únave ma chirurgia stále baví," hovorí nový primár levického chirurgického oddelenia

16.9.2020

Chirurgické oddelenie Nemocnice AGEL Levice má od septembra nového primára. Je ním MUDr. Karol Macúch, ktorý má v tomto odbore dlhoročné skúsenosti a rozhodol sa túto profesijnú výzvu prijať a zobrať si celé oddelenie ,,pod svoje krídla“.

Celý článok


V Levickej nemocnici si môžete prísť ošetriť akútnu bolesť zubov. Súkromná ambulancia nahrádza aj zubnú prvú pomoc

14.9.2020

Urgentná bolesť zubov v okres Levice už má riešenie. Od 3. septembra môžu pacienti s akútnymi problémami využívať v rámci novootvorenej súkromnej zubnej ambulancie aj prvú pomoc v tejto oblasti. Otvorili ju v priestoroch Nemocnice AGEL Zvolen. Pacienti zubnú ambulanciu nájdu na prízemí v poliklinike, v priestoroch bývalej zubnej pohotovosti.

Celý článok


"Sterilizácia nepozná kompromis,“ hovorí vedúca sestra centrálnej sterilizácie a operačných sál

10.9.2020

Sterilizácia nástrojov a zdravotníckych pomôcok je dôležitá súčasť fungovania nemocníc, výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Levice, v ktorej sa o to stará samostatné Oddelenie centrálnej sterilizácie. Od septembra tohto roka má nemocnica vybudované nové priestory pre centrálnu sterilizáciu.

Celý článok


Zdravotníci z Levíc otestovali zamestnancov úradu práce

9.9.2020

Nemocnica AGEL Levice otestovala v priebehu pondelka a utorka na zistenie prítomnosti vírusu COVID-19 zamestnancov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Leviciach, ako aj na jeho pobočkách v Želiezovciach a v Šahách. Odberový tím spolu vykonal 200 rýchlotestov, všetky boli našťastie negatívne.

Celý článok


Šľachetný čin len 5-ročného Miška. Svoje hračky daroval deťom v nemocnici.

27.8.2020

Malý, len 5-ročný Miško zo Šurian sa zachoval ako veľký chlap. Nezištne sa podelil o svoje hračky a chorým detičkám v Nemocnici AGEL Levice pripravil veľké prekvapenie. Spolu s maminkou vytriedili všetky hračky, ktoré využíval málo, aby potešili malých chorých pacientov.

Celý článok


V levickej nemocnici simulovali pôrod pacientky s koronavírusom

25.8.2020

Nemocnica AGEL Levice prijala už na začiatku epidémie koronavírusu všetky potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. V rámci snahy nemocnice, aby bola dobre pripravená na najbližšie obdobie možnej II. vlny pandémie a na situácie, ktoré môže priniesť život, si dnes tamojší zdravotníci vyskúšali simulovaný pôrod pacientky, pozitívne testovanej na koronavírus. Celý pôrod sa realizoval v tzv. červenej covidovej zóne nemocnice a v osobitne vyčlenenej pôrodnej sále. Všetci lekári museli pôrod realizovať v ochranných oblekoch, ochrannú rúšku musela mať aj ,,rodička“, a prísne dbať o to, aby pri pôrode nedošlo k nakazeniu bábätka, lekárov a sestier.

Celý článok


Levickým pacientom slúžia nové kardiokreslá

19.8.2020

Nemocnica AGEL Levice poskytuje na viacerých oddeleniach pre pacientov novinku. Čas strávený v nemocnici im budú spríjemňovať kardiokreslá, ktoré si už v tejto chvíli prví pacienti chvália, prínosom sú aj pre personál.

Celý článok


Mamičky v levickej pôrodnici dostávajú darčekové balíčky

13.8.2020

Mamičky, ktoré privedú na svet bábätká na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice, dostanú v rámci projektu Zdravá plienka darčekový balíček pre bábätko. Obsahuje množstvo milých užitočných drobností, ktoré mamičky po pôrode určite ocenia.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

12.8.2020

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Levice, kde ročne hospitalizujú 7 až 10 intoxikovaných pacientov.

Celý článok


Zábava mladistvých môže skončiť aj otravou alkoholom

6.8.2020

Letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa občas končí v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si spôsobiť otravu. Svoje o tom vedia aj na Pediatricko-neonatologickom oddelení v Nemocnici AGEL Levice, kde v júli s otravou alkoholom prijali dvoch tínedžerov.

Celý článok


Aj leto má svoje nástrahy, odborníci radia, ako sa im vyvarovať

30.7.2020

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Primár interného oddelenia z Nemocnice AGEL Levice radí, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


Riaditeľ levickej nemocnice: ,,Pandémia nás v rámci nemocnice stmelila“

23.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Levice a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Jánom Belanským.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Levice opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V levickej nemocnici zdobia steny oddelenia umelecké diela

30.6.2020

Oddelenie vnútorného lekárstva v Nemocnici Levice má pre svojich pacientov novinku, aby sa im zlepšila nálada už pri vstupe do nemocničnej izby. Steny jednej z izieb, v ktorých hospitalizovaní trávia čas, sú ozdobené umeleckým dielom maliarky.

Celý článok


V levickej nemocnici sa narodilo už 500. dieťatko

26.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, dnes privítala päťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2020. Malý Viliam sa narodil 31-ročnej mamičke Lenke z Podlužian dnes krátko po 5-tej ráno, obaja sú zdraví a spokojní.

Celý článok


V levickej nemocnici už 5 rokov nepretržite pomáha pacientom aj Dom ošetrovateľskej starostlivosti

23.6.2020

Pacientov, ktorých zdravotný stav je síce stabilizovaný, avšak vyžaduje si nepretržitú starostlivosť, je možné umiestniť do Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Ten je súčasťou Nemocnice Levice, ktorá je členom skupiny AGEL SK a zdravotnícky personál im poskytuje kompletnú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť od roku 2015.

Celý článok


V levickej nemocnici prebiehajú školenia zdravotníkov Učia sa, ako profesionálne komunikovať s pacientom

19.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala využívať všetky moderné metódy na získanie dôvery a spokojnosti pacientov a tým aj zvyšovania pozitívneho vnímania zdravotníckej a ošetrovateľskej starostlivosti. Medzi najmodernejšie prostriedky, ktoré umožňujú získať rýchly a významný efekt vo vzťahu pacient, lekár, sestra - je pro-klientský spôsob komunikácie. Primári z levickej nemocnice takéto školenie v komunikačných zručnostiach absolvovali v novembri a získali v tejto zručnosti certifikát. Preverenie efektu školenia v praxi a následné odovzdanie certifikátov sa zrealizovalo za účasti riaditeľa Nemocnice Levice MUDr. Jána Belanského, MPH, tento týždeň.

Celý článok


Levická nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

11.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a odbery sa uskutočňujú každý utorok.

Celý článok


Nemocnica v Leviciach povolila návštevy pacientov

10.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Levice s.r.o., člen skupiny AGEL, uvoľňuje obmedzenia zákazu návštev. Od utorka 9. júna pacientov levickej nemocnice tak môžu navštíviť rodinní príslušníci a ich známi za predpokladu dodržania určitých protiepidemických opatrení.

Celý článok


V Leviciach majú nový prístroj, ktorý uľahčuje pacientom dýchanie

4.6.2020

Nemocnica Levice, ktorá patrí do celoslovenskej siete nemocníc skupiny AGEL SK, má nový prístroj, ktorý slúži na optimalizáciu spontánneho dýchania.

Celý článok


Nemocnica Levice má k dispozícii nový moderný prístroj na mamografické vyšetrenie

1.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, od dnes, 1. júna, rozširuje vykonávanie mamografických vyšetrení aj pre pacientky zo širokého okolia.

Celý článok


Nemocničná lekáreň v Leviciach získala štatút ,,Výučbová lekáreň“

25.5.2020

Slovenská lekárnická komora pridelila štatút ,,Výučbová lekáreň“ nemocničnej lekárni Nemocnice Levice, ktorá patrí do celoslovenskej siete nemocníc skupiny AGEL SK. Vďaka tomuto štatútu je možné, aby sa študenti v magisterskom študijnom programe v študijnom odbore farmácia uchádzali v tejto lekárni o odbornú prax.

Celý článok


Nemocnica Levice postupne uvoľňuje opatrenia a ruší covidové lôžka

22.5.2020

Dvanásť nemocníc, patriacich do siete AGEL, medzi nimi aj Nemocnica Levice, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené, tzv. covidové lôžka sa postupne rušia a môžu ich opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Celý článok


V Nemocnici Levice pokračuje rekonštrukcia urgentného príjmu podľa harmonogramu

18.5.2020

V Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, prebiehajú od novembra minulého roka stavebné práce na výstavbe nového pracoviska urgentného príjmu, ktorý bude vybavený najmodernejšou diagnostickou technikou. Hotový by mal byť v máji v roku 2021.

Celý článok


Nemocnica Levice otestovala všetky deti a zamestnancov Centra pre deti a rodiny Levice na koronavírus COVID-19

13.5.2020

Mobilná odberová jednotka, odborne vyškolený personál Nemocnice Levice s. r. o., zvedavé deti mladšie aj staršie, na všetko dohliadajúci personál centra pre deti a rodiny a najdôležitejšia otázka, či sú všetci zdraví? Centrum pre deti a rodiny Levice na základe nariadenia Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave zabezpečilo hromadné testovanie všetkých detí centra a jeho zamestnancov. Celkovo 68 odobratých vzoriek sa testovalo kazetovým rýchlotestom, výsledky boli známe v priebehu 15 minút a všetky boli negatívne.

Celý článok


V Nemocnici Levice začali opätovne realizovať plánované operácie

12.5.2020

Nemocnica Levice s. r. o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala od 4. mája opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


V levickej nemocnici pomáha Eva Moravská už takmer 50 rokov bábätkám pri príchode na svet

12.5.2020

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí zajtrajší deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V Nemocnici Levice pracuje takmer 200 sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


Nemocnica Levice má dva nové EKG prístroje

27.4.2020

Oddelenie vnútorného lekárstva v Nemocnici Levice, člen skupiny AGEL, má od tohto týždňa novinku – dva inovatívne EKG prístroje. Tie prispejú k skvalitneniu zdravotnej starostlivosti o pacienta.

Celý článok


Nemocnica Levice realizovala plošné testovanie obyvateľov osady v katastri obce Hronské Kosihy na koronavírus COVID-19

24.4.2020

Vyškolený personál Nemocnice Levice prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky dnes zrealizoval plošné testovanie obyvateľov Hronských Kosíh na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Testovanie sa zrealizovalo za spolupráce Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, polície a zástupcov obecného úradu.

Celý článok


Nemocnica Levice realizovala plošné testovanie obyvateľov osady v katastri obce Kozárovce na koronavírus COVID-19

22.4.2020

Dve mobilné odberové jednotky vrátane odborne vyškoleného personálu Nemocnice Levice s.r.o. v spolupráci s pracovníkmi laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen a.s., zrealizovali dnes plošné testovanie obyvateľov osady v katastri obce Kozárovce na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Osada je od utorka v karanténe a stráži ju polícia, keďže sa tam potvrdila u obyvateľa osady prítomnosť koronavírusu. Testovanie sa zrealizovalo za spolupráce Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, hlavného lekára Nitrianskeho samosprávneho kraja, polície a zástupcov obecného úradu. Všetky vzorky budú testovať v laboratóriách AGELLAB v Nemocnici Zvolen.

Celý článok


V Nemocnici Levice simulovali operáciu COVID-19 pozitívneho pacienta

20.4.2020

Vyskúšali si, ako by to vyzeralo v reálnom živote. Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, zrealizovala simulovanú operáciu pacienta, ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus COVID-19 a utrpel ťažký úraz. Celý zákrok tak musel byť simulovaný v špeciálnych podmienkach – v tzv. červenej covidovej zóne a v osobitne vyčlenenej operačnej sále. Celý operačný tím musel operovať v ochranných oblekoch a prísne dbať o to, aby popri záchrane zraneného nedošlo k nakazeniu lekárov a sestier.

Celý článok


Levická nemocnica má desať nových monitorov dychu

14.4.2020

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL SK, dostalo od Nadácie Križovatka desať monitorov dychu. Tie pomôžu v boji proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je dnes strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov v nemocniciach.

Celý článok


V Nemocnici Levice pomáha deväť dobrovoľníkov

7.4.2020

Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu. Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny. V Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, už deviati dobrovoľníci prikladajú ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáhajú nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Celý článok


Levická lekáreň prijala vzhľadom na šíriaci sa koronavírus nové opatrenia

3.4.2020

Lekáreň STERIS v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, je pripravená aj naďalej poskytovať svoje služby verejnosti. Aby však mohla ešte dôslednejšie čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19, prijala mimoriadne opatrenia, ktorými zabezpečuje ochranu nielen zákazníkov a pacientov, ale aj personálu lekárne.

Celý článok


Na gynekológii v Leviciach nacvičovali prijate pacientky s koronavírusom

2.4.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, prijala už v polovici marca potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice počas pandémie koronavírusu COVID-19. Keďže situácia sa, podľa doterajších predpovedí, bude zrejme v nasledujúcich týždňoch zhoršovať, v nemocnici nenechávajú nič na náhodu a v rámci simulácie prípadu si precvičili, ako zaobchádzať s pacientkou, ktorá bola prijatá na Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie a je pozitívne testovaná na COVID-19.

Celý článok


Levická nemocnica urgentne potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

31.3.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia.

Celý článok


V levickej nemocnici pribudli ďalšie opatrenia v súvislosti s koronavírusom COVID-19

27.3.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19 rozšírením miesta prvého kontaktu, takzvanej triáže. Pred nemocnicou bol postavený stan, ktorý momentálne slúži pre výkon triáže a má chrániť nielen pacientov, ale aj zdravotnícky personál.

Celý článok


Pociťujete v týchto dňoch stres alebo obavy? Psychologička radí, ako sa s nimi vyrovnať

24.3.2020

V týchto dňoch čelí nielen slovenské a celé európske zdravotníctvo neočakávanej skúške, ale táto situácia vplýva aj na nás všetkých a môže mnohým spôsobovať obrovský stres. Viacerí v snahe znížiť možnosť šírenia koronavírusu COVID-19 pracujú z domu, iní sú v povinnej karanténe. Prišlo to nečakane a o to viac to ľudí zasiahlo, máme obavy o vlastné zdravie, ale aj o zdravie našich detí, rodičov či priateľov, nevieme do kedy to potrvá a kedy sa to skončí. Klinická psychologička Mgr. Slávka Pecárová, ktorá pôsobí v Nemocnici Levice, patriacej do siete AGEL, odporúča jednoduché tipy, ako sa v takýchto chvíľach vyhnúť stresu.

Celý článok


Nemocnica v Leviciach sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

18.3.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Ruže spestrili deň zamestnankyniam v levickej nemocnici

9.3.2020

Nemocnica Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, sa tento rok darovaním kvetín pripojila k tradícii Medzinárodného dňa žien a vedenie im ružou vyjadrilo svoju úctu a vďaku. Kvetom sa potešilo až 260 službukonajúcich zamestnankýň.

Celý článok


Levické psychologičky učia pacientov odbúrať stres, ale aj relaxovať

5.3.2020

Život so sebou prináša často rôzne úskalia, ťažkosti či problémy a dnes už ľudia čoraz častejšie vyhľadávajú odbornú pomoc. Ambulancia klinickej psychológie v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, je aj z dôvodu uponáhľanej doby vyhľadávaným miestom. Denne sa tu pacientom venujú dve psychologičky, Mgr. Slávka Pecárová a Mgr. Barbara Budinská.

Celý článok


V levickej nemocnici sa 29. februára narodili dve bábätká

2.3.2020

V pôrodnici Nemocnice Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, prišli v sobotu, 29. februára 2020 na svet dve bábätká. V dátume narodenia budú mať deň, ktorý sa opakuje len raz za štyri roky. Obidve detičky boli dievčatká, sú zdravé, majú sa k svetu a robia radosť svojim rodičom. Ako nám prezradila jedna z dvoch mamičiek, Diana z Vinice v okrese Veľký Krtíš, svojej dcérke dala meno Hanna. Je to jej druhé dieťatko, a ako dodala, dcérka je vysnívané a vymodlené bábätko, ktoré prišlo na svet po dlhých ôsmich rokoch. Dátum narodenia dieťaťa je pre mamičku taký istý, ako ostatné dni v roku.

Celý článok


V levickej nemocnici poskytujú až 22 druhov diétnej stravy V budúcnosti plánujú v strave aj ďalšie novinky

27.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, poskytuje svojim pacientom stravu na mieru podľa ich potrieb. O vyváženú a zdravotne vhodnú stravu sa v tejto nemocnici starajú dve nutričné terapeutky, Ing. Henrieta Lovecká a Silvia Kissová a poskytovaných je až 22 druhov diét tak, aby sa splnili všetky požiadavky na vyváženú a energeticky dostačujúcu stravu pre každého pacienta. V budúcnosti plánujú možnosti stravy ešte viac rozšíriť.

Celý článok


Nemocnica Levice má k dispozícii moderný spôsob pooperačnej liečby kĺbov Motodlahy pomáhajú 100 pacientom ročne

21.2.2020

Oddelenie úrazovej chirurgie Nemocnice Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, používa modernú zdravotnú pomôcku – motodlahu. Využíva sa po operáciách kĺbov a jej najväčším prínosom je, že skracuje dĺžku rehabilitácie.

Celý článok


V levickej nemocnici majú nový moderný inkubátor

17.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, je z roka na rok medzi budúcimi mamičkami obľúbenejšia a tomu sa prispôsobuje aj vybavenie Pediatricko-neonatologického oddelenia. Poslednou novinkou je ďalší moderný inkubátor, ktorý spolu s resuscitačným a výhrevným lôžkom slúžia novorodencom k čo najväčšiemu komfortu a rýchlemu zotaveniu.

Celý článok


Darcovia krvi v rámci Valentínskej krvi pomáhali aj v levickej nemocnici

14.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa v spolupráci s Červeným krížom zapojila aj tento rok do projektu Valentínska kvapka krvi, ktorého sloganom je ,,Láska lieči“. Darovať krv na tamojšom Hematologicko-transfúznom oddelení sa rozhodlo 51 ľudí, medzi ktorými boli aj zamestnanci nemocnice a zamilované dvojice.

Celý článok


Základom prevencie neurologických ochorení je zdravý životný štýl Z Glasgowa sa vrátila domov liečiť pacientov na Slovensko

10.2.2020

Levická nemocnica má významnú posilu v odbore neurológia. Od vlani tu na poste primárky Oddelenia neurológie pôsobí MUDr. Zuzana Dean, ktorá má bohaté skúsenosti aj z pôsobenia v zahraničí. Aj vďaka jej pôsobeniu sa za pár mesiacov podarilo tamojšej neurológii získať si dôveru pacientov zo širokého okolia, ktorí si vytvorenie ambulancie pre trvalú špecializovanú zdravotnú starostlivosť v tomto odbore dlhodobo žiadali.

Celý článok


V levickej nemocnici školia sestry, ako správne komunikovať s pacientom

10.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala využívať všetky moderné metódy na získanie dôvery zo strany pacientov a budovanie svojho dobrého mena. Medzi najmodernejšie prostriedky, ktoré nestoja veľa peňazí, ale vo vzťahu pacient - zamestnanec môžu priniesť obrovský efekt, je správny spôsob komunikácie. Sestry interného oddelenia levickej nemocnice takéto školenie v komunikačných zručnostiach absolvovali v uplynulých dňoch získali v tejto zručnosti certifikát.

Celý článok


Detskú rehabilitáciu v levickej nemocnici presťahovali. Zmeny súvisia v výstavbou nového urgentného príjmu.

28.1.2020

V súvislosti s výstavbou nového urgentného príjmu v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, nastali už prvé zmeny v organizácii poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Od 7. januára bolo presťahované Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie – Detská rehabilitácia. Rodičia, ktorí prichádzajú so svojimi deťmi na procedúry oddelenie nájdu po novom na 1. poschodí v budove Polikliniky.

Celý článok


V levickej nemocnici vyspovedali vyše tisíc pacientov o spokojnosti so službami

22.1.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa snaží skvalitňovať svoje služby a úroveň každodenne poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Aby však mala relevantnú spätnú väzbu od tých najpodstatnejších – pacientov, začala vlani v lete realizovať prieskum spokojnosti hospitalizovaných pacientov. V priebehu siedmich mesiacov uplynulého roka 2019 (od júna do decembra) zozbierala takmer 1050 dotazníkov od mužov a žien, ktorých zdravotný stav priviedol do Nemocnice Levice, a niektoré námety pacientov už aj zaviedla do praxe.

Celý článok


V levickej nemocnici vybudujú úplne nový urgentný príjem

18.11.2019

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL SK, bude mať úplne nový urgentný príjem aj s vybavením. V pondelok, 18. novembra 2019 sa slávnostne začala jeho výstavba za účasti predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa AGEL SK Michala Pišoju, riaditeľa Nemocnice Levice Jána Belanského, zástupcov štátnej správy a samosprávy. Projekt je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja z Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program a hotový by mal byť za 18 mesiacov.

Celý článok


V Leviciach slúži pacientom nová neurologická ambulancia

5.11.2019

Nová neurologická ambulancia je k dispozícii pacientom zo širokého okolia v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL SK. Vytvorenie ambulancie pre trvalú špecializovanú zdravotnú starostlivosť si vyžiadal narastajúci počet ľudí s diagnózami, spadajúcimi do odboru neurológie v danom regióne, ale aj dopyt pacientov, aby mali svojho odborného lekára bližšie než v krajskom meste.

Celý článok


Nemocnica Levice zriadila izby hotelového typu na oddelení vnútorného lekárstva

15.8.2019

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, vybudovala pre pacientov pilotné štyri izby nového štandardu na oddelení vnútorného lekárstva. Interiér izieb presahuje bežný charakter v rámci služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Celková investícia do modernizácie predstavuje viac ako 143 000 eur.

Celý článok


Nemocnica Levice zaviedla novinky v oblasti objednávania pacientov

24.7.2019

Nemocnica Levice, v snahe skvalitňovať služby pre svojich pacientov, zaviedla možnosť objednať sa na vybrané služby prostredníctvom call centra.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Levice je z pohľadu expertov najlepšia v Nitrianskom kraji

19.7.2019

Pôrodnica Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL, sa v projekte Sprievodcu pôrodnicami, podľa hodnotenia expertov, umiestnila ako prvá v Nitrianskom kraji.

Celý článok


Levická nemocnica získala charitatívnym darom 30 lôžok

1.7.2019

Na štyroch oddeleniach Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL, pribudlo 30 postelí. Nemocničné lôžka, ktoré nemocnica obdržala formou daru, znamenajú predovšetkým zvýšený komfort počas liečby a bezpečnosť pre pacientov. Mimo iného dokážu zlepšiť podmienky na prácu pre zdravotníckych pracovníkov.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila nové mamografické pracovisko

21.6.2019

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala 20. júna poskytovať diagnostické vyšetrenia na novom mamografickom pracovisku pre ženy z levického aj okolitého širšieho regiónu. Vytvorila tak väčší komfort pre pacientky, ktoré nebudú musieť za zdravotnou starostlivosťou cestovať do vzdialenejších miest.

Celý článok


Deň sestier v levickej nemocnici

17.5.2019

Oslava Dňa sestier, ktorý si každoročne pripomíname v deň narodenia zakladateľky 1. ošetrovateľskej školy na svete Florence Nightingalovej 12.5., sa v levickej nemocnici konala 16.5.2019. Slávnostný seminár pod gesciou námestníčky pre ošetrovateľstvo PhDr. Dudášovej MHA, MPH, sa niesol v duchu vďaky voči sesterskej práci. V rámci slávnostného dňa boli za obetavosť, profesný prínos a šírenie dobrého mena nemocnice ocenené tri sestry, a to pani Gabriela Kunková, sestra oddelenia vnútorného lekárstva, pani Mgr. Katarína Konvická, sestra gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia a Mgr. Anna Švaralová, vedúca sestra pediatricko-neonatologického oddelenia. Za láskavosť, trpezlivosť a radosť z práce sa v mene vedenia spoločnosti sestrám poďakovali námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Gabriel Mančík, MBA, námestníčka pre ošetrovateľstvo PhDr. Helena Dudášová, MHA, MPH a námestníčka pre ekonomiku a financie Ing. Petra Senešiová.

Celý článok


APS pre deti a dorast

5.4.2019

Nemocnica Levice s.r.o. sa dňom 1.4.2019 zhostila organizovania APS pre deti a dorast v levickom okrese. Priestory čakárne a ambulancie prešli revitalizáciou a skrášlením. Vedeniu nemocnice záleží na tom, aby sa malí pacienti s rodičmi aj keď pri krátkej no nutnej návšteve APS ambulancie cítili príjemne. Ďakujeme pediatrom levického okresu za ich ochotu túto službu pre malých pacientov zabezpečovať. Dúfame, že sa im vo vynovených priestoroch bude dobre pracovať.

Celý článok


Nové lôžka na internom oddelení

4.4.2019

Počas februára Nemocnica Levice s.r.o. vymenila v rámci interného oddelenia 58 starých postelí za nové. Moderné, polohovateľné lôžka sú vybavené antidekubitnými matracmi a výrazne zlepšili komfort pacientov. Zároveň sa začala pilotná prestavba 4 izieb na internom oddelení do nového hotelového štandardu, do ktorého by sme v prípade úspechu chceli prebudovať všetky pacientské izby nemocnice.

Celý článok


Bufet v levickej nemocnici je opäť otvorený

2.4.2019

Po niekoľkomesačnej rekonštrukcii je bufet v levickej nemocnici od 1.4.2019 opäť otvorený. Priestory bufetu ako aj vybavenie boli zásadne zrekonštruované a tak sa pacienti a návštevníci levickej nemocnice môžu tešiť z príjemných priestorov a širokej ponuky bufetového menu, hotových jedál. Otváracie hodiny bufetu sú: Po - Pia od 7:00 do 15:00 hod. "Veríme, že pacienti, návštevníci aj zamestnanci ocenia snahu nemocnice postupne zvyšovať kvalitu verejných ale i medicínskych priestorov nemocnice", uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Hanušín.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala tisíci pôrod v tomto roku

10.12.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, privítala malú Evičku, ktorá sa narodila počas 1000. pôrodu na jej gynekologicko-pôrodníckom oddelení od začiatku tohto roka. Jej mama Eva Brodzianská prišla do levickej nemocnice rodiť po druhýkrát.

Celý článok


V levickej nemocnici majú po prvých dňoch vianočnej zbierky viac ako 100 kilogramov šatstva

13.11.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa po druhýkrát zapojila do charitatívnej vianočnej zbierky šatstva. Za prvý týždeň stihli zdravotníci vyzbierať viac ako 100 kilogramov šatstva a hračky pre rodiny v núdzi, ktoré sú odkázané na pomoc.

Celý článok


Levická nemocnica oslovuje prvodarcov z radov stredoškolákov

24.10.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, je i tento rok súčasťou celoslovenskej Študentskej kvapky krvi. Kampaň má za cieľ osloviť najmä prvodarcov a študentov miestnych stredných škôl. Taktiež má prilákať nerozhodnutých dobrovoľníkov, ktorí sa zatiaľ nepodieľali na darcovstve. Študentská kvapka krvi končí 16. novembra 2018.

Celý článok


Ochorenia pochádzajúce z detského kolektívu častokrát končia v nemocnici

5.9.2018

Začiatok školského roka prináša radosti či povinnosti. S nastupujúcim obdobím chladnejších dní prichádzajú aj rôzne typy ochorení. Množia sa obzvlášť tie, ktoré pochádzajú z detských kolektívov. Obdobie strávené v detskom kolektíve je totižto príznačné aj pre vzájomnú výmenu vírusov a baktérií a teda častejšie vznikajú aj choroby.

Celý článok


Dobrovoľníci podporili detské oddelenie v levickej nemocnici

23.8.2018

Nemocnicu Levice, člen skupiny AGEL, podporili miestni dobrovoľníci, keď darovali hračky na detské oddelenie. S ich pomocou je možné detský kútik modernizovať, doplniť a v budúcnosti rozširovať.

Celý článok


Seniorom je potrebné aktívne ponúkať tekutiny

13.7.2018

Letné horúce dni môžu byť veľmi nebezpečné pre ľudí vyššieho veku. Dokážu stráviť seniori tropické dni bez ujmy na zdraví? Určite áno, ak sa budú držať rád PhDr. Helena Dudášová, MSc, ktorá zodpovedá za Dom ošetrovateľskej starostlivosti v Leviciach.

Celý článok


Levická nemocnica pripravila Deň rodiny

1.6.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, zorganizovala Deň rodiny pre svojich zamestnancov a ich deti. Podujatie je súčasťou aktivít, ktoré sa konajú pravidelne pre takmer 600 zdravotníkov.

Celý článok


Levická nemocnica školila sestry v moderných ošetrovateľských metódach

17.5.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala klásť dôraz na pravidelné vzdelávanie a školenia sestier. Zdokonaľovať by sa mali predovšetkým v zavádzaní nových ošetrovateľských metód do každodennej praxe. Prínos pocítia hlavne pacienti, ktorí dostanú kvalitnejšiu starostlivosť na oddeleniach a v ambulanciách.

Celý článok


Levická nemocnica dostala nové prístrojové vybavenie pre novorodencov

7.5.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, dennodenne využíva špecializované lôžka pre novorodencov. Levická nemocnica participuje už niekoľko rokov na celonárodnom charitatívnom projekte, ktorého cieľom je pomôcť slovenským nemocniciam poskytujúcim bezplatný pôrod.

Celý článok


Ocenenie Zdravotník roka 2017 získal Ivan Kubala z Nemocnice Levice

19.4.2018

Dvanásť najlepších zdravotníkov roka 2017 v Nitrianskom kraji si prevzalo od predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu ocenenie v kategóriách lekár, sestra, iný zdravotnícky pracovník a za celoživotný prínos.

Celý článok


Nemocnica Levice upozorňuje na význam preventívnych prehliadok

11.4.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, informuje pacientky o dôležitosti gynekologických prehliadok. Zdravotnícke zariadenie aktívne oslovuje ženy prostredníctvom gynekologickej ambulancie prvého kontaktu. Zdravotníci zdôrazňujú, že komplexné gynekologické vyšetrenie je predovšetkým zamerané na vyhľadávanie ochorení a ich včasnú diagnostiku.

Celý článok


Levická nemocnica prispela k vzdelávaniu sestier v regióne

23.3.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, podporila vzdelávanie sestier, plánuje sa zamerať i na rozvoj komunikačných zručností a prehĺbenie odborných znalostí. Počas dvoch dní tj. 23. a 24 marca sa sestry stretli a diskutovali o špecifikách práce sestry v odboroch vnútorného lekárstva, o úlohách sestry v spektre diagnostických a terapeutických metód v kardiológii, o efektívnej komunikácii ako základnom pilieri ošetrovateľskej praxe a o praktickom využití prevencie v ošetrovateľstve.

Celý článok


Do levickej nemocnice by malo prísť viac študentov

9.2.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, plánuje v budúcnosti rozšíriť spoluprácu so strednými školami a univerzitami. V praxi to bude znamenať, že v zdravotníckom zariadení by malo byť viac študentov počas odbornej praxe.

Celý článok


Levická nemocnica získala nové monitory dychu

7.2.2018

Novorodenecké oddelenie v Nemocnici Levice, člen skupiny AGEL, dostalo vďaka dlhoročnej spolupráci s Nadáciou Križovatka a projektu „Mamička dýcham“ desať nových monitorov dychu. Nemocnica v spolupráci s nadáciou zabezpečuje aj požičiavanie monitorov dychu pri odchode dieťatka z pôrodnice.

Celý článok


Nemocnica Levice investovala do medicínskej techniky viac ako 280 000 eur

5.2.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, obnovila prístrojovú techniku na niekoľkých oddeleniach. Vďaka investíciám za viac ako 280 00 eur sa zdravotnícke zariadenie postupne mení a modernizuje. Cieľom investičných zámerov je predovšetkým snaha poskytnúť pacientom kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť priamo v ich regióne.

Celý článok


Levickí basketbalisti dražili pre deti v nemocnici

22.1.2018

Basketbalový klub Levickí Patrioti obdaroval detské oddelenie v Nemocnici Levice, člen skupiny AGEL. Športovci zorganizovali verejnú internetovú dražbu dresov po druhýkrát. Veria, že každým rokom sa do nej zapojí čoraz viac ľudí. Výťažok v hodnote 1247 eur bude použitý na nákup pulzných oxymetrov.

Celý článok


Pre pacientov bude prichystané tradičné štedrovečerné menu

22.12.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, chystá slovenskú štedrovečernú hostinu už s ustáleným poradím a výberom jedál. Pacientov bez predpísanej diéty čaká kapustnica a vyprážané filé so zemiakovým šalátom.

Celý článok


Zamestnanci nemocnice podporili útulok pre bezdomovcov

8.12.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa pripojila k druhému ročníku vianočnej charitatívnej pomoci, ktorú NADÁCIA AGEL pravidelne organizuje v desiatich zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku. Do vianočnej zbierky šatstva prispeli zamestnanci nemocnice po prvýkrát. Spoločnými silami sa im podarilo vyzbierať viac ako 300 kilogramov šatstva, obuvi, hračiek a školských potrieb.

Celý článok


V levickej nemocnici vyšetrili viac ako tristo záujemcov počas Svetového dňa diabetu

14.11.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, 14. novembra zorganizovala deň prevencie. V dopoludňajších hodinách v čase medzi 8.00 a 12.30 hod. si mohol prísť ktokoľvek bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi. K doplnkovým aktivitám patrilo meranie tlaku krvi a poradenstvo v oblasti stravovania. Záujemcovia prichádzali postupne, dokopy dobrovoľníci vyšetrili viac ako tristo ľudí.

Celý článok


Pacienti dostali do daru devätnásť televízorov

9.11.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, dostala prekvapenie v podobe 19 kusov televíznych prijímačov, ktoré nemocnici daroval Jozef Kysela z Levíc. Tie budú následne rozdelené na jednotlivé oddelenia.

Celý článok


Bábätká budú strážiť nové monitory dychu

3.11.2017

V rámci projektu Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“ získalo Neonatologické oddelenie Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL, pod vedením MUDr. Daniely Virgovej, primárky oddelenia, nové monitory dychu, ktoré boli zakúpené v rámci sponzorského daru.

Celý článok


Nemocnica Levice zahájila prvú investičnú etapu

27.10.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, v piatok 27. októbra na stretnutí s predstaviteľmi samosprávneho kraja, mesta a verejnosti predstavila prvú investičnú etapu. Počas nej vedenie nemocnice začalo riešiť problémy vyplývajúce zo zlého technického stavu medicínskej techniky a budov. Investície do najnutnejších stavebných úprav presiahnu viac ako 33 000 eur. Osobitné investície pôjdu do zakúpenia modernej medicínskej techniky.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti v Nemocnici Levice zmodernizoval zariadenie

12.10.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, zrekonštruovala a obnovila zariadenie v Dome ošetrovateľskej starostlivosti. Na modernizáciu izieb pre seniorov prispel aj samosprávny kraj vo výške takmer 8 000 eur.

Celý článok


Bezplatné septembrové meranie tlaku a cukru v krvi

25.9.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, zorganizovala vo svojich priestoroch v pondelok 25. septembra bezplatné vyšetrenie hladiny cukru v krvi a meranie tlaku. Uvedená akcia bola zameraná na prevenciu civilizačných chorôb, ako sú diabetes a srdcovo cievne ochorenia.

Celý článok


Levickú nemocnicu prevzala skupina AGEL

18.9.2017

AGEL rozšíril svoje pôsobenie v Nitrianskom kraji. Levickú nemocnicu od 15. septembra 2017 prevádzkuje najväčší poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. Nemocnica Levice sa postupne začlení do takzvaného západného klastra, ktorý združí Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Levice a Všeobecnú nemocnicu Komárno. V súčasnosti AGEL prevádzkuje už desať zdravotníckych zariadení na Slovensku.

Celý článok


Vítame vás v AGELi

14.9.2017

Vítame vás na webe Nemocnice Levice s.r.o, ktará sa dňa 14.9.2017 stáva súčasťou skupiny AGEL.

Celý článok