Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Novinky a médiá


Sestry z levickej nemocnice získali prestížne ocenenie

29.5.2024

Biele srdce je symbolom solidarity, obetavosti a zároveň pripomína výnimočné príklady pomoci druhým. Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Leviciach a spoločnosťou Perfect Distribution zorganizovala aj tento rok slávnostné odovzdávanie tohto prestížneho ocenenia.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice sa začína rozsiahla rekonštrukcia spolufinancovaná z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti

30.4.2024

Požehnaním a poklepaním základného kameňa stavby za účasti ministerky zdravotníctva SR Zuzany Dolinkovej sa dnes v Nemocnici AGEL Levice oficiálne začala komplexná rekonštrukcia budovy lôžkového pavilónu a dobudovanie priestorov diagnostického pavilónu, v ktorom sa budú nachádzať nové centrálne operačné sály, nová jednotka intenzívnej starostlivosti a nová lôžková jednotka OAIM. Projekt spolufinancovaný z Plánu obnovy a odolnosti po splnení prvého míľnika v podmienkach plánu obnovy, ktorým bol podpis zmluvy so zhotoviteľom stavebných prác do konca prvého kvartálu 2024, tak vstupuje do realizačnej fázy.

Celý článok


Simulovaná dopravná nehoda preverila pripravenosť zdravotníkov na udalosť s hromadným postihnutím osôb

11.4.2024

Profesionálna pripravenosť a dobrá organizácia viacerých zložiek integrovaného záchranného systému (IZS), ako aj bezprostredná kooperácia na oddeleniach urgentného príjmu nemocnice je absolútnym základom pre záchranu života postihnutých osôb počas hromadnej nehody. Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s edukačným a tréningovým centrom AGEL Merea preto zorganizovala simulovanú udalosť hromadného postihnutia osôb. Havária cisterny a autobusu, záchranárske práce a následný seminár dostatočne preverili, vycvičili a vyškolili zdravotníkov, záchranárov a lekárov, aby ich pri riešení podobných organizačne, fyzicky aj psychicky mimoriadne náročných situácií už nič nezaskočilo. Cvičenie sa konalo za plnej prevádzky urgentného príjmu.

Celý článok


Záchranárske vrtuľníky budú pristávať priamo v levickej nemocnici

15.3.2024

Dlhoročným problém s pristávaním záchranárskych vrtuľníkov bude minulosťou. Od dnes totižto budú môcť pristávať na spevnenej ploche priamo pred urgentným príjmom. Zabezpečí sa tak rýchlejšia dostupnosť lekárskej pomoci v akútnych prípadoch.

Celý článok


Deti pod vplyvom alkoholu tvoria až 10 % privezených prípadov

19.2.2024

Na Slovensku žije takmer štyristotisíc ľudí, ktorí sú závislí od alkoholu a tento počet stále narastá. Cieľom kampane Suchý február je zvýšiť povedomie o jeho škodlivosti na zdravie a životy ľudí.

Celý článok


Negatívny vplyv mobilných zariadení na zrak

6.2.2024

Svetový deň bez mobilu, ktorý si pripomíname 6. februára, poskytuje príležitosť na zastavenie sa a zamyslenie nad vplyvom mobilných zariadení na zdravie nášho zraku. Táto iniciatíva vyzýva ľudí k odpojeniu sa od digitálnych obrazoviek.

Celý článok


Demencia: Boj s neodvrátiteľnou realitou

30.1.2024

Demencia, postihujúca milióny ľudí po celom svete, je stav, ktorý ovplyvňuje život nielen diagnostikovaných pacientov, ale aj ich rodín. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie v roku 2020 trpelo demenciou viac ako 50 miliónov ľudí z celej svetovej populácie.

Celý článok


Levická nemocnica má profesionálnu laktačnú konzultantku

29.1.2024

Nemocnica AGEL Levice posilnila svoj tím o profesionálnu laktačnú konzultantku Rút Guťanovú, vyškolenú Inštitútom pre podporu dojčenia, ktorý vzdeláva výhradne zdravotnícky personál, teda sestry a lekárov. Cieľom je posilniť podporu pre matky v oblasti dojčenia. Nová laktačná konzultantka prináša bohaté skúsenosti a odbornosť, ktoré sú neoceniteľné pre mamičky z hľadiska jednoduchšieho a správneho dojčenia. Nové informácie ocenia nielen prvorodičky, ale aj mamičky, ktoré už s dojčením majú skúsenosti.

Celý článok


Levická nemocnica má akútny nedostatok krvi

18.1.2024

Aj rok 2023 bol na hematológii a transfuziológii v Nemocnici AGEL Levice obdobím, kedy sa darcovia krvi spojili v jednotnom úsilí poskytnúť životodarnú kvapku nádeje pre tých, ktorí ju najviac potrebujú. Momentálne však toto zdravotnícke zariadenie eviduje nedostatok krvi všetkých krvných skupín, akútne však potrebujú najmä darcov s krvnou skupinou 0 negatív.

Celý článok


Ureaplazmy – skrytá hrozba intímnej starostlivosti

17.1.2024

Ureaplazmy sú mikroorganizmy, ktoré sa stali z jedným z menej známych ochorení, no predsa im treba venovať zvýšenú pozornosť. Ich necharakteristické príznaky z nich môžu robiť „tichého zabijaka“.

Celý článok


Pľúcne chlamýdie a mykoplazmy

12.1.2024

Pľúcne chlamýdie a mykoplazmy sú mikroorganizmy spôsobujúce respiračné infekcie, ktoré môžu mať vážne zdravotné následky. V ambulancii pneumológie a ftizeológie ročne evidujú približne 15 % pacientov s podozrením práve na tieto ochorenia.

Celý článok


V levickej nemocnici opäť vykonali špecializované prehliadky pre mladých športovcov

9.1.2024

Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levoča už niekoľko rokov zabezpečuje špecializované prehliadky pre mladých športovcov. V januári sa ich zúčastnilo 73 členov športového basketbalového klubu ŠKB Junior Levice a športového futbalového klubu KFC Kalná nad Hronom.

Celý článok


Zdravotníci urgentného príjmu v levickej nemocnici mali počas Silvestra plné ruky práce

4.1.2024

Posledný deň v roku bol na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice rušnejší ako obyčajne. Oproti bežným dňom narástol počet pacientov, ktorí potrebovali lekársku pomoc. Situácia na Silvestra bola ďalšou skúškou pre zdravotnícky personál, ktorý čelil viacerým náročným prípadom a neustálemu tlaku. Počas silvestrovskej noci bolo na urgentnom príjme v levickej nemocnici ošetrených celkovo takmer 70 pacientov.

Celý článok


Prvé novoročné bábätko v levickej nemocnici sa narodilo necelú hodinu po polnoci

3.1.2024

V úvode roka 2024 mali v Nemocnici AGEL Levice o jeden dôvod na oslavu viac. Prvé novoročné bábätko sa vypýtalo na svet necelú hodinu po polnoci.

Celý článok


Levická pôrodnica posilňuje svoju pozíciu moderného zariadenia

22.12.2023

Nemocnica AGEL Levice pokračuje v posilňovaní špičkovej starostlivosti zakúpením ďalších prístrojov, ktoré zvýšia komfort nielen pacientom, ale aj personálu.

Celý článok


40 % pacientov prichádza do nemocnice s úrazom v dôsledku športu. Bezpečnosť je na prvom mieste, nezabúdajme na prilbu.

18.12.2023

So zimným obdobím, otvorením zjazdoviek a vykonávaním zimných športov vzniká vyššie nebezpečenstvo úrazu. Osobné ochranné prostriedky, ako napríklad prilba, môžu byť veľmi užitočné, dokonca môžu zachrániť aj život. Na dôležitosť prilby pri zimných športoch upozorňuje aj primár oddelenia úrazovej chirurgie MUDr. Adrián Horváth.

Celý článok


Výmenu ramenného kĺbu robia aj odborníci v levickej nemocnici

8.12.2023

Výmena ramenného kĺbu (RSA) je operačný zákrok, ktorý sa vykonáva v indikovaných prípadoch za účelom zlepšenia kvality života pacienta v prípade degeneratívnych ochorení kĺbu, alebo v úrazových indikáciách v prípade viacúlomkových zlomenín horného konca ramennej kosti u starších ľudí. V Nemocnici AGEL Levice takto ročne pomôžu približne dvom desiatkam pacientov.

Celý článok


Do levickej nemocnice pribudlo nové prístrojové vybavenie

30.11.2023

Levická nemocnica sa snaží stále vylepšovať a modernizovať nie len svoje priestory, ale aj prístroje, ktoré pomôžu zvýšiť kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti pre ambulantných alebo hospitalizovaných pacientov.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila psychiatrickú ambulanciu

21.11.2023

Nemocnica AGEL Levice neustále pracuje na tom, aby svojim pacientom poskytovala vyšší komfort a aby rozširovala rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Otvorenie novej psychiatrickej ambulancie je ďalším krokom k tomu, aby nemocnica vyšla v ústrety pacientom.

Celý článok


Príbeh novopečenej mamičky z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

10.11.2023

Pôrod je jedinečným a dôležitým okamihom v živote každej ženy a jej rodiny. Je to proces, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť a odbornú starostlivosť. Prebieha niekoľkými fázami vrátane otvorenia krčka maternice, samotného pôrodu dieťaťa až po pôrod placenty. Priebeh pôrodu je veľmi individuálny a môže sa líšiť. O svoju skúsenosť na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice sa podelila aj mamička Nikoleta.

Celý článok


Správna komunikácia s pacientom je dôležitá. Levická nemocnica preškolila celý personál

2.11.2023

Komunikácia zdravotného pracovníka s pacientom a príbuznými môže byť občas náročná. Levická nemocnica sa snaží spraviť všetko preto, aby mala kvalifikovaný personál aj v tomto odvetví, a preto zorganizovala školenia komunikácie s pacientom pre celý personál, ktoré sa konali v etapách.

Celý článok


Levická nemocnica pozastavila návštevy na niektorých oddeleniach

27.10.2023

Dôvodom pozastavenie návštev je zvýšený výskyt akútnych respiračných infekčných ochorení. Toto obmedzenie platí od dnes 27. 10. 2023 až do odvolania.

Celý článok


Počet pacientov na urgente levickej nemocnice počas tradičného jarmoku vzrástol o 15 %

26.10.2023

Práca na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice je pre zdravotníkov mimoriadne náročná. Denne prichádzajú do styku nielen s úrazmi, ale aj ochoreniami, ktoré treba okamžite správne diagnostikovať a liečiť. Počet pacientov však stúpa ak sa v meste koná významná spoločenská udalosť. Výnimkou nebol ani tohtoročný tradičný levický jarmok. Urgentné pracovisko navštívilo za víkend takmer 220 pacientov.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice spolu s AGELLAB usporiadali okresný pracovný seminár

19.10.2023

Sústavné celoživotné vzdelávanie je v zdravotníctve kľúčové pre udržanie vysokého štandardu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Okrem toho, že napreduje medicína ako veda, aj samotné zdravotnícke inštitúcie sa neustále posúvajú vpred, modernizujú a je dôležité, aby o nových možnostiach boli informovaní zdravotníci z celej spádovej oblasti. Nemocnica AGEL Levice sa preto v súčinnosti s laboratóriami AGELLAB rozhodla zorganizovať pracovný seminár, v rámci ktorého lekárom, sestrám i laborantom z okresu predstavili novinky v poskytovaných laboratórnych službách.

Celý článok


MUDr. Anna Forgáčová: „Syndróm spánkové apnoe netreba podceňovať“

17.10.2023

Syndróm spánkového apnoe je porucha spánku, pri ktorej dochádza k opakovanej prestávke alebo zníženiu dýchania počas spánku. Tieto prestávky môžu trvať niekoľko sekúnd až minút a môžu sa vyskytnúť viackrát za hodinu. Obstrukčné spánkové apnoe (OSA) patrí medzi pomerne časté respiračné ochorenia. Výskyt u dospelej populácie sa celosvetovo pohybuje medzi 4 až 10 %.

Celý článok


Mamografia je kľúčovým nástrojom na skríning rakoviny prsníka u žien starších ako 40 rokov

11.10.2023

Mamografické vyšetrenie, skrátene aj MMG, je dôležitou diagnostickou metódou, najmä pokiaľ ide o detekciu a skríning rakoviny prsníka. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a Medzinárodného výskumného centra pre rakovinu (IARC) bola v roku 2020 rakovina prsníka najčastejším typom rakoviny u žien na celom svete. Odhady uvádzajú, že približne 24,5% všetkých nových prípadov u žien bola rakovina prsníka.

Celý článok


Levická nemocnica začne očkovať novou vakcínou proti COVID - 19

4.10.2023

V Nemocnici AGEL Levice začnú očkovať novou očkovacou látkou proti ochoreniu COVID - 19. Očkovanie pomáha chrániť jednotlivcov pre samotným ochorením a pomáha zmierniť celkový priebeh. Stimulujú imunitný systém na produkciu protilátok a imunitných buniek, ktoré účinne bojujú proti ochoreniu COVID – 19.

Celý článok


V levickej nemocnici zapožičiavajú pacientom invalidné vozíky. Pacienti taktiež môžu využiť dopravnú zdravotnú službu

18.9.2023

Invalidné vozíky majú v nemocniciach po celom svete dôležitú úlohu pri zabezpečovaní pohodlia a dostupnosti pre pacientov so zdravotnými obmedzeniami. Vo svojom úsilí uľahčiť pohyb a zlepšiť pohodlie pacientov v rôznych situáciách, nemocnice často ponúkajú možnosť zapožičania invalidných vozíkov. Inak tomu nie je ani v levickej nemocnici.

Celý článok


Bonding po cisárskom reze poskytuje lepší pôrodný zážitok

4.9.2023

Bonding po cisárskom reze má veľký význam, pretože ide o prvý fyzický kontakt a vzájomnú interakciu medzi matkou a novorodencom. Tento okamih môže mať dlhodobý vplyv na vzťah medzi matkou a dieťaťom, ako aj na psychické a emocionálne blaho oboch strán. V levickej nemocnici môžu mať mamičky pri sekcii aj jednu sprevádzajúcu osobu. Je to už takmer rok, čo v levickej nemocnici zaviedli aj bonding po cisárskom reze.

Celý článok


Námestníčka levickej nemocnice oslávila svoje jubileum. Pri tejto príležitosti sa podelila o svoju cestu naprieč zdravotníctvom

22.8.2023

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Kopsa Dudášová, MPH, MHA oslávila svoje jubileum. Pri tejto príležitosti porozprávala o svojich dlhoročných skúsenostiach a o svojej celoživotnej ceste v zdravotníctve.

Celý článok


V levickej nemocnici budú môcť rodičky využiť epidurálnu analgéziu za zníženú cenu

18.8.2023

Epidurálna analgézia (PEDA) je typ liečby bolesti, pri ktorom sa lokálne anestetikum alebo analgetikum podáva do epidurálneho priestoru, čo je priestor oko miechy a miechových nervovo v bedrovej alebo hrudnej oblasti chrbtice. Tento postup sa používa na úľavu od rôznych typov bolestí, medzi ktoré patria aj pôrodné bolesti. Za účelom lepšej dostupnosti pre pacientky levická nemocnica od 1. septembra zvýhodní cenu za podanie PEDA.

Celý článok


V levickej nemocnici je laktačné poradenstvo mimoriadne obľúbené

11.8.2023

Pôrod je jedným z najvýznamnejších okamihov v živote ženy. Po narodení dieťaťa sa žena zhosťuje role matky. Jedným zo základných inštinktívnych procesov, ktoré matka a dieťa spolu prežívajú je dojčenie. Mamičkám v levickej nemocnici je k dispozícii aj laktačná poradkyňa MAMILA o.z., MUDr. Romana Udvardy, ktorá vysvetľuje, ako prebieha laktačné poradenstvo a ako správne dojčiť.

Celý článok


Ako sa vyvarovať prechladnutiu v nestálom letnom počasí

11.8.2023

Vyhnúť sa prechladnutiu počas nestáleho počasia môže byť výzvou, pretože teploty a poveternostné podmienky sa môžu rýchlo meniť, najmä ak príde chladnejší a vlhký vzduch, napríklad po daždi. Nie je to však nemožné. Prechladnutie je bežná respiračná infekcia, ktorá môže zahŕňať bolesť hrdla, začervenanie nosa, kašeľ, upchatie nosa, hlieny a celkovú únavu.

Celý článok


V levickej nemocnici budú mať mamičky možnosť epidurálnej analgézie

1.8.2023

Epidurálna analgézia (PEDA) je významným bodom v oblasti pôrodníctva, ktorá poskytuje úľavu od bolesti a zvyšuje tak komfort ženy počas pôrodu. Je to jedna z najbezpečnejších a najúčinnejších foriem liečby bolesti pri pôrode. Táto metóda získava čoraz väčšiu popularitu, a preto je dôležité, aby verejnosť bola o nej dostatočne informovaná.

Celý článok


Zápal pľúc postihuje ľudí bez ohľadu na vek

31.7.2023

Pneumónia - laicky povedané zápal pľúc, je zápalové ochorenie pľúcneho tkaniva. Môže byť spôsobená baktériami, vírusmi, hubami alebo inými mikroorganizmami. Pneumónia môže byť rôzneho rozsahu a tiež stupeň závažnosti môže byť rôzny. Niekedy sú prítomné len mierne príznaky, inokedy sa vyskytnú aj vážne komplikácie. Závažnejší priebeh má pneumónia väčšinou u pacientov s oslabeným imunitným systémom a u polymorbídnych pacientov.

Celý článok


Dovolenka je veľmi dôležitým spôsobom, ako zregenerovať telo aj myseľ

31.7.2023

Dovolenka je pre zdravotníkov, rovnako ako pre akúkoľvek inú profesijnú skupinu, veľmi dôležitá. Zdravotníci majú zvlášť náročné povolanie, ktoré si vyžaduje značnú odbornosť, angažovanosť, emocionálnu záťaž a fyzickú námahu. Preto je dôležité, aby mali pravidelné obdobia oddychu a dovolenky z viacerých dôvodov. Potvrdzuje to aj odborníčka z Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Študenti medicíny praxujú v levickej nemocnici na oddelení vnútorného lekárstva

19.7.2023

Nemocnica AGEL Levice sa snaží cielene vychovávať nové generácie zdravotníkov. Do levickej nemocnice prichádzajú pravidelne na prax študenti medicíny, ktorí naberajú vedomosti od odborníkov. Hlavnú výučbu, usmernenie a cenné rady im počas dvoch týždňov poskytoval primár oddelenia vnútorného lekárstva Maksym Saienko, MPH.

Celý článok


V letných mesiacoch sa treba o seba starať o čosi viac. Dôsledkom nechránenia sa môže byť aj hospitalizácia

18.7.2023

Posledné týždne, vzhľadom na extrémne horúce letne počasie, na urgentný príjem Nemocnice AGEL Levice prichádzajú pacienti v stave závažnej dehydratácie a úpalu - väznejšie prípady neraz končia na lôžkovom oddelení vnútorného lekárstva a JIS-ke. O problematike a prevencii viac prezradil primár oddelenia vnútorného lekárstva Maksym Saienko, MPH.

Celý článok


So správnym stravovaním môže byť leto ešte krajšie

14.7.2023

S letnými mesiacmi a stúpajúcimi teplotami je dôležité venovať pozornosť aj stravovaniu. Správne stravovanie v lete prináša mnoho výhod a znižuje riziká spojené s nevhodným stravovaním. Zdravá strava je kľúčová pre udržanie optimálneho zdravia a výkonu v lete. O tom, ako sa stravovať viac prezradila diétna poradkyňa levickej nemocnice.

Celý článok


Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení levickej nemocnice privítali na svet už 500. bábätko

10.7.2023

Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice 8. júla 2023 privítali päťsté bábätko v tomto roku. Je ním malý Samuel s mierami 3780 gramov a 50 centimetrov. Chlapček i mamička sú zdraví a šťastní.

Celý článok


Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny levickej nemocnice poskytuje špičkovú starostlivosť pacientom vo vážnom zdravotnom stave

6.7.2023

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny je kľúčovým pilierom moderného zdravotníctva. Zohráva nenahraditeľnú úlohu v poskytovaní kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov vo vážnom zdravotnom stave. V skratke sa nazýva OAIM a je dôležité nie len pri poskytovaní anestézie pred operáciami, ale aj pri zabezpečovaní intenzívnej starostlivosti počas a po chirurgických zákrokoch, ako aj pri liečbe kriticky chorých pacientov.

Celý článok


Roztrhnutie Achillovej šľachy nemusí postihnúť len športovcov

28.6.2023

Roztrhnutie Achillovej šľachy je závažné poranenie, pri ktorom dochádza k úplnému alebo čiastočnému prerušeniu Achillovej šľachy. Šľacha sa nachádza na zadnej strane lýtka. Toto poranenie sa najčastejšie vyskytuje pri športe, najmä pri skokoch, behu a rýchlych zmenách smeru pohybu. Bohaté skúsenosti s touto diagnózou majú aj odborníci v Nemocnici AGEL Levice. Do ambulancie úrazovej chirurgie a na oddelenie úrazovej chirurgie prichádza až 15% pacientov práve s podozrením na roztrhnutie achillovej šľachy.

Celý článok


Fajčenie nie je len osobným zdravotným problémom jednotlivca, ale aj verejným zdravotným rizikom

27.6.2023

Fajčenie je jedným z najrozšírenejších zlozvykov, jedným z najväčších verejných problémov s vážnymi dôsledkami pre fajčiarov samotných, ale aj pre okolitú populáciu. Je dôležité zvýšiť povedomie o škodlivosti fajčenia, rizikách, ktoré so sebou prináša a dostupnej liečbe pre tých, ktorí sa rozhodnú s touto závislosťou skoncovať. Odborníci z Nemocnice AGEL Levice sa s komplikáciami u pacientov, ktoré súvisia s fajčením, stretávajú dennodenne.

Celý článok


Levickí lekárnici vlani vydali skoro 127 000 balení liekov. Lekárne sú jedným z kľúčových pilierov zdravotníckeho systému.

21.6.2023

Dôležitým a neoddeliteľným prvkom zdravotníckeho systému je aj lekáreň. V súčasnej dobe, keď ochorení všetkého druhu pribúda, viacerých liekov je nedostatok, význam lekární a zásobovania liekmi ešte stúpa. Lekáreň AGEL Levice len za vlaňajšok vydala takmer 127 000 balení liekov a do lekárne prišlo až skoro 90 000 pacientov.

Celý článok


Prosbu levickej nemocnice vypočulo až 71 darcov krvi

13.6.2023

Darovanie krvi je čin, ktorý má neoceniteľný vplyv na zachraňovanie životov. Darcovia sú si toho vedomí, dôkazom je aj počet, v ktorom prišli darovať krv do Nemocnice AGEL Levice po nedávnej výzve. Súčasťou dnešného darovania bol aj prieskum o tom, čo si myslia o darovaní krvi.

Celý článok


Pôrody v levickej nemocnici - komfort, pohodlie a empatický prístup k budúcim mamičkám. Primár gynekológie: ,,Rovnako dôležitý ako pôrod je aj popôrodná fáza“

12.6.2023

Pôrod je jedinečným a dôležitým okamihom v živote každej jednej ženy a jej rodiny. Je to proces, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť a odbornú starostlivosť. Viac o pôrode samotnom, ako aj o popôrodnej fáze prezradil námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť a primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s nedostatkom krvi Pomôžte a príďte darovať krv

9.6.2023

Najvzácnejšia tekutina – ľudská krv. Nedá sa zatiaľ ničím nahradiť, jej nedostatok má zásadný vplyv na zdravotný systém a je dôležitá pri záchrane života pacientov. Tí, ktorí podstupujú zložité operácie, bojujú o život s ťažkými ochoreniami alebo utrpeli vážne zranenia, potrebujú pravidelný prístup ku kompatibilnej krvi a krvným produktom. V levickej nemocnici aktuálne zápasia s nedostatkom všetkých krvných skupín a prosia darcov a všetkých, ktorým táto nezištná humánna činnosť nie je cudzia, aby prišli darovať krv.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú ortopedickú ambulanciu

7.6.2023

Nemocnica AGEL Levice neustále zlepšuje kvalitu a úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre svojich pacientov. Dôkazom je posledná novinka, ktorou je novootvorená ortopedická ambulancia, ktorá sa nachádza na 4. poschodí pavilónu A.

Celý článok


Levická nemocnica usporiadala tretí ročník športového dňa

2.6.2023

Niet pochýb o tom, že zamestnanci nemocnice sú častokrát veľmi vyčerpaní. Práca v zdravotníctve je veľmi náročná a nie raz zdravotníci siahajú na dno svojich síl. Reč nie je len o fyzických, ale aj tých psychických. Nemocnica AGEL Levice poskytuje raz ročne svojím zamestnancom seminár psychohygieny spojený so športovým dňom na obnovenie energie, odreagovanie sa a utuženie priateľských vzťahov.

Celý článok


Biele srdce ocenilo dobré srdcia levických sestier

1.6.2023

Ocenenie Biele srdce je symbolom srdca, solidarity a obetavosti. Cieľom tohto ocenenia je oceniť a pripomenúť výnimočné príklady pomoci druhým. Streda 31. mája 2023 bola pre levické sestry výnimočným. Ich celoročná snaha, starostlivosť o pacientov a empatia voči nim bola ocenená Bielym srdcom. Aj tento rok odovzdávanie zorganizovala Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Leviciach a spoločnosťou Perfect Distribution.

Celý článok


Ocenenie Zdravotník roka získala námestníčka levickej nemocnice

25.5.2023

Už každoročne Nitriansky samosprávny kraj udeľuje ocenenie Zdravotník roka. Tento rok si ocenenie odniesla aj námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť PhDr. Helena Dudášová MHA, MPH z Nemocnice AGEL Levice. Okrem toho získali ďakovné diplomy aj traja ďalší zamestnanci levickej nemocnice a to: námestník pre zdravotnú starostlivosť a primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Gabriel Mančík, MBA, primár oddelenia úrazovej chirurgie MUDr. Adrián Horváth, a vedúca sestra fyziatrie balneológie a liečebnej rehabilitácie Bc. Monika Bližňáková.

Celý článok


Zdravotníci levického urgentu mali počas víkendu plné ruky práce. Lekársku pomoc vyhľadalo až 250 pacientov

22.5.2023

Urgentný príjem ja časť nemocnice alebo zdravotníckeho zariadenia, ktoré poskytuje pohotovostnú zdravotnú starostlivosť s náhlymi a život ohrozujúcimi zdravotnými problémami. Na urgentnom príjme v levickej nemocnici majú plné ruky práce. Dokazuje to aj počet pacientov, ktorí toto pracovisko navštívili počas víkendu. Urgentné pracovisko navštívilo za víkend cca 250 pacientov.

Celý článok


Pôrodné asistentky sú neodmysliteľnou zložkou gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. ,,Naša práca je veľmi náročná, no zároveň krásna“

18.5.2023

V dnešnej rýchlo meniacej sa dobe, kde sa kladie dôraz na individuálnu a kvalitnú zdravotnú starostlivosť o pacientov, sa pôrodné asistentky stávajú neoceniteľnými členmi tímu poskytujúcich zdravotnú starostlivosť pre tehotné ženy a novorodencov. Ich úloha a prínos je jedinečný, pričom ich odbornosť a záväzok majú pozitívny vplyv na zdravie a pohodu matiek a detí.

Celý článok


Hypertenziou môžu trpieť aj deti

17.5.2023

Hypertenzia, inak nazývaná aj vysoký krvný tlak, je stav charakterizovaný vysokým krvným tlakom v cievach. Zvyčajne postihuje dospelých ľudí, ale môže sa vyskytnúť aj u detí. Hypertenzia u detí je pomerne vzácna, ale jej výskyt je čoraz častejší.

Celý článok


Vedúca sestra levického urgentu pracuje v zdravotníctva 41 rokov. ,,Sú to najlepšie roky môjho života“

12.5.2023

Nie je to len ich práca, je to aj ich zmysel života a poslanie. Pre povolanie zdravotnej sestry sa zvyčajne ženy rozhodujú, pretože majú záujem o pomoc druhým ľuďom a chcú pracovať v zdravotníckom sektore. Sestry majú nezastupiteľnú úlohu v starostlivosti o pacientov, pomáhajú im zlepšiť zdravotný stav i kvalitu života. Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier nám svoj príbeh porozprávala vedúca sestra urgentného príjmu Nemocnice AGEL Levice Mgr. Magdaléna Leváková, ktorá pracuje v zdravotníctve 41 rokov.

Celý článok


Pohyb je pre zdravie tela aj mysle životne dôležitý

10.5.2023

10. mája si pripomíname Svetový deň pohybom ku zdraviu. Tento deň slúži ako pripomenutie dôležitosti fyzickej aktivity pre náš zdravotný životný štýl. V súčasnej dobe, kedy sa väčšina ľudí v dôsledku práce a iných povinností pohybuje len minimálne, je dôležité dať do povedomia, aký vplyv má fyzická aktivita pre telo a myseľ.

Celý článok


Priestory levickej nemocnice zdobia umelecká diela

5.5.2023

Nemocničné priestory dokážu byť často veľmi frustrujúce. Pre deti môžu pôsobiť holé steny ešte o niečo horšie. V levickej nemocnici v spolupráci so Spojenou školou internátnou pomohli spríjemniť prostredie ambulancie pediatrickej kardiológie. Deti sa už nemusia báť bielych nemocničných stien.

Celý článok


Ak v človeku viac svetla a lepšie počasie vyvoláva pocit „tmy“, môže ísť o jarnú depresiu

2.5.2023

Jarná depresia je sezónna afektívna porucha, ktorá sa prejavuje u niektorých ľudí počas jarnej sezóny. Táto porucha môže byť spôsobená zmenou svetelných podmienok, ktoré ovplyvňujú biologický rytmus tela. Ako bojovať s jarnou depresiou prezradila klinická psychologička levickej nemocnice Mgr. Barbarou Budinskou.

Celý článok


Chirurgické oddelenie levickej nemocnice má krátke čakacie časy na operácie

27.4.2023

Chirurgická ambulancia sa zaoberá chirurgickou starostlivosťou, čo znamená, že poskytuje ošetrenie, vyšetrenie a konzultácie pacientov pre rôzne chirurgické problémy a stavy, ktoré sa nedajú riešiť neoperačne. V chirurgickej ambulancii Nemocnice AGEL Levice je dlhé čakanie pred ambulanciou minulosťou. Chirurgická ambulancia má krátke čakacie časy na zaradenie pacientov na operácie v Nemocnici AGEL Levice, čo je pre pacientov výrazne komfortnejšie.

Celý článok


Levická nemocnica dočasne zatvorila očkovacie centrum

19.4.2023

Nemocnica AGEL Levice v dôsledku nedostatku záujemcov o očkovanie dočasne zatvára očkovacie centrum. Od začiatku pandémie bolo v levickej nemocnici, ktoré mala jedno z najvyťaženejších očkovacích centier podaných až 140 000 dávok vakcíny proti koronavírusu.

Celý článok


Levická nemocnica obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti

18.4.2023

Po dvoch rokoch nútenej covidovej prestávky Nemocnica AGEL Levice obnovila činnosť Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Aktuálne má kapacitu 10 lôžok, ale ambíciu toto číslo zvyšovať. Je to posledná zložka, ktorá znamená definitívny návrat nemocnice do bežného režimu spred pandémie koronavírusu.

Celý článok


Svetový deň zdravia

6.4.2023

Svetový deň zdravia je významnou udalosťou v živote každého jednotlivca a zohráva dôležitú úlohu v dnešnej spoločnosti. Pre pacientov a personál v nemocniciach, pre mladších a starších je to dôležitý deň pretože kladie dôraz na ochranu zdravia a starostlivosť o seba a ostatných.

Celý článok


Aj zamestnanci levickej nemocnice zachovávajú tradičné veľkonočné recepty

4.4.2023

Okrem náboženského významu má Veľká noc aj kultúrny, historický a prírodný význam. Kultúrne a historicky sa Veľká noc stala sviatkom, ktorý má svoje korene v oslavách jari a prebúdzajúcej sa prírody. Aké recepty počas veľkonočných sviatkov preferujú zdravotníci Nemocnice AGEL Levice?

Celý článok


Kardiologické prehliadky u detí sú veľmi dôležité, netreba ich podceňovať

30.3.2023

Preventívne prehliadky u pediatrického kardiológa sú veľmi dôležité, pretože srdcové ochorenia môžu postihnúť aj deti a môžu mať významný vplyv na ich zdravie a kvalitu života. Detský kardiológ je špecialista, ktorý sa zaoberá diagnostikou a liečbou srdcových ochorení u detí a mladistvých.

Celý článok


Pozor na alergie, môžu ovplyvniť aj pľúca

24.3.2023

Pľúca sú dôležitým orgánom dýchacieho systému a sú zodpovedné za príjem kyslíka z okolitého prostredia a výmenu oxidu uhličitého. Alergia je imunitná reakcia organizmu na látky, ktoré by inak boli neškodné. Ak sa človek s alergiou dostane do kontaktu s alergénom, môže to spôsobiť zápal pľúc alebo astmu.

Celý článok


Levická nemocnica realizuje dvojjazyčné označenie

21.3.2023

Je známe, že návšteva nemocnice môže byť pri potrebe neodkladnej zdravotnej starostlivosti naozaj hektická a v takých prípadoch je dôležitá dobrá orientácia v nemocnici. Problém nastáva pri väčších nemocniciach s viacerými pavilónmi a takou je aj tá levická. Veľký problém orientovať sa v navigačných tabuliach majú najmä starší ľudia, pre ktorých je materinský maďarský jazyk. Nemocnica AGEL Levice sa preto rozhodla vyjsť pacientom v ústrety a má už zrealizované niektoré dvojjazyčné označenia.

Celý článok


Ulcerózna kolitída postihuje približne 0,3 až 1% populácie v rozvojových krajinách

16.3.2023

Ulcerózna kolitída je chronické zápalové ochorenie hrubého čreva, ktoré postihuje sliznicu a submukózu hrubého čreva. Charakteristickým endoskopickým znakom sú začervenanie a fragilita sliznice, v ťažších prípadoch až ulcerácie (vredy) sliznice hrubého čreva. Zápal typicky postihuje najmä konečník, ale môže sa šíriť po celom hrubom čreve.

Celý článok


Podtlaková terapia znižuje bolesť a urýchľuje hojenie

15.3.2023

Podtlaková terapia je terapeutická technika, ktorá sa používa na liečbu rôznych poranení. Táto terapia spočíva v aplikácií podtlaku na určitú časť tela, tým stimuluje krvný obeh a zvyšuje prietok kyslíka a živín do postihnutého tkaniva.

Celý článok


V levickej nemocnici prekvapili milou pozornosťou vyše 500 žien

8.3.2023

Medzinárodný deň žien je dňom, ktorý patrí iba ženám. Už viac ako 100 rokov kladie dôraz na problémy, ktoré ovplyvňujú ženy na celom svete. Počiatky tohto dňa boli v roku 1908, keď 15 000 žien pochodovalo mestom New York a požadovalo kratší pracovný čas, lepší plat a volebné právo.

Celý článok


Spoločnosť AGEL žiadala v Pláne obnovy financie pre tri nemocnice

7.3.2023

Spoločnosť AGEL sa uchádza v rámci výzvy na financovanie veľkých investičných projektov na podporu výstavby a rekonštrukcie nemocníc o finančné prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti pre tri nemocnice v celkovej hodnote 118,142 milióna EUR s DPH vrátane spolufinancovania. V rámci projektov sa v Nemocnici AGEL Zvolen, vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica a v Nemocnici AGEL Levice výrazne zvýši kvalita a dostupnosť modernej zdravotnej starostlivosti, ako aj počet lôžok pre pacientov v danom regióne. Výber projektov sa realizoval na základe jasne definovaného výberového konania podľa stanovených podmienok Ministerstvom zdravotníctva SR. Žiadatelia museli splniť všetky podmienky stanovené vládou SR, ktorá na svojom zasadnutí v septembri 2022 schválila metodiku prioritizácie projektov tejto výzvy. Dané projekty výrazne navýšia a zveľadia majetok vo vlastníctve príslušných krajov. Z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti je pre krajské a regionálne nemocnice alokovaných 212 miliónov EUR. ,,Z pohľadu spoločnosti AGEL ide o strategické, rozvojové projekty do majetku príslušných krajov, ktoré svojim objemom, rozsahom a kvalitou znamenajú významný posun v rozvoji moderného zdravotníctva na Slovensku, čo má šancu pocítiť predovšetkým samotný pacient a zdravotnícky personál v danom regióne,“ vysvetlil Ing. Michal Pišoja, MPH, LL.M., predseda predstavenstva AGEL a. s.

Celý článok


Schizofrénia ovplyvňuje myslenie a cítenie človeka

7.3.2023

Schizofrénia je vážne duševné ochorenie, ktoré ovplyvňuje to, ako človek myslí, cíti a ako sa správa. Ľudia so schizofréniou strácajú kontakt s realitou, čo môže byť znepokojujúce pre nich, ako aj pre ich rodinu a priateľov. Najdôležitejšia je včasná diagnostika a správne nastavenie liečby.

Celý článok


Svetový deň sluchu a počutia

3.3.2023

Svetový deň sluchu a počutia sa každoročne koná 3. marca s cieľom zvýšiť povedomie o tom, ako predchádzať hluchote a strate sluchu a podporovať starostlivosť o uši a sluch. Vo všetkých fázach života ľudí spája komunikácia a sluch s celým svetom.

Celý článok


Otehotnieť nemusí byť vždy jednoduché. Vek je jedným z kľúčových faktorov

23.2.2023

Neplodnosť trápi stále väčšie množstvo párov, pričom jednou z príčin je aj odkladanie tehotenstva do vyššieho veku. Vek je totiž jedným z kľúčových faktorov ovplyvňujúcich plodnosť, a to najmä u žien. Neplodnosť je definovaná ako neschopnosť otehotnieť po jednom roku nechráneného pohlavného styku u žien mladších ako 35 rokov a šiestich mesiacov u žien vo veku 35 rokov a starších.

Celý článok


Srdcový šelest u detí zväčša nemusí byť problém

22.2.2023

Ľudský srdcový tep je zvyčajne stály, u niektorých ľudí však krv pri prietoku cez srdce vydáva zvláštny zvuk. Tento zvuk sa nazýva šelest. Lekári počujú srdcový šelest ako hukot medzi údermi srdca. So šelestom na srdci sa bežne stretávajú aj odborníci v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Zvýšená úrazovosť počas zimy a na čo si dávať pozor

17.2.2023

Ako každé ročné obdobie, aj najchladnejšie mesiace predstavujú svoj vlastný súbor potencionálnych zranení. Zima stále pokračuje, a to znamená, že ľudia by mali aj naďalej byť opatrní tak v interiéri ako j v exteriéri. Zimné búrky predstavujú nielen zdravotné riziká a nebezpečenstvá, ale môžu tiež sťažiť prístup v dôsledku zľadovatených ciest.

Celý článok


Krv darovali s láskou darcovia aj na Valentína

14.2.2023

V sieti nemocníc spoločnosti AGEL sa odštartovala kampaň krv darovaná s láskou do ktorej sa zapojila aj levická nemocnica. Hlavným cieľom je povzbudiť mladých ľudí k darovaniu krvi a osloviť čo najviac prvodarcov. Ľudia vo veku od 18 rokov sa môžu zapojiť do kampane darovaním krvi. Darovať krv na hematológií a transfuziológií Nemocnice AGEL Levice sa rozhodlo 51 ľudí.

Celý článok


Má suchý február význam? Jednoznačne áno. Skúsenosti s podguráženými pacientmi majú aj v levickej nemocnici

9.2.2023

Nie nadarmo sa rozpráva o alkohole ako o metle ľudstva. Svoje o tom vedia aj zdravotníci pracujúci na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice. Stále prevláda narastajúci problém zvládania správania pod vplyvom alkoholu a úrazy, ktoré si vyžadujú urgentnú starostlivosť.

Celý článok


Svetový deň boja proti rakovine

6.2.2023

Ročne rakovina na Slovensku pripraví o život takmer 14 000 ľudí. Cieľom Svetového dňa boja proti rakovine je zvýšiť povedomie o rakovine ako o probléme verejného zdravia a posilniť opatrenia na zlepšenie prístupu ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti, vyšetrení, včasnej detekcií, liečbe a paliatívnej starostlivosti.

Celý článok


V levickej nemocnici klinická biochémia spracovala za rok 2022 takmer 312-tisíc vzoriek

2.2.2023

Hoci je oddelenie klinickej biochémie Nemocnice AGEL Levice skryté pred zrakmi pacientov aj návštevníkov nemocnice, jeho úloha je mimoriadne dôležitá. Na detailných rozboroch vzoriek totiž závisí promptné a najmä presné stanovenie diagnózy pacienta a aj nastavenie liečby.

Celý článok


Vlani darovalo v levickej nemocnici krv takmer 2100 darcov

1.2.2023

Každý deň existuje niekto kto bojuje o svoj život a potrebuje na záchranu krvnú transfúziu. Obete popálenín a nehôd, pacienti podstupujúci operáciu srdca alebo transplantáciu orgánov, pacienti liečení na leukémiu, rakovinu a krvné poruchy. Tí všetci potrebujú dostupnú krv a krvné doštičky.

Celý článok


Ak máte na koži znamienka, prípadne iné kožné výrastky, ktoré vás trápia, dajte si ich bezpečne odstrániť. Levická nemocnica spúšťa novú službu pre pacientov

30.1.2023

Zdanlivo malé, nevinné znamienko, ktoré sa vám niečím nezdá, môže prerásť do závažnej diagnózy, kde hovoríme o zakrvácaní, bolestivosti aj závažnej onkologickej diagnóze. Aj takýto neželaný vývoj môže mať zhubné bujnenie obyčajného znamienka. Preto je mimoriadne dôležité svoje znamienka pravidelne kontrolovať u odborníka, ktorý rozhodne či a ktoré je potrebné včas chirurgicky odstrániť. Levická nemocnica bude mať od februára opätovne spustenú novú službu – na konzultáciu a prípadné odstránenie znamienka, či iného kožného/podkožného útvaru v rámci jednodňovej chirurgie.

Celý článok


Do levickej nemocnice dostali čiapky pre onkologických pacientov

27.1.2023

Rakovina je onkologické ochorenie, s ktorým sa už asi každý človek stretol, či už osobne, alebo prostredníctvom rodiny či známych. Prvým kontaktným miestom pre liečbu tohto ochorenia je onkologická ambulancia, ktorej úlohou je pomôcť čo najrýchlejšie a najefektívnejšie nastaviť liečbu, a pomôcť tak k lepšej fyzickej a psychickej pohode pacientom. Tentokrát sa však podarilo rozveseliť onkologických pacientov trošku iným spôsobom, darom od neznámeho darcu v podobe čiapok.

Celý článok


NADÁCIA AGEL pomohla príspevkom z 2% daní zakúpiť moderné prístroje pre levickú nemocnicu

23.1.2023

Tak, ako je srdce v logu NADÁCIE AGEL symbolom starostlivosti o blížneho, tak sa podarilo NADÁCII v uplynulom roku zrealizovať skvelú vec – pomôcť zaobstarať doplnkové prístroje pre Nemocnicu AGEL Levice. Výťažok z 2% z dane v celkovej hodnote 40 560 eur poslúžil na nákup a darovanie špeciálneho prístroja na ozónoterapiu a druhým je prístroj na liečbu rázovou vlnou. Obidve novinky už plne slúžia pacientom.

Celý článok


Riaditeľ levickej nemocnice: „V rámci možností sa opäť vraciame do bežného spôsobu života“

18.1.2023

O pár týždňov ubehnú presne tri roky, od kedy na Slovensku identifikovali prvý prípad infekcie koronavírusom. Tri roky, kedy najvyťaženejšími pracovníkmi pri riešení pandémie boli jednoznačne zdravotníci. V roku 2022 však pandémia začala ustupovať a vytvoril sa priestor na obnovenie činností, ktoré boli v čase pandémie utlmené, na pokračovanie rozvoja a rekonštrukcie nemocnice. Riaditeľ Nemocnice AGEL Levice MUDr. Ján Belanský, MPH zhrnul rok 2022 ako rok vrátenia sa do bežného života.

Celý článok


V levickej pôrodnici sa v roku 2022 narodilo presne 1100 bábätiek

12.1.2023

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Levice sa za rok 2022 môže pochváliť vynikajúcimi číslami. Na svet tu prišlo presne 1100 bábätiek, a dokonca jedenásťkrát to boli dvojičky. Nemocnica má rozvoj pôrodnice, zvyšovanie kvality poskytovaných služieb a predovšetkým individuálny prístup s rešpektovaním požiadaviek mamičiek ako tri základné piliere, ktoré rozhodujú o výbere miesta, kde mamičky privedú na svet svoje bábätká.

Celý článok


Silvester na urgentnom príjme v Leviciach priniesol aj kuriozitu

3.1.2023

Aj v posledný deň v roku sú zdravotníci urgentného príjmu Nemocnice AGEL Levice vždy pripravení pomôcť pacientom a doslova očakávať neočakávané. Urgentný príjem je v prevádzke 24 hodín denne 365 dní v roku. Tohtoročný Silvester priniesol aj kuriozitu v podobe pána, ktorý prišiel požiadať o pomoc so zaseknutou rukou aj s nožom v mlynčeku.

Celý článok


Aj v Nemocnici AGEL Levice sa narodilo novoročné bábätko

2.1.2023

Jednou z najradostnejších udalostí v živote je nepochybne príchod novorodeného dieťaťa na svet. Deti, ktoré sa dnes narodia, vstupujú do iného sveta, ako pred rokom a Nový rok taktiež prináša príležitosť na prehodnotenie.

Celý článok


Sviatočné obdobie so sebou môže prinášať aj úzkosť a depresiu

27.12.2022

Vianočné sviatky a nový rok sú jedny z najkrajších, najobľúbenejších, ale aj najrušnejších období roka. Od Vianoc až po nový rok sú sviatky časom hojnosti, stretnutí s priateľmi a rodinou, časom oslavovania a vďačnosti. Avšak zaneprázdnenosť a stres pred a počas sviatkov ovplyvňujú aj duševné zdravie spôsobmi, o ktorých sa málokedy uvažuje aj v kontexte možných následkov.

Celý článok


Levická nemocnica ďakuje svojim zdravotníkom

23.12.2022

V Nemocnici AGEL Levice sa deň pred Vianocami konalo odovzdávanie darov personálu spojené s poďakovaním za ich celoročnú prácu a úsilie.

Celý článok


Vianočné tradície a recepty zamestnancov levickej nemocnice

21.12.2022

Vianoce sú na celom svete najkrajšími sviatkami v roku. Je to čas, kedy sa rodiny a priatelia stretávajú a delia sa o vzájomnú blízkosť, radosť, obdarovávajú sa navzájom. K týmto sviatkom neodmysliteľne patria aj spoločné chvíle pri príprave rôznych vianočných dobrôt a najmä pri pečení.

Celý článok


Vianočný režim Nemocnice AGEL Levice

15.12.2022

Počas vianočných sviatkov, tak ako každý rok, bude levická nemocnica fungovať v obmedzenom režime, ale starostlivosť o pacientov na jednotlivých oddeleniach bude plne zabezpečená. Obmedzený vianočný režim sa týka takmer všetkých ambulancií a niektorých oddelení, nevzťahuje sa však na urgentný príjem.

Celý článok


Levická nemocnica si v ankete Nemocnica roka 2022 polepšila až o 7 priečok

15.12.2022

Mimovládna nezisková organizácia INEKO, ako každý rok, tak aj tento, hodnotila zdravotnícke zariadenia. Nemocnica AGEL Levice si podľa jej prieskumu v ankete Nemocnica roka 2022 od minulého ročníka polepšila o 7 priečok. Kategórie a vybrané ukazovatele boli kvalita poskytovania zdravotnej starostlivosti, skúsenosť, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Celý článok


Levickí zdravotníci sa prvýkrát po troch rokoch stretli na výročnom stretnutí spojenom s vianočným večierkom

12.12.2022

Sviatočné obdobie je cítiť vo vzduchu každým dňom viac, inak tomu nie je ani v levickej nemocnici. V piatok 9. decembra 2022 sa konal seminár pri príležitosti konca roka spojený s vianočným večierkom pre zamestnancov. Ten sa podarilo zorganizovať po trojročnej nútenej prestávke.

Celý článok


Návrat do bežného života po pandémií nemusí byť jednoduchý. Dôležité je nehanbiť sa vyhľadať odbornú pomoc

7.12.2022

Po vyše dvoch rokoch sa život po pandémii koronavírusu vrátil do normálu tak u bežných ľudí ako aj v zdravotníckych zariadeniach. Covid-19 sa stal bežnou súčasťou nášho života. Pre mnohých bola pandémia obdobím obáv, stresu, izolácie a pre niektorých jednotlivcov ešte horšie – traumou a trápením, najmä ak prekonali Covid-19 alebo v dôsledku toho niekoho stratili.

Celý článok


Mikuláš navštívil dvakrát aj deti v Nemocnici AGEL Levice

6.12.2022

6. december je výnimočným dňom pre najmladších pacientov v levickej nemocnici. Dnes v doobedňajších hodinách deti navštívil Mikuláš s čertom a neprišli s prázdnymi rukami. Detičky dostali krásne darčeky spolu s prianím skorého uzdravenia. Mikuláš však do nemocnice zavítal aj o deň skôr, prišiel aj 5. decembra a na pomoc si zavolal aj anjela, čerta a Grincha.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice originálne skrášlila priestory rádiológie. Zdobí ho výstava detských kresieb

29.11.2022

Nemocnica AGEL Levice zorganizovala výstavu detských kresieb. Obrázky kreslili deti zo Spojenej školy internátnej v Leviciach a tieto milé umelecké výtvory skrášľujú priestory rádiológie a urgentného príjmu v nemocnici.

Celý článok


Levická nemocnica privítala svoje tisíce narodené bábätko v tomto roku

24.11.2022

Pôrodnica Nemocnice AGEL Levice sa teší veľkému záujmu mamičiek, ktoré sa rozhodli priviesť na svet svoje bábätká práve tu. V stredu 23. novembra 2022 sa do tohtoročných štatistík zapísalo už tisíce narodené bábätko. Malý Šimonko sa prihlásil na svet v krásnom čase 15:15 hod. Jubilejný prírastok, narodený v tejto nemocnici v tomto roku a aj jeho maminka sú v poriadku a zdraví.

Celý článok


Levická nemocnica vychádza v ústrety rodičkám. Zaviedla bonding aj pre mamičky po cisárskom reze

23.11.2022

Bezprostredný kontakt mamičky a jej novonarodeného bábätka je asi najviac, čo môže žena zažiť. Tie rodičky, ktoré však podstúpili cisársky rez, bezprostredný kontakt so svojim dieťatkom mohli absolvovať až neskôr. Levická nemocnica však v súlade s modernými medicínskymi postupmi zaviedla novinku. Bonding, čiže priloženie dieťatka na hruď mamičky, umožňuje aj rodičkám, ktoré podstúpili cisársky rez.

Celý článok


Ako predísť chronickej obštrukčnej chorobe pľúc? Odpoveď je jednoznačná, skoncovať s fajčením

21.11.2022

Chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP) je chronické zápalové ochorenie pľúc, ktorú spôsobuje obštrukciu prúdenia vzduchu z pľúc. Symptómy zahŕňajú ťažkosti z dýchaním, kašeľ, tvorbu hlienu (spúta) a sipot. Ochorenie je zvyčajne spôsobené dlhodobým vystavovaním sa dráždivým plynom alebo časticiam, najčastejšie z cigaretového dymu.

Celý článok


Počet predčasne narodených detí vďaka prevencii a medicíne klesá

18.11.2022

Včerajší deň bol Svetovým dňom predčasne narodených detí. Bábätká, ktoré sa vypýtali na svet skôr, v minulosti boli takmer bez šance prežiť či viesť kvalitný život. Dnes už nie sú výnimkou ani zachránené detičky s plnohodnotným životom, ktorých pôrodná váha bola pod jeden kilogram. Medicína a predovšetkým skúsení pôrodníci a neonatológovia dnes dokážu malé zázraky. Čo všetko sa však zo strany lekárov a ošetrovateľov za tým skrýva, objasnil primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú pediatrickú kardiologickú ambulanciu

16.11.2022

Nemocnica AGEL Levice stále realizuje projekty a inovácie, zamerané na skvalitnenie služieb pre verejnosť. Poslednou novinkou, ktorú sa podarilo spustiť dnes, je otvorenie novej pediatrickej kardiologickej ambulancie.

Celý článok


O krok bližšie k odstráneniu bolesti rázovou vlnou v levickej nemocnici

11.11.2022

Rázové vlny sú akustické (zvukové) impulzy, ktoré majú vysokú dávku energie, čiže rýchle sa zvyšujúci tlak, ktorý je schopný v tkanivách ľudského organizmu ako je koža, podkožie šľachy, svaly a kosti, aktivovať sériu lokálnych biochemických reakcií. Liečbu rázovou vlnou môžu využiť aj pacienti v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Rádiológovia – technológovia medicínskeho zobrazovania

8.11.2022

Takmer žiadny odbor medicíny sa bez nich pri diagnostike nezaobíde. Rádiológovia využívajú možnosti modernej techniky, zväčša sú nenápadní a mnohokrát pred zrakmi pacientov ukrytí, ich dôležitosť je však nezastupiteľná. Všetko odštartoval pred 127 rokmi nemecký fyzik Wilhelm Conrad Röntgen, ktorý 8. novembra 1895 vytvoril a zaznamenal elektromagnetické vlnenie, ktoré je dnes známe ako röntgenové žiarenie. Jeho objav následne viedol k výrobe prvých röntgenových snímkov.

Celý článok


Až jedna tretina ľudí má problém so spánkom

4.11.2022

Ľudia, ktorí trpia poruchami spánku a bdenia si obvykle sťažujú na kvalitu, načasovanie a množstvo spánku, výsledkom čoho je osobná nepohoda počas dňa. Poruchy spánku sú často sprevádzané depresivitou, úzkosťou a kognitívnymi zmenami. Pretrvávajúce poruchy spánku sú naviac rizikovým faktorom pre rozvoj duševných porúch a porúch užívania látok.

Celý článok


Neutíchajúca bolesť brucha? Zbystrite pozornosť, môže ísť o pruh

27.10.2022

Hernia (prietrž) nastane, keď sa vnútorný orgán pretlačí cez otvor vo svale alebo spojivovom tkanive, ktoré ho drží na mieste. Črevá môžu napríklad preraziť oslabenú oblasť v brušnej stene. Veľa prietrží sa vyskytuje na bruchu a v slabinách, ale môžu sa objaviť aj v hornej časti stehna. Väčšina hernií nie je bezprostredne život ohrozujúca, ale sama nezmizne. Väčšinou vyžadujú operačné riešenie, aby sa predišlo prípadným komplikáciám.

Celý článok


V Levickej nemocnici sa opäť realizujú predpôrodné kurzy pre budúce mamičky

25.10.2022

Nemocnica AGEL Levice sa vracia do bežného režimu. Jeho súčasťou je aj opätovné spustenie kurzov pre budúce mamičky. Tie boli a sú neustále žiadané, pandémia covidu však ich realizáciu dočasne znemožnila.

Celý článok


Zdravé prsníky, alebo inak povedané mamografické vyšetrenie

17.10.2022

Mať zdravé prsia je predovšetkým otázkou zodpovedného prístupu k svojmu zdraviu. Dnes nie je problém absolvovať špecializovanú diagnostiku prostredníctvom moderného mamografu. Ten, ktorý slúži pacientkám v Nemocnici AGEL Levice, dokáže odhaliť rakovinu prsníka už v jeho zárodku.

Celý článok


Pink október alebo mesiac boja proti rakovine prsníka

11.10.2022

Október je mesiacom prevencie v boji proti rakovine prsníka. Rakovina prsníka je najčastejším rakovinovým ochorením u žien, preto je prevencia a pravidelné vyšetrenia mimoriadne dôležitá súčasť starostlivosti o zdravie ženy. Vyšetrenie indikuje gynekológ, prípadne onkológ.

Celý článok


Bežný smútok a depresiu by sme mali odlíšiť a včas vyhľadať odborníka

10.10.2022

Pocity prázdnoty, beznádeje, strata chuti do jedla, energie či poruchy spánku. Aj takéto sú varovné signály, ktoré odlišujú bežný smútok od depresie. Tá je duševným ochorením a netreba ju nikdy podceňovať. Upozorňuje na to aj dnešný Svetový deň duševného zdravia, ktorý je zároveň aj Európskym dňom depresie. Ako s ňou bojovať, kedy navštíviť odborníka a aké sú možnosti liečby, sme sa spýtali psychologičiek z Nemocnice AGEL Levice Mgr. Barbary Budinskej a Mgr. Slávky Pecárovej.

Celý článok


Sezónna chrípka

6.10.2022

Chrípka je infekcia nosa, hrdla a pľúc, je vysoko infekčná, takže sa ľahko prenáša. Ešte pred samotným zistením príznakov chrípky už môže byť jednotlivec infekčný a rozširovať vírus. O víruse chrípky, prevencii a príznakoch viac prezradila lekárka ambulancie vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Levice Nikoletta Ryazanová.

Celý článok


V levickej nemocnici oslavujú lekári „svoj deň“

3.10.2022

Sú tu pre nás, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí Medzinárodný deň lekárov.

Celý článok


Levická nemocnica vykonala špecializované prehliadky pre malých športovcov

29.9.2022

Nemocnica AGEL Levice vyšla v ústrety športovcom v regióne tým, že začala poskytovať v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levoča špecializované lekárske prehliadky pre malých športovcov. Medzi prvými, kto si testovanie svojho zdravotného stavu vyskúšal u odborníkov, boli členovia športového klubu FK Slovan Levice, takmer 80 futbalových nádejí.

Celý článok


Levická nemocnica má pre mamičky skvelú novinku, začala poskytovať popôrodnú rehabilitáciu

27.9.2022

Nemocnica AGEL Levice neustále pre svojich pacientov zvyšuje komfort a zavádza mnohé novinky. Jednou z nich, ktorá určite mimoriadne poteší čerstvé mamičky, je popôrodná rehabilitácia.

Celý článok


Call centrum levickej nemocnice vybaví denne okolo 130 telefonátov

6.9.2022

Call centrá dnes patria k neoddeliteľnej súčasti nemocníc. Umožňujú nielen lepšie riadenie, ale pomáhajú aj pri komfortnejšom poskytovaní služieb pacientom. Služby call centra nepochybne ponúkajú širokú škálu výhod. S čím všetkým sa stretávajú pracovníci call centra Nemocnice AGEL Levice priblížila jedna z ich

Celý článok


Ako mentálne a emocionálne pripraviť svoje dieťa na návrat do školy?

2.9.2022

Okrem základného zoznamu školských pomôcok je dôležité, aby rodičia mentálne a emocionálne pripravili deti na návrat do školy. Príprava detí na šťastný a úspešný školský rok môže byť vzrušujúcim, ale aj stresujúcim obdobím pre rodičov aj pre deti, pretože očakávajú prvé zazvonenie školského zvončeka, čo je v ich živote novinkou. Niekoľko typov, ako svoje dieťa naladiť na začínajúci školský rok, prezradila klinická psychologička Nemocnice AGEL Levice Mgr. Slávka Pecárová.

Celý článok


Tetánia vie život veľmi znepríjemniť, niekedy môže pôsobiť ako infarkt

26.8.2022

Tetánia je syndróm charakterizovaný stavom zvýšenej dráždivosti centrálneho a periférneho nervového systému, ktorý vzniká zmenami koncentrácie minerálov v medzibunkovej tekutine. Ochorenie nie je životu nebezpečné, ale vie ho pacientovi poriadne znepríjemniť. Má mimoriadne široký klinický obraz s mnohými príznakmi. Prečo je dôležité vedieť chorobu správne diagnostikovať. Čo ju spôsobuje a ako sa prejavuje objasňuje odborníčka Nemocnice AGEL Levice MUDr. Zuzana Dean.

Celý článok


Viete, čo je syndróm polycystických vaječníkov? Je to jedna z najčastejších príčin ženskej neplodnosti

23.8.2022

Syndróm polycystických vaječníkov (PCOS) je častý zdravotný problém, ktorý postihuje 5 až 10% žien v plodnom veku, najčastejšie od 15 do 44 rokov. Je to stav, ktorý ovplyvňuje hormóny. Spôsobuje nepravidelnú menštruáciu, nadmerný rast vlasov, akné a neplodnosť. Ženy s PCOS môžu byť vystavené vyššiemu riziku určitých zdravotných stavov ako je cukrovka, vysoký krvný tlak a metabolické problémy.

Celý článok


Syndróm karpálneho tunela postihuje trikrát viac ženy

19.8.2022

Syndróm karpálneho tunela. Nepríjemná diagnóza ruky, ktorá strpčuje život najmä dospelým. Ženy majú trikrát vyššiu pravdepodobnosť vzniku syndrómu karpálneho tunela ako muži. Ľudia s cukrovkou alebo inými metabolickými poruchami, ktoré priamo ovplyvňujú nervy tela a robia ich náchylnejšími na kompresiu, sú tiež vystavení vysokému riziku. Aké sú symptómy, liečba a či sa tejto diagnóze dá predchádzať objasnil primár Ortopedického oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Pavol Kalina, MBA.

Celý článok


Levická nemocnica eviduje len piatich covidových pacientov

16.8.2022

Nemocnica AGEL Levice aktuálne eviduje ústup pandémie, počas leta mali len málo pacientov, u ktorých by dôvodom hospitalizácie bol práve koronavírus. K dnešnému dňu ich evidujú piatich, pričom všetci sú umiestnení na reprofilizovaných lôžkach gynekologicko-pôrodníckeho, pediatrického oddelenia a oddelenia vnútorného lekárstva. Napriek uvedenému v nemocnici stále platí obmedzenie návštev. Na vývoj pandémie bude mať vplyv začiatok školského roka a tiež nové mutácie variantu omikron, ktoré však, našťastie, nemajú zväčša život ohrozujúci priebeh.

Celý článok


Pitný režim je veľmi dôležitý, okrem hydratácie prináša pre organizmus aj iné benefity

11.8.2022

Letné obdobie je síce ideálny čas na to obliecť sa do svojich krásnych, letných šiat a stráviť čas pri vode a vonku, no zároveň je aj obdobím potu, vyrážok a celkového vyčerpania v dôsledku spaľujúceho slnečného tepla. Ak sa v tomto ročnom období dostatočne nestaráme o svoje telo, spomalí sa niekoľko procesov v tele ako je trávenie, ochladzovanie a viacero ďalších. To má za následok množstvo ochorení, z ktorých niekoľkým sa dá úplne vyhnúť, ak sa včas postaráme o naše potreby hydratácie a zabezpečenia živín.

Celý článok


Histamínová intolerancia je výsledkom nerovnováhy produkcie a rozkladu histamínu

10.8.2022

Histamínová intolerancia je výsledkom nerovnováhy nahromadeného histamínu a schopnosti histamínu degradovať. Histamín je látka zodpovedná za niekoľko hlavných funkcií. Prenáša správy do mozgu, spúšťa uvoľňovanie žalúdočnej kyseliny na podporu trávenia, uvoľňuje po poranení alebo alergickej reakcií ako súčasť imunitnej odpovede. Príliš vysoká hladina histamínu môže ovplyvniť telesné funkcie.

Celý článok


Vykĺbenie ramenného kĺbu predstavuje 80% všetkých vykĺbení

4.8.2022

Vykĺbenie - luxácia ramenného kĺbu je najčastejšie vykĺbenie, predstavuje cca 80% všetkých vykĺbení. Vzniká pádom na natiahnutú hornú končatinu alebo pádom na rameno. O luxácii ramenného kĺbu prezradil viac primár Oddelenia úrazovej chirurgie Nemocnice AGEL Levice MUDr. Adrián Horváth.

Celý článok


Syndróm suchého oka

29.7.2022

Syndróm suchého oka. Stále častejšie sa vyskytujúci zdravotný problém s rôznym stupňom závažnosti. Suché oko sa vyskytuje, keď oči produkujú príliš málo sĺz alebo sa slzy odparujú príliš rýchlo. Tento stav môže postihnúť jedno alebo obe oči. Medzi možné príznaky patrí bolesť očí alebo nepríjemný pocit, rozmazané videnie a zvýšená citlivosť na svetlo. Bohaté skúsenosti s touto diagnózou majú aj levickí špecialisti. Lekárka Oftalmologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levice Halina Turjanica vysvetľuje príznaky, príčiny, ako aj liečbu syndrómu suchého oka.

Celý článok


Dojčenie je stále akýmsi druhom tabu. Žijeme modernú dobu, ale v prípade dojčenia sa to stále nezdá

27.7.2022

Dojčenie, najľahší, najbezpečnejší a najprirodzenejší spôsob výživy bábätka po narodení. Pre ženu, matku by to mala byť prvá voľba. Napriek dobe, ktorá výrazne pokročila v technológiách, pluralite názorov, niektorí ľudia sa stále pozerajú na ženy, ktoré dojčia svoje dieťa prekvapivo a trápne, pretože je to niečo „nové“. Je zarážajúce, že v 21. storočí, v modernej dobe sa berie dojčenie ako akýsi druh tabu, niečo divné a neprirodzené, v dôsledku čoho matky stále nemajú komfortné zóny na dojčenie svojho dieťaťa.

Celý článok


Levická nemocnica spúšťa do skúšobnej prevádzky pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti

21.7.2022

V Nemocnici AGEL Levice nezaháľajú a opäť otvárajú nové priestory. Tentokrát ide o multiodborové pracovisko jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Skúšobná prevádzka začína v operačných odboroch ortopédia a úrazová chirurgia. Je predpoklad, že postupom času sa bude pracovisko rozširovať o ďalšie odbory.

Celý článok


Ako vplývajú slnečné dni na našu psychiku? Kedy je potrebné vyhľadať psychológa?

20.7.2022

Chladné a pochmúrne zimné mesiace vystriedali takmer bez prechodného obdobia extrémne horúčavy, sucho a teplo trvá celé dni. Letné dni sú oveľa dlhšie a teplota je vyššia, niekde dosahuje rekordné hodnoty. Je síce ideálny čas ísť von a užiť si všetko, čo letné mesiace ponúkajú, treba aj tu byť opatrní, všetko treba robiť s mierou. Prečo je dôležité byť v pohode, mať psychickú rovnováhu a ako ju počas leta dosiahnuť objasňuje klinická psychologička Nemocnice AGEL Levice Mgr. Barbara Budinská.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice mesačne realizujú 60 výmen kĺbov. Špecialisti sú pripravení pre pacientov svoje kapacity rozšíriť

14.7.2022

Výmena bedrového kĺbu, nový kolenný kĺb, trvalé riešenie obrovských a dlhotrvajúcich bolestí. V súčasnosti jedna z najdiskutovanejších oblastí v medicíne. Vo väčšine zdravotníckych zariadení sa vďaka pandemickému obdobiu operácie stopli, a tak dnes nie sú výnimočné čakacie lehoty aj vyše roka. Nemocnica AGEL Levice ako jedna z mála realizuje náhrady kolenných a bedrových kĺbov aj počas leta s prijateľnými čakacími lehotami a, naopak, počet operácií ešte rozširujú, aby vyhoveli čo najväčšiemu počtu pacientov s chronickými bolesťami.

Celý článok


Anémiou trpí až 30% populácie na svete

11.7.2022

Červené krvinky sú krvinky v tvare disku, ktoré prenášajú kyslík do orgánov a tkanív tela. Anémia nastáva, keď je počet zdravých červených krviniek v tele príliš nízky. Trpí ňou až 30% celosvetovej populácie. Ženy a ľudia s chronickými ochoreniami, ako je rakovina, majú vyššie riziko vzniku anémie. Viac o tomto ochorení prezradila lekárka Ambulancie vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Levice Nikoletta Ryazanová.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice zakázali návštevy

8.7.2022

V Nemocnici AGEL Levice od dnes, 8. júla 2022, platí zákaz návštev. Zdravotnícke zariadenie k tomuto opatreniu pristúpilo na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 v regióne.

Celý článok


Extrémne horúčavy si každoročne vyberajú svoju daň. Na urgentnom príjme v Leviciach za desať dní ošetrili 57 pacientov kvôli teplu

7.7.2022

Vysoké, až extrémne teploty sú viac než nepríjemné. Mohli by sa ukázať aj ako smrteľné. Keď sú ľudské telá vstavené extrémnym teplotám, stávajú sa náchylnejšími na vyčerpanie, úpal a dehydratáciu. Existujú aj dlhodobé následky, ktoré môžu viesť k ochoreniu. Konkrétne skúsenosti za posledné extrémne horúce dni majú aj v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Tourettov syndróm - vzácne genetické ochorenie. Sprevádzajú ho motorické a vokálne tiky

6.7.2022

Tourettov syndróm je „vzácne“ genetické ochorenie a postihuje približne 1% populácie. Trpia ním prevažne muži. Vyznačuje sa neurologickou a psychiatrickou symptomatológiou. Na toto ochorenie neexistuje žiadny liek, ale sú liečby, ktoré pomáhajú zvládnuť niektoré symptómy. Neurologička levickej nemocnice prezradila o tomto ochorení bližšie informácie.

Celý článok


Úrazy detí môžu byť veľmi nebezpečné, najmä pády netreba podceňovať

1.7.2022

Nehody u detí sú závažným zdravotným problémom a sú hlavnou príčinou vážnych zranení, invalidity a dokonca aj úmrtí, a to najmä v období letných prázdnin. Väčšine z týchto úrazov a ich následkom sa však dá predísť. Osoby mladšie ako 5 rokov sú obzvlášť vystavené riziku zranenia pri domácich nehodách, pričom rôzne pády predstavujú väčšinu nehôd.

Celý článok


Endometrióza

27.6.2022

Endometrióza. Zložité slovo, ktoré väčšine z nás nič nehovorí. Pre ženy, ktoré plánujú otehotnieť je však dôležité vedieť, že ide o závažné ochorenie, ktoré v mnohých prípadoch znemožňuje mať deti. Je to ochorenie, pri ktorom tkanivo podobné výstelke maternice rastie mimo maternice, čo spôsobuje bolesť a aj neplodnosť. Endometrióza postihuje zhruba 190 miliónov žien a dievčat celosvetovej populácie v reprodukčnom veku. Základné informácie o endometrióze vysvetlil námestník pre zdravotnú starostlivosť a primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Celý článok


Alergie očí sú častým problémom a postihnú všetky vekové kategórie

24.6.2022

Očné alergie, tiež nazývané „alergická konjuktivitída“, sú bežným očným ochorením. Alergie očí sú častým problémom a postihujú všetky vekové kategórie. Do Oftalmologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levice chodí 5% pacientov, ktorý trpia očnými alergiami.

Celý článok


Vedúca sestra Jana Šušková: ,,Sterilizácia nepozná kompromis“

22.6.2022

Sterilizácia všetkých zdravotníckych nástrojov a pomôcok je dôležitou súčasťou každodenného fungovania nemocníc. Zdravotníci aj pacienti to berú ako absolútnu samozrejmosť. Hoci tých, ktorí sa o to v rámci Oddelenia centrálnej sterilizácie Nemocnice AGEL Levice starajú, aby všetko potrebné bolo sterilizované nevidieť, ich úloha v rámci bezpečnosti a zdravia pacienta je nezastupiteľná. Osobitnú dôležitosť má sterilizácia pri operačných zákrokov. Aký je to objem, hovorí jediné číslo. Od začiatku roka bolo v levickej nemocnici realizovaných vyše 2500 chirurgických zákrokov.

Celý článok


Svetový deň darcov krvi. Pri jednom odbere možno z krvi odobrať až štyri typy transfúznych produktov

14.6.2022

Svetový deň darcov krvi sa koná každoročne 14. júna a tento deň bol stanovený na zvýšenie celosvetového povedomia o potrebe krvi a krvných produktov na transfúziu, na zdôraznenie zásadného prínosu dobrovoľných, neplatených darcov krvi pre systému zdravotníctva.

Celý článok


Levická nemocnica má za sebou úspešný druhý ročník Športového dňa

13.6.2022

Neexistuje nič lepšie ako dobrá hra, ktorá dokáže spojiť celý zdravotnícky personál nemocnice. Športový deň je skvelou príležitosťou na odreagovanie sa od každodennej namáhavej a mimoriadne zodpovednej práce, na vytvorenie kamarátstva, zlepšenie vzťahov, zlepšenie si fyzickej kondície a psychohygienu. Levickí zdravotníci si vyskúšali svoje telesné zdatnosti počas II. ročníka Športového dňa.

Celý článok


Zábava mladistvých môže skončiť aj otravou alkoholom V levickej nemocnici tento rok hospitalizovali už 7 mladistvých

7.6.2022

Uvoľnenejší režim v škole a blížiace sa letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa môže skončiť aj v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si tak spôsobiť otravu alkoholom. Svoje o tom vedia aj na Pediatricko-neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Svetový deň bez tabaku - najlepšou prevenciou je nezačať fajčiť

31.5.2022

Viac ako 6 miliónov ľudí zomiera na celom svete v dôsledku používania produktov vyrobených zo suchých listov. Je tiež hlavnou príčinou predčasných úmrtí vo svete, ktorým sa dá predísť. Tou látkou je tabak. 31. mája 2022 je Svetový deň bez tabaku a cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie o škodlivosti tabaku a zdravotných rizikách spojených s užívaním tabaku.

Celý článok


Pitný režim je dôležitý hlavne pre seniorov. Ľudí vo vyššom veku treba nabádať na pravidelné pitie aj keď nepociťujú smäd

24.5.2022

Horúce dni môžu byť veľmi nebezpečné hlavne pre ľudí vyššieho veku. Aj seniori dokážu stráviť horúce dni bez ujmy na zdraví, musia však počúvať svoje telo a realizovať preventívne dopĺňanie tekutín a ďalšie opatrenia. Aké sú najdôležitejšie rady prezradila PhDr. Helena Dudášová, MHA, MPH, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Levice, ktorá zodpovedá aj za Dom ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Veľká snaha sestier bola ocenená BIELYM SRDCOM

23.5.2022

Pre niekoho bežný deň, pre sestry, ktoré pracujú s plným nasadením, viac než výnimočný. 19. máj patril v Leviciach len sestrám a odovzdávaniu ocenenia Biele srdce, ktoré Nemocnica AGEL Levice uskutočnila v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Leviciach a Perfect Distribution.

Celý článok


Asi 8 % mužov sa rodí s určitým stupňom poruchy farbocitu

20.5.2022

Porucha farbocitu je neschopnosť rozlíšiť určité odtiene farieb. Pojem „farebná slepota“ sa tiež používa na opis tohto zrakového stavu, ale len veľmi málo ľudí je úplne farboslepých.

Celý článok


Hypertenia je nazývaná aj „tichý zabijak“ Dnes je svetový deň vysokého tlaku, až 50% populácie nevie o svojom ochorení

17.5.2022

Hypertenzia, alebo vysoký krvný tlak. Diagnóza, ktorú pacient nemusí cítiť, avšak na jeho zdravotný stav môže mať výrazný vplyv. Svetový deň hypertenzie si pripomíname každoročne 17. mája a cieľom tohto dňa je zvýšiť povedomie o tomto závažnom ochorení a poukázať na dôležitosť prevencie. Viac ako 50% populácie na celom svete nevie o tom, že trpí týmto ochorením. Čo je pri tejto diagnóze najdôležitejšie vysvetľuje Nikoletta Ryazanová z ambulancie vnútorného lekárstva Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Dnes je Medzinárodný deň zdravotných sestier. „Sestra v nemocnici nie je povolanie – je to životný údel“

12.5.2022

Medzinárodný deň sestier je každoročný sviatok, ktorý sa koná 12. mája a pripomína narodenie Florence Nightingalovej, základnej filozofky moderného ošetrovateľstva, v roku 1820. Podujatie, ktoré v roku 1974 založila Medzinárodná rada sestier, slúži aj na zdôraznenie dôležitej úlohy sestier v zdravotnej starostlivosti. Pri príležitosti medzinárodného dňa sestier Nemocnica AGEL Levice darovala na znak vďaky a úcty všetkým sestrám čokolády. Tento deň je dňom, kedy je možnosť trochu sa zastaviť a prejaviť im našu úctu aj porozmýšľať nad tým, aké sú pre nás sestry dôležité.

Celý článok


Vedúca sestra z levickej pôrodnice pomáha bábätkám pri príchode na svet už 51 rokov

11.5.2022

Neuveriteľných 51 rokov vstupuje pred začiatkom každej pracovnej zmeny do tej istej budovy levickej nemocnice. Vedúca sestra z Oddelenia gynekológie a pôrodníctva Eva Moravská začala v roku 1971 ako pôrodná asistentka a tomuto poslaniu venovala celý svoj život. Na oddelení ju usmiatu nájdete dodnes, kde naďalej pomáha pri príchode bábätiek na svet.

Celý článok


Irina z Ukrajiny dostala druhú šancu v levickej nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti

5.5.2022

Vojna na Ukrajine donútila státisíce ľudí nečakane rýchlo opustiť svoj domov a vydať sa na cestu, mnohokrát neznámo kam. Ukrajinskí utečenci najviac smerovali do Poľska a tiež na Slovensko. Veľkú skupinu tvoria aj zdravotníci, erudovaní lekári, sestry s dlhoročnou praxou. Aj Nemocnica AGEL Levice vyšla v ústrety viacerým zdravotníkom, medzi nimi je aj sestra Irina Laverská, ktorá prácu pre pacientov už od detstva vníma ako svoje poslanie. Je jednou z 34 Ukrajincov, ktorí dnes pracujú v nemocnici.

Celý článok


Prečo sú rádiológovia dnes takí dôležití?

4.5.2022

Takmer žiadny odbor medicíny sa bez nich pri diagnostike nezaobíde. Rádiológovia využívajú možnosti modernej techniky, zväčša sú nenápadní a mnohokrát pred zrakmi pacientov ukrytí, ich dôležitosť je však nezastupiteľná. Všetko odštartoval pred 127 rokmi nemecký fyzik Wilhelm Conrad Röntgen, ktorý 8. novembra 1895 vytvoril a zaznamenal elektromagnetické vlnenie, ktoré je dnes známe ako röntgenové žiarenie. Jeho objav následne viedol k výrobe prvých röntgenových snímkov.

Celý článok


Dnes je deň melanómu – pozor na znamienka a slnenie

2.5.2022

Malígny melanóm. Diagnóza, ktorú si nikto z nás nechce vypočuť. Sme však zodpovední v prevencii, aby sme tomuto agresívnemu nádoru predišli? Za posledných 35 rokov sa výskyt melanómu zvýšil štvornásobne. Na Slovensku bolo podľa údajov z roku 2018 diagnostikovaných viac ako 7400 dospelých pacientov s melanómom. Zdieľaním faktov o nebezpečenstvách nechráneného slnenia a povzbudením ľudí, aby si skontrolovali svoju pokožku, či sa na nej nevyskytujú varovné signály, je možné predísť ochoreniu a zachrániť tak aj životy.

Celý článok


Prevencia v gynekológii je nesmierne dôležitá. Kedy ste naposledy navštívili svojho gynekológa?

27.4.2022

Pravidelná návšteva gynekológa je mimoriadne dôležitá pre zdravie a život každej ženy. Prevencia pomáha zistiť a riešiť už v zárodku prípadné diagnózy či nežiadúce zmeny v organizme ženy. Aj Nemocnica AGEL Levice informuje pravidelne svoje pacientky o dôležitosti gynekologických prehliadok. Zdravotníci zdôrazňujú, že vyšetrenie je predovšetkým zamerané na vyhľadávanie ochorení a ich včasnú diagnostiku.

Celý článok


Ľudí so zhoršeným sluchom je veľmi veľa, vyšetrenia netreba odkladať

26.4.2022

Otorinolaryngologická ambulancia, ktorá je známa aj ako ušno-nosovo-krčná ambulancia v Nemocnici AGEL Levice, ošetruje dospelých, ale aj detských pacientov. Zaoberajú sa rôznymi diagnózami, jednou z nich je aj strata sluchu. Čo je príčinou, ako sa sluch vyšetruje a lieči sme sa bližšie porozprávali s MUDr. Róbertom Hӧrӧmpӧlim, ktorý v ambulancii denne ordinuje.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice rozbehla pilotný projekt identifikácie zamestnancov: Každý zdravotník bude farebne odlíšený podľa pracovného zaradenia

22.4.2022

Budú na prvý pohľad rozoznateľní. Nemocnica AGEL Levice prichádza s pilotným projektom. Všetci jej zamestnanci, ktorí prichádzajú do kontaktu s pacientmi, budú mať svoju určenú farbu zdravotníckej uniformy. Spoločnosť AGEL tak vychádza v ústrety jednak samotným zamestnancom, ktorí dostali nové, pekné ošatenie, ale aj pacientom, ktorí sa budú vedieť v toľkom počte zdravotníkov orientovať. Vysvetľujúce informačné letáky s názvom: „Kto sa o vás stará“ budú rozmiestnené aj po nemocnici.

Celý článok


Pandemická situácia v levickej nemocnici má stále zlepšujúci sa vývoj. Počas Veľkej noci na urgente riešili hlavne úrazy a bolesti brucha

19.4.2022

Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Levice po vianočnej premiére zažil aj prvé veľkonočné sviatky. Záchranári a zdravotníci mali naozaj plné ruky práce a o žiadnej sviatočnej atmosfére nemôže byť ani reč. Každý sviatočný deň ošetrili takmer šesť desiatok ľudí, ktorí potrebovali pomoc či už chirurga, traumatológia, internistu alebo gastroenterológa. Skvelou správou je, že aj po Veľkej noci nemocnica eviduje zlepšovanie pandémie či už ohľadom hospitalizovaných pacientov, alebo aj v radoch zamestnancov.

Celý článok


Na urgent levickej nemocnice príde počas sviatkov viac pacientov s úrazmi aj bolesťami brucha

14.4.2022

Urgentný príjem je neodmysliteľnou súčasťou každej nemocnice. V prevádzke je 24 hodín 365 dní v roku. Práca na urgentnom príjme je veľmi rôznorodá a zdravotnícky pracovníci sa stretávajú z rôznymi prípadmi, od ľahších stavov, až po stavy komplikované vyžadujúce si hospitalizáciu. Nie je tomu inak ani v Nemocnici AGEL Levice. Sviatky sú na príjme normálnym pracovným dňom, zdravie či záchrana života je prvoradá. Ako však vnímajú Veľkú noc tí, ktorí sú tu v tomto čase pre pacientov?

Celý článok


Aj levickí zdravotníci si zachovávajú tradičné veľkonočné tradície

13.4.2022

Veľká noc je sviatok, ktorý má pohyblivý dátum a každoročne pripadá vždy na nedeľu medzi 22. marcom a 25. aprílom. Veľká noc 2022 nastáva len jeden deň po aprílovom splne, čo je prvý spln po jarnej rovnodennosti, a preto je nazývaný aj ako veľkonočný spln. Aj keď sú tieto sviatky dnes už o čosi modernejšie a niektoré zvyky a tradície sa zmenili alebo upravili, v Nemocnici AGEL Levice stále prevláda veľké percento zamestnancov, ktorí oslavujú tento sviatok, varia tradičné jedlá a dodržujú zvyky.

Celý článok


V levickej nemocnici je situácia stabilizovaná

11.4.2022

Nemocnica AGEL Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom klesá a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania.

Celý článok


7. apríl je Svetovým dňom zdravia. Šport už útleho detstva pomáha zlepšovať metabolizmus a predchádzať obezite

7.4.2022

Zdravie. Jediné krátke slov, ktoré znamená najväčšiu hodnotu v živote. Pre väčšinu z nás samozrejmosť, keď sme zdraví, pre všetkých chorých najdôležitejší cieľ, ktorý sa snažia dosiahnuť. 7. apríl je Svetovým dňom zdravia. Bol vyhlásený v roku 1950 Svetovou zdravotníckou organizáciou WHO a cieľom je zvýšenie povedomia o zdraví. Zdravie znamená nielen telesnú, ale aj duševnú a sociálnu pohodu. Aby bol človek zdravý, musí oň dbať systematicky už od detstva.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie dopadov pandémie

4.4.2022

Nemocnica AGEL Levice uplynulé týždne bojovala s ťažkými dopadmi pandémie. Mala veľké množstvo pacientov s covidom, mnohí zamestnanci boli na covidovej PN, čo si vyžiadalo viaceré organizačné opatrenia. Aktuálne sa zdá, že sa situácia predsa len obrátila a nemocnica eviduje výrazný posun k lepšiemu vo všetkých ukazovateľoch.

Celý článok


Oftalmológovia upozorňujú: „Pozor na jarné slnko, oči si treba chrániť“

31.3.2022

Jar znamená viac svetla, predlžovanie dňa, viac slnka a tiež vystavovanie očí UV žiareniu. Oči nám slúžia nepretržite celý život, počas bdenia ich používame bez prestávky a málo z nás premýšľa o tom, či sú v pohode. Samozrejme do chvíle, kým nemáme s očami nejaký problém.

Celý článok


Levická nemocnica hlási zhoršenie pandemickej situácie. Kvôli výpadku zdravotníkov musela prijať organizačné opatrenia

28.3.2022

Nemocnica AGEL Levice stále nezaznamenáva zlepšenie pandemickej situácie, znovu stúplo číslo covid pozitívnych zamestnancov. Počet hospitalizovaných pacientov klesol len o malé množstvo, sú medzi nimi aj deti a tehotné ženy. Nemocnica musela zastaviť plánované operácie, ktoré sa rozbehli len pred pár dňami aj zlúčiť oddelenia. Zdravotníci upozorňujú, že variant omikron je stále veľmi rozšírený, aj keď s menším počtom fatálnych dôsledkov.

Celý článok


Dnes je svetový deň tuberkulózy, postihnúť môže nielen pľúca, ale aj ďalšie orgány.

24.3.2022

Dnešný deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Každý deň si ho pripomíname s cieľom zvýšiť povedomie o problematike a prevencií tohto závažného ochorenia. Slovensko má z pohľadu tuberkulózy situáciu roky stabilizovanú, patríme medzi krajiny s nízkym výskytom tuberkulózy a aj miera prenosu je v našej populácii nízka. Jednotlivé prípady sa však vyskytujú a skúsenosti s TBC majú aj v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Levická nemocnica hlási zhoršenie pandemickej situácie. Kvôli výpadku zdravotníkov musela prijať organizačné opatrenia

18.3.2022

Nemocnica AGEL Levice v posledných dňoch zaznamenala výrazné zhoršenie pandemickej situácie. Zásadne stúplo číslo covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov, sú medzi nimi aj deti a tehotné ženy. Nemocnica musela zastaviť plánované operácie, ktoré sa rozbehli len pred pár dňami aj zlúčiť oddelenia. Zdravotníci upozorňujú, že variant omikron je stále veľmi rozšírený, aj keď s menším počtom fatálnych dôsledkov.

Celý článok


Levická nemocnica má nové prenosné čističky vzduchu Pomáhajú na oddeleniach traumatológie a ortopédie

16.3.2022

Nemocnica AGEL Levice má nové čističky vzduchu. Ide o nezištný dar, ktorý sa nemocnici rozhodla spoločnosť Camfil a pomôcť tak zvýšiť komfort pacientov na dvoch oddeleniach. Novinky už slúžia svojmu účelu.

Celý článok


Sinus pilonidalis je naoko malý problém, ale s veľkými bolesťami

11.3.2022

Pilonidiálny sínus - cysta vlasového lôžka kože v oblasti kostrče je ochorenie, ktoré postihuje najviac mužov a mladých dospievajúcich ľudí, štandardne vo veku od 16 do 30 rokov. Ide o malý otvor alebo tunel v koži. Môže sa naplniť tekutinou alebo hnisom, čo spôsobí tvorbu cysty alebo abscesu. Vyskytuje sa v štrbine v oblasti kostrče. Aké sú príznaky a liečba tohto ochorenia sme sa spýtali primára chirurgického oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Karola Macúcha

Celý článok


Levická nemocnica sa stará o tri desiatky pacientov s covidom: Počet chorých v okrese výrazne poklesol

7.3.2022

Zdravotníci Nemocnice AGEL Levice stále zápasia s pandémiou koronavírusu, aj keď celková situácia sa predsa len výrazne zlepšuje. Hospitalizovaných s diagnózou covidu sú stále vyše tri desiatky pacientov, kleslo číslo covid pozitívnych zamestnancov nemocnice. Registrujeme znížený záujem o očkovanie a o niečo nižší je počet ľudí, ktorí sa chodia dať testovať proti koronavírusu.

Celý článok


V Levickej nemocnici majú stále vyšší počet covid pozitívnych zamestnancov. Nastáva však zmena organizácie času v očkovacom centre

24.2.2022

Vývoj pandémie koronavírusu v Nemocnici AGEL Levice má štandardný priebeh, nemocnica má stále vyšší počet covid pozitívnych zamestnancov ako hospitalizovaných pacientov. Situácia je však pod kontrolou a chod nemocnice je zabezpečený. Pandémia v posledných dňoch ustupuje aj v tomto regióne, všetci veria, že sa to výraznejšie prejaví aj v nemocnici. Vo vakcinačnom centre však zaznamenali znížený záujem o vakcináciu z radov verejnosti.

Celý článok


Bábätko narodené v levickej nemocnici má magický dátum aj čas narodenia. Ninka má v dátume narodenia samé dvojky

22.2.2022

Narodená 22. 2. 2022 o 2. hodine ráno. Viete si predstaviť magickejší dátum narodenia, ako bude mať malá Ninka, ktorá sa dnes narodila v Nemocnici AGEL Levice? Osud jej doprial do vienka samé dvojky, všetci veria, že jej v živote prinesú len šťastie. Do popoludnia malú Ninku nasledovali v levickej pôrodnici ešte dve ďalšie bábätká, ktoré bude celý život sprevádzať magický dátum.

Celý článok


Deň Svätého Valentína, ako ho nepoznáme

14.2.2022

Pobyty v nemocniciach sú pre seniorov často každodennou skutočnosťou, ale nie sú o to príjemnejšie ani ľahšie zvládnuteľné. Ľudia oslavujú deň Svätého Valentína mnohými spôsobmi, nie však každý starší človek má príležitosť stráviť tento sviatok v pohodlí domova so svojimi blízkymi. Nezabudli na nich ani zdravotníci levickej nemocnice.

Celý článok


Levická lekáreň za rok 2021 vydala takmer 124 tisíc balení liekov

10.2.2022

Vypuknutie pandémie COVID- 19 výrazne ovplyvnilo fungovanie takmer všetkých oblastí. Okrem zdravotníkov v prvej línii však rovnako dôležitú úlohu plnia aj tie profesie, ktoré nie je vidieť na prvý pohľad, ale ich práca je rovnako dôležitá. Práve takmer dva roky pandémie potvrdili, akú nezastupiteľnú úlohu zohrávajú aj farmaceuti. Farmaceuti v lekárni Nemocnice AGEL Levice boli najmä v úvode pandémie doslova v obliehaní pacientov. Predaj vitamínov nabral nevídané rozmery a za všetko hovorí jediný údaj. Levickí farmaceuti za rok 2021 vydali takmer 124 tisíc balení liekov.

Celý článok


Vlani darovalo v levickej nemocnici krv takmer 2500 darcov Spolupatričnosť a uvedomelosť darcov krvi zachraňovať životy neustala ani počas pandémie

9.2.2022

Každý deň, každú hodinu aj minútu pacienti s rôznymi diagnózami či po úrazoch potrebujú náhradu vlastnej krvi, a tou je najvzácnejšia tekutina od darcov. Boj lekárov o životy pacientov by bol bez zásob krvi nemožný. Obete nehôd úrazov, pacienti podstupujúci náročné operácie, transplantácie, kĺbne náhrady, pacienti liečení na leukémiu, rakovinu a s krvnými poruchami, to je len malý výpočet tých, ktorých život závisí od aktuálnej dostupnosti krvi a krvných doštičiek. Aj preto sú hemotologicko-transfúziologické oddelenia nemocníc tak dôležité. V Nemocnici AGEL Levice majú vybudovanú skvelú darcovskú základňu, súčasťou ich práce je nielen odber, skladovanie a príprava krvi, ale nesmierne dôležitá je aj výchova mladých ľudí k darcovstvu.

Celý článok


Oddelenie klinickej biochémie v levickej nemocnici za rok vyšetrilo takmer milión vzoriek

8.2.2022

Oddelenie klinickej biochémie je nepochybne neoddeliteľnou súčasťou nemocnice. Hoci sa laboranti Nemocnice AGEL Levice priamo s pacientmi nestretávajú, napriek tomu vedia o ich zdravotnom stave veľa, a to vďaka vyšetreniam a testom, ktoré tu realizujú. Len za vlaňajšok vykonali bezmála milión vyšetrení.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s koronavírusom, počty hospitalizovaných neklesajú

7.2.2022

Nemocnica AGEL Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom stúpa a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania.

Celý článok


Životný štýl je jedným z faktorov vzniku karcinómu prsníka

4.2.2022

Štvrtý február je považovaný za Svetový deň boja proti rakovine. Je potrebné, aby sa toto ochorenie pravidelne dostávalo do povedomia širokej verejnosti a vďaka Únii pre medzinárodná kontrolu rakoviny (UICC) si ho pripomíname práve dnes, 4. februára. Lyudmila Rudenko z ambulancie klinickej onkológie levickej nemocnice nám priblížila podrobnosti o rakovine prsníka.

Celý článok


Levická nemocnica eviduje opätovný nárast pacientov s covidom

3.2.2022

Nemocnica AGEL Levice za uplynulý týždeň zaznamenala opätovný nárast hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. V nemocnici leží 12 pacientov, v okrese bolo pozitívne otestovaných až 1456 ľudí. Nemocnica prijala opatrenia, aby zvládla výpadok svojich zamestnancov, ako aj nápor na mobilné odberové miesta kvôli testovaniu verejnosti. Pred nemocnicou bol v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom postavený špeciálny stan na triáž pacientov.

Celý článok


Deväť bábätiek z levickej nemocnice bude mať v rodnom liste magický dátum

3.2.2022

Jednou z najdôležitejších a najradostnejších udalostí v živote je nepochybne príchod novorodeného dieťatka na svet. Bábätká, ktoré sa narodili včera, budú mať v rodnom liste magický dátum 2.2.2022, v Nemocnici AGEL Levice ich prišlo na svet deväť.

Celý článok


Novinka v levickom vakcinačnom centre, nemocnica spustila očkovanie detí

1.2.2022

Nemocnica AGEL Levice očkuje na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021. Novinkou je, že od 1. 2. 2022 začínajú očkovať proti vírusu COVID-19 aj deti vo veku od 5 do 12 rokov. Dostupná je jedna očkovacia látka, a tou je vakcína od spoločnosti Pfizer- BioNTech.

Celý článok


Novinka v levickom vakcinačnom centre. Od februára bude nemocnica očkovať aj najmladšie deti

28.1.2022

Nemocnica AGEL Levice očkuje proti koronavírusu na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021. Novinkou je, že od 1. februára 2022 začínajú zdravotníci v tamojšom očkovacom centre vakcinovať proti vírusu COVID- 19 aj deti vo veku 5 – 11 rokov. Dostupná je očkovacia látka od spoločnosti Pfizer/ BioNTech.

Celý článok


Napriek vlne omikronu zatiaľ počet hospitalizácii v levickej nemocnici nie je dramatický

27.1.2022

Nemocnica AGEL Levice reaguje na nastupujúcu ďalšiu fázu koronavírusu v súvislosti s mutáciou omikron. Prijala viaceré organizačné opatrenia, ktoré by mali eliminovať ťažké dopady na chod nemocnice. Počet covid pozitívnych pribúda v regióne násobným tempom, pozitívnou správou zatiaľ je, že hospitalizácie sú pod kontrolou a ich počet sa rapídne nezvyšuje.

Celý článok


Takmer tretina pacientov levickej gastroenterológie trpí laktózovou intoleranciou

21.1.2022

V dnešnej dobe sú potravinové intolerancie všeobecne známe a postihujú čoraz viac ľudí. Predpokladá sa, že intolerancia laktózy postihuje 75 percent svetovej populácie, v strednej Európe je to približne 15 až 25 percent a výnimkou nie sú ani pacienti gastroenterologickej ambulancie Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Riaditeľ levickej nemocnice: „Chýba nám ten obyčajný pred covidový spôsob života“

20.1.2022

O pár týždňov ubehnú presne dva roky, od kedy na Slovensku identifikovali prvý prípad koronavírusu. Dva roky, kedy najvyťaženejšou sférou je jednoznačne zdravotníctvo, najviac je záujem verejnosti laickej i odbornej verejnosti zameraný na zdravotníkov a ich takmer 24 mesačný boj s pandémiou koronavírusu. Rok 2021 bol iný, aj keď celý pod vplyvom pandémie. Riaditeľ Nemocnice AGEL Levice, MUDr. Ján Belanský MPH si zvykol na permanentný krízový stav nemocnice, na každodenné covidové hlásenia o neutíchajúcom boji jeho kolegov s koronavírusom, ktorý, napriek enormnej snahe v mnohých prípadoch skončil fatálne. Ťažko skúšaní zdravotníci si podľa neho prajú najviac návrat do normálneho života ako bol pred covidom.

Celý článok


V levickej nemocnici sa narodilo za rok 2021 viac ako 1000 detí. Nemocnica zaznamenala rekordný počet pôrodov

11.1.2022

Jednou z najdôležitejších a najradnostnejších udalostí v živote je nepochybne príchod novorodeného dieťatka na svet. Levická pôrodnica zažila v roku 2021 rekordný rok, kedy sa zvýšil výrazne tak počet pôrodov, ako aj narodených bábätiek. Tento trend pretrváva už niekoľko rokov, nijako ho neovplyvnila ani pandémia koronavírusu. Mamičky sem prichádzajú hlavne kvôli profesionálnej starostlivosti a empatickému prístupu zdravotníkov.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

10.1.2022

Nemocnica AGEL Levice za uplynulé dni nového roka zaznamenala zlepšenie vývoja III. vlny pandémie koronavírusu. Už druhý týždeň po sebe je počet hospitalizovaných pacientov v porovnaní so začiatkom decembra najnižší.

Celý článok


V Levickej nemocnici je pandemická situácia stabilizovaná

4.1.2022

Nemocnica AGEL Levice stále bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom však postupne klesá a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania proti koronavírusu. Zdravotníci bez problémov zvládli aj silvestrovskú noc aj keď mali veľa práce s akútnymi prípadmi mimo covidu.

Celý článok


Náhle cievne mozgové príhody sa nevyhýbajú ľuďom ani počas sviatkov. Najdôležitejšia je včasná odborná lekárska pomoc

28.12.2021

Náhla cievna mozgová príhoda (NCMP) patrí k tretej najčastejšej príčine úmrtí na Slovensku. Až polovica z prežívajúcich pacientov zostáva s väčším či menším postihom invalidných. Ide o stav, pri ktorom je náhle narušený krvný obeh v mozgu. Celosvetovo asi 17 miliónov ľudí ročne postihne mozgová príhoda. Hoci počas sviatkov nikto nemyslí na hrozbu infarktu či mŕtvice, každoročne nemocnice riešia desiatky týchto prípadov bez ohľadu na to, či je sviatok alebo všedný deň. Podobné skúsenosti majú aj v Nemocnici AGEL Levice. Pri náhlej cievnej mozgovej príhode je najdôležitejšie čo najrýchlejšie privolať záchranárov a dostať sa do nemocnice.

Celý článok


Nový levický urgentný príjem od včera slúži pacientom. Za prvý deň riešili v nových priestoroch 26 prípadov

23.12.2021

Nový moderný urgentný príjem, ktorý v polovici novembra v Nemocnici AGEL Levice slávnostne otvorili, odvčera slúži pacientom. Podarilo sa zvládnuť sťahovanie, inštaláciu moderného vybavenia, všetky legislatívne náležitosti, aby už počas vianočných sviatkov boli priestory s najmodernejším vybavením k dispozícii pacientom, ktorí potrebujú urgentnú medicínsku starostlivosť. Obrovskou zmenou sú tieto priestory, realizované v zmysle najmodernejších medicínskych postupov aj pre zdravotníkov. Stavba prináša do regiónu so spádom vyše 160 000 ľudí výrazné skvalitnenie poskytovanej urgentnej starostlivosti, moderné medicínske vybavenie, ľahkú a rýchlu orientáciu a úroveň hodnú tretieho tisícročia.

Celý článok


Aj zdravotníci čoraz častejšie zažívajú syndróm vyhorenia. Zázračným „liekom“ môže byť jednoduché „ďakujem“

21.12.2021

Syndróm vyhorenia je medzi zdravotníckym personálom v nemocniciach už desaťročia podceňovaným problémom. Ale aktuálna, takmer dva roky trvajúca pandémia a s ňou spojená kríza verejného zdravia katapultovala zdravotníckych pracovníkov do návalu chaosu, aký naše generácie ešte nevideli. Na jednej strane bojujú zo všetkých síl, neraz aj na úkor vlastného zdravia a súkromného života o zdravie a životy ľudí s ťažkým priebehom koronavírusu, na druhej strane sú vystavení nevídanému tlaku, zaznávaniu a neraz aj slovným či fyzickým útokom. Niet sa čo čudovať, že aj zdravotníci čoraz častejšie potrebujú odbornú pomoc so syndrómom vyhorenia.

Celý článok


Zvýšená úrazovosť každoročne prichádza počas zimy. Odborníci radia, na čo si dávať pozor

17.12.2021

Aj najchladnejšie mesiace v roku predstavujú svoj vlastný súbor potencionálnych zranení a úrazov, ktoré sa nevyhýbajú žiadnej vekovej kategórii. Zľadovatené cesty či chodníky, husté sneženie alebo nesprávne oblečenie, toto všetko v kombinácii s nepozornosťou môže spôsobiť úrazy. Svoje skúsenosti s úrazmi majú aj zdravotníci v Nemocnici AGEL Levice.

Celý článok


Levická nemocnica potrebuje kvôli pandémii koronavírusu veľké množstvo medicinálneho kyslíka. Jeho spotreba sa zvýšila o 300%

10.12.2021

Nemocnica AGEL Levice stále bojuje proti ochoreniu COVID-19, čo má výrazný vplyv aj na spotrebu kyslíka. Všetky reprofilizované lôžka pre covidových pacientov sú totiž napojené na prívod medicinálneho kyslíka, nemocnica dbá o jeho pravidelné a objemovo dostatočné dodávky. V rámci III. vlny pandémie sa spotreba kyslíka zvýšila o 300%.

Celý článok


Levická nemocnica odštartovala spoluprácu s projektom Integrácia pre všetky deti

8.12.2021

Napriek ťažkej covidovej dobe sa Nemocnica AGEL Levice nevzdáva a snaží sa aj novými projektmi naštartovať lepšie obdobie. Poslednou takouto aktivitou, ktorá tentokrát nemá nič spoločné s pandémiou, je projekt Integrácia svieti pre všetky deti, ktorý zavítal aj do Nemocnice AGEL Levice s darmi.

Celý článok


Levická nemocnica má stále plné kapacity pacientov s koronavírusom. Testy v okrese ukázali mierny pokles pozitivity za uplynulý týždeň

6.12.2021

Nemocnica AGEL Levice už niekoľko týždňov zvádza boj s III. vlnou pandémie koronavírusu, zdravotníci fungujú do úplného vyčerpania nielen na covidových oddeleniach, ale aj vo vakcinačnom a testovacom centre. Hoci kapacity sú stále vyťažené pre covidových pacientov na maximum, pozitívnou správou je nízky výpadok zamestnancov levickej nemocnice vďaka očkovaniu a tiež mierne klesajúci trend vo výskyte nových prípadov covidu v regióne.

Celý článok


Celiakia má niekoľko klinických foriem, stále však nie je celkom jasné, čo ju spôsobuje

3.12.2021

Celiakia. Diagnóza, ktorá pre mnohých znamená veľkú neznámu, pre pacientov, ktorých sa bytostne týka, je súčasťou života, s ktorou je potrebné sa naučiť žiť. V dnešnej dobe sú v porovnaní s minulosťou intolerancie všeobecne známe a postihujú čoraz viac ľudí. Predpokladá sa že celiakia postihuje 0,5 až 1 percento populácie. Na Slovensku je to približne 1 z 250 obyvateľov. Aj v Nemocnici AGEL Levice majú s liečbou a sledovaním celiatikov bohaté skúsenosti.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s koronavírusom, počty hospitalizovaných stúpajú

30.11.2021

V Nemocnici AGEL Levice zdravotníci stále so všetkých síl bojujú s ochorením COVID- 19. Novinkou, ktorú nemocnica pripravila pre záujemcov o vakcínu proti koronavírusu, je očkovanie v sobotu 4. decembra 2021 vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice poskytuje len urgentnú medicínu. Výnimkou je onkologická, biologická, dialyzačná liečba a jednodňová chirurgia.

26.11.2021

Nemocnica AGEL Levice od 25. novembra poskytuje len neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Uvedené rozhodnutie reaguje na príkaz Ministra zdravotníctva SR a odráža mimoriadne vážnu situáciu vo vývoji pandémie koronavírusu na celom Slovensku. Znamená to úplné pozastavenie plánovanej ,,bielej“ medicíny. Výnimkou sú pacienti, ktorí dostávajú onkologickú, biologickú liečbu a chodia na dialýzu. Zachovaná ostáva aj operačná jednodňová ambulantná zdravotná starostlivosť.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s koronavírusom, počty hospitalizovaných stúpajú

25.11.2021

Nemocnica AGEL Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom stúpa a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Drvivá väčšina pacientov s ťažkým priebehom je nezaočkovaná, nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania. A ako jedna z vybraných nemocníc umožňuje aj liečbu monoklonálnymi látkami pre pacientov v začiatočnom štádiu covidu.

Celý článok


Pandémia covidu je aj spúšťačom chorobného strachu a úzkosti. Levickú ambulanciu psychológie navštevuje 80% takýchto pacientov

22.11.2021

Pandémia koronavírusu aktivovala ako prvú emóciu po jej vypuknutí emóciu strachu. Osobitného a dosiaľ pre väčšinu z nás nepoznaného strachu. Strachu z neznámej choroby, z nakazenia, zo smrti, z bezmocnosti, z izolácie. Strach patrí medzi najsilnejšie emócie je jednou z najhorších emócií. Má veľmi silný vplyv na našu myseľ a telo. Strach práve v súvislosti s emóciami okolo pandémie riešia aj v Psychologickej ambulancii Nemocnice AGEL Levice a vôbec nejde o výnimočný psychologický problém.

Celý článok


Problém s alkoholom má takmer tretina pacientov psychologickej ambulancie

18.11.2021

Pandémia koronavírusu a s ňou súvisiaca izolácia môže spôsobiť mnohé zdravotné, psychologické a sociologické problémy. Jedným z javov, ktoré odborníci v poslednej dobe pozorujú, je zvýšená konzumácia alkoholu, ktorá môže prerásť do závislosti. Ako sa tomu vyhnúť a kedy je správny čas navštíviť odborníka, sme sa spýtali psychologičky z Nemocnice AGEL Levice Mgr. Slávky Pecárovej.

Celý článok


Levická nemocnica bojuje s koronavírusom, počty hospitalizovaných stúpajú. Nemocnica podáva aj monoklonálne protilátky

15.11.2021

Nemocnica AGEL Levice bojuje s treťou vlnou pandémie, počet ľudí s koronavírusom stúpa a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov. Drvivá väčšina pacientov s ťažkým priebehom je nezaočkovaná, nemocnica naďalej poskytuje možnosť vakcinácie, ale aj testovania. A ako jedna z vybraných nemocníc umožňuje aj liečbu monoklonálnymi látkami pre pacientov v začiatočnom štádiu covidu.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila pre pacientov nový urgentný príjem Jeho výstavbu sa podarilo dokončiť napriek pandémii koronavírusu len s miernym zdržaním

12.11.2021

V Nemocnici AGEL Levice dnes dopoludnia slávnostne otvorili úplne nový, moderný urgentný príjem. Jeho výstavbu výrazne nespomalila ani pandémia koronavírusu, stavbu sa podarilo dokončiť s minimálnym zdržaním dva mesiace. Nový urgentný príjem prináša do regiónu so spádom vyše 160 000 ľudí výrazné skvalitnenie poskytovanej urgentnej starostlivosti, moderné medicínske vybavenie, ľahkú a rýchlu orientáciu a úroveň hodnú tretieho tisícročia. Tú by mali pocítiť v prvom rade pacienti, ale aj personál levickej nemocnice.

Celý článok


V levickej nemocnici sa 11.11. narodilo jedenásť bábätiek

12.11.2021

Po tisícom bábätku, ktoré sa v Nemocnici AGEL Levice narodilo v pondelok, mali na pôrodnici hektický deň aj vo štvrtok, 11.11. 2021. V tento deň totiž na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení prišlo na svet presne 11. bábätiek. Levická pôrodnica tento rok napriek pandémii zažíva boom detičiek.

Celý článok


V levickej nemocnici sa v tomto roku narodilo už 1000. bábätko

9.11.2021

Pandémia koronavírusu pôrody negatívne neovplyvnila. Aspoň tak hovoria tohtoročné štatistiky na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice. V pondelok sa tu narodilo už 1000. bábätko v tomto roku. Je ním chlapček Daniel s ukážkovými mierami 3470 gramov a 51cm.

Celý článok


Levická nemocnica podala proti koronavírusu už stotisícu dávku vakcíny

29.10.2021

Nemocnica AGEL Levice si môže zaknihovať dôležité číslo v boji proti pandémii koronavírusu. Včera totiž levickí zdravotníci vo vakcinačnom centre podali stotisícu dávku vakcíny. Vakcinačné centrum levickej nemocnice je v prevádzke na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021.

Celý článok


Levická nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou Očkovať treťou dávkou vakcíny je možné aj bez registrácie

26.10.2021

Nemocnica AGEL Levice eviduje zhoršenie pandemickej situácie v regióne, vývoj pandémie však má pod kontrolou. Aktuálne sa nemocnica nachádza v druhej fáze reprofilizácie podľa pokynov ministerstva zdravotníctva. Čo je pozitívne, nemocnica zaznamenala zvýšený záujem o vakcináciu z radov verejnosti. Očkovať treťou dávkou vakcíny je možné aj bez predošlej registrácie, ale pri dodržaní pravidiel určených ministerstvom zdravotníctva.

Celý článok


V levickej nemocnici potrebujú krv všetkých skupín

22.10.2021

Najvzácnejšia tekutina je stále nenahraditeľná, a tak zostáva len na darcoch, aby pomohli svojou troškou tým, ktorí z najrôznejších dôvodov krv potrebujú. Aktuálne majú v Nemocnici AGEL Levice akútny nedostatok krvi všetkých skupín a prosia všetkých, ktorým zdravie a životy ostatných ľudí nie sú ľahostajné, aby prišli darovať krv.

Celý článok


Levická nemocnica začala očkovať treťou dávkou vakcíny proti COVID- 19

18.10.2021

Nemocnica AGEL Levice dnešným dňom začala očkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Vakcinačným centrom je nemocnica od 7. januára, od tohto času podala celkovo takmer stotisíc dávok vakcín proti ochoreniu SARS – CoV-2 záujemcom z celého Slovenska.

Celý článok


Svetový deň umývania rúk

15.10.2021

Pätnásteho októbra si každoročne milióny ľudí pripomína Svetový deň umývania rúk prostredníctvom celosvetových udalostí a propagačných kampaní. Umývanie rúk mydlom je jednoduchý a účinný spôsob prevencie chorôb a zaistenia celkového zdravia. Prvý svetový deň umývania rúk sa konal v roku 2008, keď si viac ako 120 miliónov detí z celého sveta umylo ruky mydlom vo viac ako 70 krajinách.

Celý článok


12. október je Svetovým dňom artritídy

12.10.2021

Každoročne si pripomíname Svetový deň artritídy práve 12. októbra a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o všetkých aspektoch tejto choroby. Artritída je zastrešujúcim pojmom pre viac ako 100 typov reumatických ochorení. Medzi zoznam chorôb považovaných za patriace do skupiny artritíd patria chronické ochorenia, ako je ankylozujúca spondylitída, dna, reumatoidná artritída, lupus a osteoartritída. Aj v Nemocnici AGEL Levice sa venujú pacientom s týmto ochorením.

Celý článok


Svetový deň duševného zdravia: Aj schopnosť občas nič nerobiť je dôležitá

8.10.2021

Desiaty október je Dňom duševného zdravia. Po prvýkrát sa tento deň oslavoval v roku 1992. Bol vytvorený s cieľom zvýšiť povedomie o tom, aké sú bežné problémy duševného zdravia, bojovať proti stigmatizácii a kampaň za lepšie podmienky a liečbu ľudí s duševným ochorením. Práve v dnešnej dobe je schopnosť zastaviť sa a poskytnúť si duševný relax mimoriadne dôležitá, čo potvrdzuje aj psychologička levickej nemocnice.

Celý článok


Levická nemocnica má novú gama sondu. Vďaka nej poskytuje komplexnú starostlivosť pre ženy - od vyšetrenia až po chirurgiu nádorov prsníkov

5.10.2021

Nemocnica AGEL Levice získala do svojho prístrojového vybavenia na chirurgii novú gama sondu, čím výrazne zvýšila kvalitu a najmä komplexnosť poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Gama sonda má zásadný význam pre chirurgiu zhubných nádorov prsnej žľazy a kože. Nemocnica tak vďaka svojmu vybaveniu vie liečiť pacientky komplexne – od úvodného vyšetrenia lekárom s následnou sonografiou a mamografiou, cez stanovenie diagnózy a prípadného operačného riešenia s využití gama sondy. A to všetko bez dlhého čakania.

Celý článok


Medzinárodný deň lekárov

1.10.2021

Prvý október je Medzinárodným dňom lekárov. Deň, ktorý patrí tým najobetavejším z nás, ktorí sa denne starajú o to najcennejšie, čo máme, o naše zdravie. Posledné dva roky ukázali, že dokážu takmer nemožné, že neraz s nasadením vlastných životov bojujú o tie naše. V Nemocnici AGEL Levice pracuje takmer viac ako stovka lekárov a všetkým dnes patrí úprimné poďakovanie.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Levice platí od dnešného dňa zákaz návštev pacientov

24.9.2021

Vedenie Nemocnice AGEL Levice, vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu, rozhodlo o zákaze návštev pacientov, ktorý platí v nemocnici od dnešného dňa. Pacienti, ktorí prichádzajú na plánovanú hospitalizáciu musia byť všetci otestovaní, ak pacienti potrebujú ísť na ambulantné vyšetrenie, tu sa posudzuje, či ide o OTP pacientov (očkovaní, testovaní alebo prekonali koronavírus). Pandemická situácia v nemocnici je zatiaľ priaznivá, nemocnica uvedené kroky prijala ako preventívne.

Celý článok


Doprajme si počas jesene sezónne potraviny

22.9.2021

Zmena ročného obdobia a prechod z teplejších dní do tých sychravejších je citeľná nielen pre náš šatník, ale aj pre náš organizmus. Práve takéto teplotné výkyvy pomáhajú množeniu vírusov. Dôležité je prispôsobiť tomu aj jedálniček, mal by byť stále vyvážený, nemali by sme zabúdať na sezónne ovocie a zeleninu a predovšetkým, doň zaradiť teplé nápoje a polievky. O tom, čo a, ako jesť v jesenných mesiacoch, aby sme boli sýti a zároveň sa cítili pohodlne, sme sa porozprávali s nutričnou terapeutkou Nemocnice AGEL Levice, Ing. Henrietou Loveckou.

Celý článok


V levickej nemocnici je možné sa prihlásiť na očkovanie na presný termín, očkujú aj deti od 12 rokov

20.9.2021

Okres Levice je síce podľa covid automatu červeným okresom, ale pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice je zatiaľ priaznivá. Nemocnica nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca, hospitalizovaný je jeden pacient s koronavírusom, v zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva sú reprofilizované covidové lôžka a personál má k dispozícii dostatok ochranných osobných pomôcok. V rámci prevencie proti koronavírusu nemocnica prišla s novinkou – možnosťou objednať sa na očkovanie na konkrétny deň a presný čas.

Celý článok


Jedenásty september je Svetovým dňom prvej pomoci. Aj laická pomoc je lepšia ako žiadna

10.9.2021

Viete čo robiť v prípade, že budete musieť poskytnúť prvú pomoc? Lekár z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Igor Slabak z Nemocnice AGEL Levice nám zhrnul zásady prvej pomoci, opísal aj situácie, kedy sám musel poskytnúť prvú pomoc.

Celý článok


Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku - zrekonštruované neurologické oddelenie

9.9.2021

Nemocnica AGEL Levice sa snaží neustále zlepšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Dôkazom toho je aj posledná novinka, zrekonštruované oddelenie neurológie, ktoré patrí medzi najžiadanejšie z hľadiska záujmu a diagnóz pacientov.

Celý článok


V levickej nemocnici sa mení prevádzkový čas mobilného odberového miesta

24.8.2021

Nemocnica AGEL Levice testuje verejnosť aj antigénovými testami za manipulačný poplatok 5 EUR, avšak od 24. augusta sa mení prevádzkový čas MOM počas víkendov a sviatkov. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva je levická nemocnica jednou zo sedem desiatok tých zdravotníckych zariadení, ktoré opätovne ponúkajú pre verejnosť antigénové testy nielen komerčného charakteru.

Celý článok


Levická nemocnica hlási nedostatok krvi, darovať ju môžete každý utorok

23.8.2021

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a aj vzhľadom na pandémiu a prísnejšie podmienky darovania je jej momentálne kritický nedostatok. Výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Levice.

Celý článok


Aj Nemocnica AGEL Levice ponúka opäť antigénové testy za poplatok 5 EUR

18.8.2021

Nemocnica AGEL Levice sa od stredy 18. augusta zaradila medzi sedem desiatok zdravotníckych zariadení, ktoré v rámci Slovenska znovu ponúkajú možnosť dať sa otestovať na koronavírus. V zmysle príkazu Ministerstva zdravotníctva SR sa testy budú realizovať sedem dní v týždni, osem hodín denne a stoja 5 eur, čo je ministerstvom zdravotníctva stanovený manipulačný poplatok.

Celý článok


Slnko je dobrý sluha, ale zlý pán Ako sa pred slnkom chrániť, aká ochrana je vhodná pre malé deti?

13.8.2021

Leto ešte nekončí a tento rok je mimoriadne horúce. Láka nás to k vode či na slnko, avšak aj opaľovanie a pobyt na slnku má svoje pravidlá. Čo robiť pre bezpečné opálenie a ako postupovať, aby sme si neuškodili, nám prezradil Mgr. Michal Krammer, vedúci farmaceut Lekárne Steris z Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Aké je správne stravovanie v lete? Alkohol a ťažké jedlá obmedziť preferujú sa ľahké jedlá a čistá voda

11.8.2021

Leto je obdobím, ktoré nás často láka k vode, k jazerám či na kúpaliská. Nebezpečné tam ale pre nás nemusí byť iba slnko, ale napríklad aj nevhodná strava, ktorá nášmu organizmu môže viac uškodiť ako pomôcť. Odborníkov z Nemocnice AGEL Levice sme sa teda spýtali, aké stravovanie je v lete vhodné a čomu sa naopak počas horúčav vyhnúť.

Celý článok


Levická nemocnica začala so špecializovanými prehliadkami pre športovcov

10.8.2021

Nemocnica AGEL Levice vyšla v ústrety športovcom v regióne a začala poskytovať v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levoča špecializované lekárske prehliadky pre malých športovcov. Medzi prvými, kto si testovanie svojho zdravotného stavu vyskúšal u odborníkov, boli členovia športového klubu FK Slovan Levice, takmer 80 futbalových nádejí vo veku 12 až 15 rokov.

Celý článok


Počet pacientov s infekčnou žltačkou klesá vďaka očkovaniu a životnej úrovni

28.7.2021

Dnes, 28. júla, si pripomíname Svetový deň hepatitídy, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o tomto ochorení, o jeho prenose či prevencii. So žltačkou sa stretávajú aj v Gastroenterologickej ambulancii v Nemocnici AGEL Levice, počet pacientov s infekčnou formou tejto diagnózy našťastie klesá.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice spustila objednanie na očkovanie proti koronavírusu na presný čas na webe AGELu

28.7.2021

Nemocnica AGEL Levice po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR spustila projekt a novú možnosť objednať sa na očkovanie proti koronavírusu priamo na webe spoločnosti AGEL. Záujemca sa môže prihlásiť na konkrétny deň a hodinu. Na základe veľmi dobrých skúseností z očkovania zdravotníci v Leviciach a okolí vychádzajú v ústrety záujemcom o očkovanie a chcú takto pomôcť zjednodušiť a urýchliť prihlásenie sa na vakcináciu. Celý proces je bezplatný a zaočkovaný dostane certifikát v zmysle platnej legislatívy Národného centra zdravotníckych informácií.

Celý článok


Oftalmologická ambulancia opäť v prevádzke

26.7.2021

Očami vnímame všetky krásy sveta. Zdravie očí je preto nesmierne dôležité. Nemocnica AGEL Levice opäť spustila prevádzku a poskytuje starostlivosť v Oftalmologickej ambulancii. Ambulancia je určená pre dospelých pacientov.

Celý článok


Ambulancia úrazovej chirurgie levickej nemocnice v novom šate

23.7.2021

Nemocnica AGEL Levice sa snaží zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti či už po stránke medicínskej modernými prístrojmi, novými oddeleniami, zabezpečením medicínskych špecialistov, ale aj po stránke skrášlenia a spríjemnenia prostredia, ktoré pacient v nemocnici navštevuje. Poslednou novinkou, ktorú nemocnica realizovala, je vynovená podoba ambulancie úrazovej chirurgie.

Celý článok


Farebný svet detí z Nemocnice AGEL Levice

22.7.2021

Detská fantázia je nekonečná. Svedčia o tom aj výtvarné diela, ktoré vytvorili deti hospitalizované na Pediatricko-neonatologickom oddelení Nemocnice AGEL Levice. V rámci spríjemnenia pobytu zdravotníci vymysleli pre malých pacientov tento originálny spôsob. Všetky kresby si môže pozrieť aj verejnosť, keďže zdobia priestory vakcinačného centra v levickej nemocnici.

Celý článok


V Levickej nemocnici sa dá otestovať aj po zrušení bezplatného testovania

9.7.2021

Nemocnica AGEL Levice síce na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR k 30.6. 2021 zrušila bezplatné antigénové testovanie, mobilné odberové miesto však v nemocnici funguje aj naďalej. Záujemcovia sa môžu dať otestovať v rámci celej škály platených testov, pri PCR testoch nemocnica znížila ceny.

Celý článok


V levickej pôrodnici sa za prvý polrok narodilo vyše 600 detí. Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie získalo Zlatý Aeskulap za rok 2020

8.7.2021

Nemocnica AGEL Levice napriek pandémii koronavírusu zaznamenala v prvom polroku 2021 vyše 600 pôrodov. Je to jedna z oblastí, ktorú pandémia výrazne nepoznačila. Levická pôrodnica má medzi rodičkami blízkeho aj vzdialenejšieho okolia veľmi dobré meno a svoju profesionalitu ukázala aj pri pôrodoch covid pozitívnych rodičiek.

Celý článok


Ako sa znova nadýchnuť z plných pľúc

2.7.2021

Mnohí pacienti po prekonaní ochorenia COVID-19 trpia tzv. postcovidovými zdravotnými komplikáciami a od apríla tohto roka prišlo do Ambulancie pneumológie a ftizeológie Nemocnice AGEL Levice približne 200 pacientov s takýmito ťažkosťami. Obrátili sme sa preto na MUDr. Annu Forgáčovú, ktorá v časoch najväčšej pandemickej krízy bola nielen nosnou lekárkou, ale taktiež aj odbornou a morálnou oporou Covid oddelenia Nemocnie AGEL Levice.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice originálne skrášlila priestory vakcinačného centra Zdobí ho výstava detských kresieb

14.6.2021

Nemocnica AGEL Levice v spolupráci s NADÁCIOU AGEL, zorganizovala originálnu výstavu detských kresieb. Obrázky kreslili deti z Centra pre deti a rodiny v Leviciach a tieto milé umelecké výtvory skrášľujú priestory vakcinačného centra v nemocnici.

Celý článok


Psychologička levickej lemocnice radí, ako si udržať psychickú pohodu Obrátiť sa na odborníka nie je hanba

11.6.2021

Pandémia, strach z ochorenia, strach z neznámeho a o blízkych, stres z pracovnej neistoty. To všetko si tisíce ľudí zažívali za uplynulý rok. Teraz nastáva uvoľnenie, ale strach i stres zostávajú spolu s otázkami, čo bude ďalej, či sa dať očkovať, ako a kedy cestovať, do akej miery podstúpiť rôzne riziká. Všetky tieto a mnoho ďalších otázok zodpovedá Mgr. Barbara Budinská, klinická psychologička Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Detičky pokrstili nového maskota NADÁCIE AGEL

11.6.2021

NADÁCIA AGEL v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levice sa postarala o výnimočný Deň detí pre Centrum pre deti a rodiny v Leviciach. Okrem darčekov, ktoré detičky dostali, sa spolu s riaditeľkou centra stali krstnými rodičmi nového maskota nadácie – doktorky AGI.

Celý článok


Levická nemocnica obnovila predpôrodné kurzy pre budúce mamičky

10.6.2021

Nemocnica AGEL Levice sa vďaka zlepšenej pandemickej situácii vracia do bežného režimu. Jeho súčasťou je aj opätovné spustenie kurzov pre budúce mamičky. Tie boli a sú neustále žiadané, pandémia covidu však ich realizáciu dočasne znemožnila.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú chirurgickú ambulanciu

1.6.2021

Nová chirurgická ambulancia sa nachádza na 1. poschodí polikliniky a pacient má možnosť sa na vyšetrenie objednať cez call-centrum alebo priamo na telefonickej linke 0366379501. Odporúča sa, aby mal pacient na chirurgické odborné vyšetrenie odporúčanie praktického lekára alebo odborného lekára, ale bude vybavený k jeho spokojnosti aj bez odporúčania.

Celý článok


Levickí fyzioterapeuti nastavujú pacientom liečbu individuálne

21.5.2021

Pacienti, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, či už je to dôsledok nesprávneho životného štýlu alebo operácií či úrazov, nájdu pomoc na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Levice. Zdravotnícky tím pod vedením primárky MUDr. Drahoslavy Rondíkovej sa zameriava na širokú škálu diagnóz a po pandémii sa konečne dostávajú do bežného režimu fungovania.

Celý článok


Levická nemocnica eviduje výrazný pokles pacientov s koronavírusom. Návštevy pacientov sú povolené pri dodržaní stanovených podmienok

18.5.2021

Nemocnica AGEL Levice za uplynulý týždeň eviduje výrazný pokles hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, čo umožnilo aj viaceré organizačné zmeny. Od pondelka, 17. mája je možné navštíviť pacientov v nemocnici s výnimkou covidového oddelenia za dodržania stanovených podmienok. Od nedele, 23. nemocnica plánuje spustiť vo svojich priestoroch aj veľkokapacitné očkovacie centrum.

Celý článok


Vedúca sestra z levickej pôrodnice pomáha bábätkám pri príchode na svet už 50-ty rok. „Pôrodníctvo je najkrajší odbor v zdravotníctve, rodí sa v ňom nový život“

14.5.2021

Päťdesiat rokov vstupuje pred začiatkom každej pracovnej zmeny do tej istej budovy levickej nemocnice. Vedúca sestra z Oddelenia gynekológie a pôrodníctva Eva Moravská začala v roku 1971 ako pôrodná asistentka a tomuto poslaniu venovala celý svoj život. Na oddelení ju usmiatu nájdete dodnes, kde naďalej pomáha pri príchode bábätiek na svet.

Celý článok


Levická nemocnica povolí návštevy pacientov pri splnení stanovených podmienok

14.5.2021

Nemocnica AGEL Levice od pondelka 17. mája 2021 pripravuje zásadnú zmenu chodu nemocnice. Po dlhých mesiacoch bude možné navštíviť v nemocnici pacientov. Každý príbuzný však bude musieť dodržať prísne pravidlá aj časový harmonogram. Je to vďaka zlepšeniu pandemickej situácie a novému usmerneniu Ministerstva zdravotníctva SR. Návštevy na covid oddelení sú naďalej zakázané.

Celý článok


Levická nemocnica už zaočkovala 40 000 ľudí proti koronavírusu. Zvyšuje denný limit zaočkovaných až na 800

10.5.2021

Nemocnica AGEL Levice aj po ďalšom týždni eviduje priaznivé čísla v súvislosti s pandémiou koronavírusu, poklesol počet hospitalizovaných covid pacientov, zvyšuje sa počet zaočkovaných a tiež počet plánovaných operácií. V závere mája nemocnica pripravuje spustenie veľkokapacitného vakcinačného centra priamo v areáli nemocnice.

Celý článok


Levická nemocnica má vývoj pandémie pod kontrolou

4.5.2021

Nemocnica AGEL Levice má vývoj pandemickej situácie pod kontrolou, aj keď počet pacientov s koronavírusom od minulého týždňa mierne stúpol. Vo veľmi vážnom stave je už len jeden pacient, koronavírus nemá aktuálne nikto zo zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Levická nemocnica finišuje s výstavbou urgentného príjmu. Pacientom bude slúžiť už v tomto roku

29.4.2021

Nemocnica AGEL Levice bude mať už v tomto roku nový urgentný príjem. Pandémia koronavírusu jej výstavbu spomalila minimálne, oproti plánu nastal posun len o cca dva mesiace. Stavba, na ktorej sa podieľa spolufinancovaním Európska únia má už úplne dokončený jeden z troch stavebných objektov, na ďalších dvoch práce finišujú. Nový urgentný príjem s úplne novým technickým a prístrojovým vybavením bude znamenať výrazné skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre pacientov z viac ako 160 000 spádovej oblasti.

Celý článok


Levická nemocnica stále v pozitívnom trende, pacientov s koronavírusom nepribúda

26.4.2021

Nemocnica AGEL Levice aj naďalej hlási pozitívne informácie o vývoji pandemickej situácie. Tá je ustálená, počet pacientov s koronavírusom nepribúda, nemocnica naďalej nemá žiadneho covid pozitívneho zamestnanca. Postupne sa zvyšuje počet plánovaných operácií a levickí zdravotníci sa pripravujú na spustenie veľkokapacitného vakcinačného centra.

Celý článok


Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici pokračuje Pozvoľna začne s plánovanými operáciami

19.4.2021

Aj tretí týždeň po sebe má Nemocnica AGEL Levice dobré správy o vývoji pandemickej situácie. Znovu klesol počet pacientov s koronavírusom, noví pacienti pribúdajú len sporadicky a nemocnica nemá žiadnych covidových zamestnancov. Prioritou je aj naďalej očkovanie verejnosti, nemocnica je pripravená poskytnúť súčinnosť pri spustení veľkokapacitného očkovacieho centra v Leviciach.

Celý článok


Levické mamičky sa môžu tešiť z nových pôrodných postelí

15.4.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice patrí dlhodobo k vyhľadávanému miestu, kam chodia budúce mamičky zo širokého okolia priviesť na svet svoje bábätká. Toto oddelenie neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a má ďalšiu potešujúcu správu. Na rodičky čakajú na oddelení nové pôrodné postele.

Celý článok


Pandemická situácia v levickej nemocnici sa zlepšuje najmä u závažných prípadov koronavírusu

12.4.2021

Nemocnica AGEL Levice nemá po dlhom čase niekoľkých mesiacov v tejto chvíli žiadneho pacienta s koronavírusom, ktorého stav si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Aj tento fakt, spolu s tým, že neeviduje žiadneho covid pozitívneho zamestnanca dokazuje zlepšenie pandemickej situácie v nemocnici.

Celý článok


Gastroenterologická ambulancia v levickej nemocnici za polroka pomohla viac ako 400 pacientom

8.4.2021

Nemocnica AGEL Levice od vlaňajšieho 1. októbra prevádzkuje na 2. poschodí v budove polikliniky gastroenterologickú ambulanciu, ktorá sa zaoberá širokou škálou diagnóz dospelých. Pacienti sú s touto ambulanciou veľmi spokojní, pretože sa im dostane odborná pomoc a oceňujú aj to, že na potrebné vyšetrenia sa dostanú rýchlo.

Celý článok


Pozitívny vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici Veľkonočné sviatky spomalili

7.4.2021

Nemocnica AGEL Levice môže po Veľkonočných sviatkoch skonštatovať, že pozitívny vývoj pandemickej situácie sa nateraz zabrzdil. Hoci celkovo počet pozitívnych pacientov len mierne narástol a nemocnica nemá žiadneho zamestnanca s koronavírusom, intenzivististické lôžka sú stále plné. To si vyžaduje stále enormné nasadenie zdravotníkov. Súčasná zatiaľ neumožňuje otvoriť nemocnicu aj pre príbuzných pacientov, takže návštevy zostávajú zakázané.

Celý článok


Levická nemocnica a jej režim počas Veľkonočných sviatkov

1.4.2021

Nemocnica AGEL Levice bude počas nadchádzajúcich sviatkov fungovať v štandardnom režime ako počas voľných dní. Všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovoľuje, budú prepustení do domáceho liečenia. V obmedzenom režime bude fungovať mobilné odberové miesto ako aj vakcinačné centrum v nemocnici.

Celý článok


Levická nemocnica opäť zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

29.3.2021

Nemocnica AGEL Levice už druhý týždeň po sebe zaznamenala zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie. Opäť poklesol počet pacientov s kroronavírusom a nemocnica má opäť nulu v počte covid pozitívnych zamestnancov. Nemocnica má výborné výsledky vo vakcinácii, prekročila už číslo 25 000 zaočkovaných registrovaných záujemcov.

Celý článok


Pozitívna správa – pandemická situácia v levickej nemocnici sa výrazne zlepšila

22.3.2021

Pozitívny trend vo vývoji aktuálnej pandemickej situácie na Slovensku potvrdzuje aj Nemocnica AGEL Levice. Výrazne tam poklesol počet pozitívnych pacientov s koronavírusom, aj keď intenzivistické lôžka s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu sú stále plne vyťažené. Nemocnica prekročila hranicu 20 000 zaočkovaných z radov verejnosti, intenzívnejšie sa rozbieha aj operatíva.

Celý článok


Levická nemocnica má vynovené oddelenie klinickej biochémie Denne spracúvajú cca 500 vzoriek

19.3.2021

Hoci je Oddelenie klinickej biochémie Nemocnice AGEL Levice skryté pred zrakmi pacientov aj návštevníkov nemocnice, jeho úloha je o to dôležitejšia. Na detailných rozboroch vzoriek totiž závisí promptné a najmä presné stanovenie diagnózy pacienta a aj nastavenie liečby. To je aj hlavný dôvod, prečo sa levická nemocnica rozhodla oddelenie zmodernizovať a to tak po stránke svojho technického vybavenia, ako aj celkového prostredia, v ktorom biochemici pracujú.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala výrazný skok dopredu v ankete poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera

18.3.2021

Dôvera o najlepšiu nemocnicu. Anketa zisťuje spokojnosť pacientov s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. V kategórii všeobecných nemocníc levická nemocnica skončila za rok 2020 na 10. mieste, čo je oproti vlaňajšiemu 31. miestu zlepšenie o neuveriteľných 21 miest.

Celý článok


„Slováci majú problém s alkoholom, máme alarmujúce čísla,“ zhodujú sa levické psychologičky

17.3.2021

Podľa európskeho štatistického úradu vypije priemerný Slovák 12 litrov čistého alkoholu ročne. V celosvetovom priemere v pití alkoholu sa nachádzame na 9. mieste a alarmujúcim číslom je tiež to, že máme až 400 000 ľudí závislých od alkoholu, každý rok pribudne zhruba ďalších 6 000. O tom, ako pôsobí pravidelný príjem alkoholu na naše telo, čo sa udeje, keď ho na istý čas úplne vylúčime a kedy bežný človek zistí, že má s alkoholom problém, sme sa porozprávali s psychologičkami z Nemocnice AGEL Levice.

Celý článok


Levická nemocnica za minulý týždeň zaočkovala vyše 3300 záujemcov

15.3.2021

Nemocnica AGEL Levice naďalej pandemickú situáciu zvláda, hoci zdravotníci sa stále starajú o takmer 50 pacientov s koronavírusom, počet pozitívnych v regióne zatiaľ neklesá. Intenzívne sa pokračuje v očkovaní proti COVID-19, za minulý týždeň očkovanie absolvovalo vyše 3300 registrovaných záujemcov.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú ambulanciu vnútorného lekárstva

9.3.2021

Nemocnica AGEL Levice sa napriek pandémii koronavírusu snaží realizovať svoje rozvojové projekty a investície, zamerané na skvalitnenie služieb pre verejnosť. Poslednou novinkou, ktorú sa poradilo spustiť v uplynulých dňoch, je otvorenie novej ambulancie vnútorného lekárstva. Podľa prieskumov ide v regióne o mimoriadne žiadanú službu.

Celý článok


Počet pacientov s koronavírusom v levickej nemocnici opäť stúpol. Nemocnica má situáciu pod kontrolou

8.3.2021

Nemocnica AGEL Levice po výraznom zlepšení stavu počas uplynulého týždňa v posledných hodinách opäť zaznamenala zvýšenie počtu hospitalizovaných pacientov. Čísla covidových hospitalizácii našťastie nedosahujú hraničné hodnoty, ktoré by mohli ohroziť normálny chod nemocnice. Počet zamestnancov s koronavírusom našťastie nestúpa, je to vďaka masívnemu zaočkovaniu. Nemocnica tiež ponúka nové, šetrnejšie antigénové aj PCR testy pre samoplatcov.

Celý článok


Pandémia je tu s nami už rok. Na ktorý deň levickí zdravotníci nikdy nezabudnú?

5.3.2021

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok a zdravotníci si siahli na dno svojich ľudských síl. Presne 6. marca 2020 sa potvrdil prvý prípad koronavírusu na Slovensku. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne a my sme sa pýtali personálu v Nemocnici AGEL Levice, na ktorý deň počas pandémie nikdy nezabudnú.

Celý článok


Levická nemocnica už zaočkovala 10 000 ľudí proti koronavírusu

26.2.2021

Nemocnica AGEL Levice intenzívne pokračuje od 7. januára 2021, kedy sa stala oficiálnym vakcinačným centrom, v očkovaní zdravotníkov a vybraných skupín obyvateľov. Tímy zdravotníkov k dnešnému dňu v regióne zaočkovali už 10 000 záujemcov, ktorí sa rozhodli bojovať proti koronavírusu tým, že sa dajú zaočkovať. Jediným problémom je momentálny celoslovenský nedostatok vakcín.

Celý článok


Levická nemocnica má nominantku na Slovenku roka v kategórii Zdravotníctvo

24.2.2021

Je akčná, rozhodná, zväčša vysmiata s neuveriteľnou energiou a už trinásty rok je neoddeliteľnou súčasťou diania v Nemocnici AGEL Levice. Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Helena Dudášová bola nominovaná v prestížnej ankete na titul Slovenka roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Už táto nominácia je skvelým ocenením nielen jej samotnej, ale celej levickej nemocnice.

Celý článok


Tri bábätká z levickej nemocnice budú mať v mene magický dátum 22.02.2021

23.2.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice zažilo včera malý pôrodný boom. Počas magického dátumu 22.02.2021 sa tam narodili hneď tri bábätká, ktoré maminky priviedli na svet. Sudičky im dopriali, že všetky bábätká sú zdravé a majú sa k svetu a všetko aj s maminkami zvládli aj napriek tejto ťažkej dobe.

Celý článok


Levická nemocnica tento týždeň zaočkuje 800 učiteľov

22.2.2021

Nemocnica AGEL Levice zaznamenala mierne zlepšenie vo vývoji pandémie koronavírusu aj čo sa týka počtu pacientov, aj zamestnancov, ktorým bolo potvrdené ochorenie COVID-19. Tento týždeň začne vo vakcinačnom centre očkovať učiteľov, celkovo by ich malo byť 800.

Celý článok


Levická nemocnica pokračuje aj naďalej v očkovaní rizikových skupín obyvateľstva

19.2.2021

Nemocnica AGEL Levice v rámci svojej činnosti vakcinačného centra pokračuje v očkovaní vybraných skupín obyvateľstva a zamestnancov. Za uplynulé dni mal očkovací tím ďalší výjazd, tentokrát bolo cieľom Stredisko Evanjelickej diakonie v Hontianskych Moravciach. Celkovo tam zaočkovali 46 ľudí, kam patrili klienti aj personál.

Celý článok


V levickej nemocnici pomáhajú zvládať pandemickú situáciu prví medici

15.2.2021

Potešujúcou správou pre Nemocnicu AGEL Levice je nielen ďalší pokles počtu zamestnancov s koronavírusom, ale aj pomoc piatich medikov, ktorí v rámci praxe prišli do nemocnice pomáhať. Hoci počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom celý týždeň neklesal pod 50, nemocnica vďaka organizačným zmenám, nasadeniu všetkých svojich síl a prostriedkov pandemickú situáciu zvláda.

Celý článok


V levickej nemocnici sa uskutoční Valentínska kvapka krvi

11.2.2021

Nemocnica AGEL Levice sa zapája do kampane Slovenského Červeného kríža s názvom Valentínska kvapka krvi. Slogan 26. ročníka tejto kampane znie ,,Je to v našich rukách“ a vyzýva všetkých, ktorí sú možní darcovia, aby do nemocníc prišli a o najvzácnejšiu tekutinu sa podelili.

Celý článok


Levická nemocnica pokračuje v očkovaní rizikových skupín obyvateľstva

10.2.2021

Nemocnica AGEL Levice v rámci svojej činnosti vakcinačného centra pokračuje v očkovaní vybraných skupín obyvateľstva a zamestnancov. Za uplynulé dva dni sa podarilo zaočkovať takmer 80 ľudí v dialyzačnom centre v Leviciach

Celý článok


Pandemická situácia v levickej nemocnici sa mierne zlepšila

8.2.2021

Nemocnica AGEL Levice zaznamenala mierne zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie najmä čo sa týka počtu COVID pozitívnych zamestnancov. Naopak, mierne narástol počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom, čo však nemocnica zvláda. Nemocnica realizuje aj očkovanie verejnosti a vybraných skupín obyvateľstva a poskytuje aj naďalej možnosť sa dať otestovať v mobilnom odberovom mieste.

Celý článok


Levický tím zdravotníkov zaočkoval klientov Domu sociálnych služieb v Krškanoch

5.2.2021

Nemocnica AGEL Levice pokračuje vo vakcinácii verejnosti a skupín obyvateľstva v zmysle usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR. Naposledy výjazdový tím nemocnice zaočkoval klientov Domu sociálnych služieb DOMUS v Krškanoch. Celkovo už v nemocnici aj mimo nej podstúpilo očkovanie 4851 ľudí.

Celý článok


Počet pacientov s rakovinou stúpa, prevencia je mimoriadne dôležitá

4.2.2021

Na Slovensku ročne pribudne viac ako 30 000 ľudí s hrozivou diagnózou – rakovina. Ide o veľmi rozšírené ochorenie, ktoré dnes postihuje už takmer každú rodinu. Na túto tému upozorňuje aj dnešný deň, 4. február, počas ktorého si pripomíname Svetový deň proti rakovine. Cieľom je vzbudiť zamyslenie nad touto chorobou a možnosťami prevencie.

Celý článok


Levická nemocnica zaočkovala seniorov v štyroch centrách. Stále bojuje s kritickým nedostatkom zdravotníkov a veľkým počtom covidových pacientov

1.2.2021

Nemocnica AGEL Levice uplynulý týždeň naplno rozbehla očkovanie klientov v domovoch sociálnej starostlivosti a senior centrách v regióne. Celkovo zaočkovali 155 seniorov, ktorí spadajú do najrizikovejšej skupiny ohrozenej koronavírusom covid-19. Levická nemocnica je od 7. januára oficiálnym vakcinačným centrom. Nemocnica s nasadením všetkých síl a prostriedkov bojuje stále s nedostatkom zdravotníkov a veľkým počtom hospitalizovaných pacientov s koronavíruson.

Celý článok


Levická pôrodnica zrekonštruovala nadštandardné izby

28.1.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice patrí dlhodobo k vyhľadávanému miestu, kam chodia budúce mamičky priviesť na svet svoje bábätká. Často sú to dokonca ženy, ktoré nepochádzajú iba z okolia Levíc. Toto oddelenie neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o svojich pacientov a má ďalšiu potešujúcu správu – nadštandardné izby prešli kompletnou rekonštrukciou.

Celý článok


Levická nemocnica sa môže opäť pochváliť novými prístrojmi

22.1.2021

Nemocnica AGEL Levice, ktorá mnohými novinkami neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o pacientov, má ďalšiu potešujúcu správu. Zakúpila ďalšie nové prístroje, ktoré zvýšia komfort nielen pacientom, ale v neposlednom rade aj personálu nemocnice.

Celý článok


V levickej nemocnici sa v deň s magickým dátum narodil chlapček. Malý Theodor Heimlich bude mať v rodnom liste 21. 01. 2021

21.1.2021

Nemocnica AGEL Levice zažila dnes, vo výnimočný deň s magickým dátumom, radostnú udalosť. Hneď ráno tam prišiel na svet chlapček, ktorý bude mať v dátume narodenia uvedený 21. deň roku 2021, 21. storočia, teda trikrát dvadsaťjednotku. Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice zdravotníci s napätím očakávali, či v tento neopakovateľný dátum osud dopraje niektorej z budúcich mamičiek dostať najkrajší darček v podobe svojho novonarodeného bábätka. Hneď ráno, krátko pred 6.00 hod sa narodil chlapček, ktorý dostal aj výnimočné meno.

Celý článok


Levickým pacientom pomáhajú aj duchovní

20.1.2021

Prítomnosť kaplánov či farárov v Nemocnici AGEL Levice sa spájala v minulosti s návštevou chorých. Momentálne, v čase pandémie koronavírusu COVID-19, sa duchovní rozhodli stať sa dobrovoľníkmi na „COVID oddelení“. S farárom Martinom Felixom a kaplánom Lukášom Líškom sme sa porozprávali, ako sa k tomuto dobrovoľníctvu dostali, čo je na tejto aktivite najťažšie a aké majú z toho pocity. Dvaja ďalší kolegovia – Ján Verčimák a Július Nemček, sa tiež pridali a pôsobia ako dobrovoľníci.

Celý článok


Levickým pacientom darovalo v minulom roku krv takmer 2100 dobrovoľníkov

19.1.2021

Krv je v zdravotníctve mimoriadne dôležitou a najmä nenahraditeľnou tekutinou. Uplynulý rok bol síce poznačený pandémiou, našťastie v Nemocnici AGEL Levice nezaznamenali pokles darcov. Aj napriek sprísneným podmienkam sa našlo 2089 dobrovoľníkov, ktorí prišli do nemocnice a o túto vzácnu tekutinu sa podelili.

Celý článok


Pandemická situácia v Leviciach sa zhoršila, nemocnica robí všetko preto, aby udržala chod a starostlivosť o covidových pacientov

18.1.2021

Nemocnica AGEL Levice zažíva v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou jednu z najťažších skúšok vo svojej histórii. Vzhľadom na veľký počet zamestnancov, u ktorých sa potvrdil koronavírus, musela nemocnica akútne riešiť situáciu v starostlivosti o covid-pozitívnych pacientov. Počas hektického víkendu zmobilizovala všetky sily a prostriedky a vďaka spolupráci s Okresným úradom Levice a mestom Levice sa zatiaľ situáciu podarilo zvládnuť. Do nemocnice prišli pomôcť lekári z okolia a nemocnica uvíta, ak by pomocnú ruku a aktívnu účasť s riešením výpomoci podali aj ďalší lekári a sestry, hoci aj na pár dní.

Celý článok


Levická nemocnica je jedným z vakcinačných centier. Zaočkovali už zdravotníkov.

15.1.2021

Nemocnica AGEL Levice sa stala oficiálnym vakcinačným centrom na očkovanie proti koronavírusu Covid-19. Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021 môže realizovať aj očkovanie verejnosti v zmysle usmernenia a podľa poradia stanovených skupín.

Celý článok


Výstavbu nového urgentného príjmu v levickej nemocnici nezastavila ani pandémia

13.1.2021

V Nemocnici AGEL Levice pokračujú práce na úplne novom urgentnom príjme, ktorého výstavba sa začala v novembri v roku 2019. Jedna časť je už úplne dokončená, a to pracovisko centrálnej sterilizácie. Nové pracovisko urgentného príjmu by malo byť hotové už v máji tohto roka

Celý článok


Lekár z levickej nemocnice opisuje, ako prekonal koronavírus: „Je to zatiaľ jedno z najťažších ochorení, ktoré som mal“

12.1.2021

Zdravotníci, ktorí sú v prvej línii od začiatku epidémie koronavírusu COVID-19, sú dennodenne priamo týmto vírusom ohrozovaní. Aj napriek tomu, že v práci dodržiavajú všetky nariadenia a opatrenia, mnoho z nich sa tomuto ochoreniu nevyhlo. MUDr. Peter Macho, námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici AGEL Levice, sa dokonca koronavírusu v práci vyhol, avšak pravdepodobne sa infikoval doma.

Celý článok


V levickej pôrodnici sa v uplynulom roku narodilo viac ako 1000 bábätiek

8.1.2021

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Nemocnici AGEL Levice je stále viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Dôkazom toho je, že aj napriek šíriacej sa epidémii, sa tu minulý rok narodilo 1077 detičiek.

Celý článok


V levickej nemocnici začali s očkovaním proti koronavírusu COVID-19

7.1.2021

Nemocnica AGEL Levice od dnešného dňa začala s očkovaním proti koronavírusu COVID-19. Za dva dni absolvuje očkovanie takmer 500 zamestnancov nemocnice. Následne bude nemocnica poskytovať možnosť dať sa zaočkovať aj širokej verejnosti, keďže sa stala jedným z 25 vakcinačných centier na Slovensku

Celý článok


Levická nemocnica na základe príkazu ministra zdravotníctva poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť

4.1.2021

Nemocnica AGEL Levice zvládla vianočné sviatky a vedeniu nemocnice sa podarilo udržať chod nemocnice napriek zhoršujúcej sa situácii s pandémiou koronavírusu v regióne. Nemocnica rozšírila reprofilizované lôžka na celkovo 39 pre pacientov s koronavírusom, aktívne pristupuje k zvládnutiu kritickej situácie v Nitrianskom samosprávnom kraji. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica môže do konca januára vykonávať len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Celý článok


V levickej nemocnici urobili za jedenásť mesiacov takmer 800 tisíc biochemických vyšetrení

28.12.2020

Oddelenie klinickej biochémie (OKB) Nemocnice AGEL Levice je síce skryté pred zrakmi verejnosti a pacientov, jeho význam je však obrovský, a pandémia koronavírusu jeho význam ešte znásobila. Za 11 mesiacov roku 2020 OKB vyšetrilo takmer 48-tisíc vzoriek pacientov, čo predstavuje viac ako 774-tisíc biochemických vyšetrení. Oddelenie sa počas roku zapojilo do diagnostiky ochorenia COVID-19 - zabezpečuje odberový materiál pre PCR diagnostiku a vyšetrenia antigénovými testami pre nemocnicu Levice, zaviedlo kvantitatívne vyšetrenie protilátok anti-SARS-CoV-2 IgG/IgM. Pre pacientov s ochorením COVID-19 hospitalizovaných v nemocnici zabezpečuje laboratórium všetku potrebnú biochemickú diagnostiku.

Celý článok


„Ľudí so zhoršeným sluchom je veľmi veľa, vyšetrenia neodkladajte“, hovorí ušno-nosovo-krčný lekár z levickej nemocnice

17.12.2020

Otorinolaryngologická, ktorá je známa aj ako ušno-nosovo-krčná ambulancia v Nemocnici AGEL Levice, ošetruje dospelých, ale aj detských pacientov. Zaoberajú sa rôznymi diagnózami, jednou z nich je aj strata sluchu. O nej sme sa bližšie porozprávali s MUDr. Róbertom Hӧrӧmpӧlim, ktorý v ambulancii denne ordinuje.

Celý článok


V levickej nemocnici urobili za minulý týždeň vyše 1600 testov. Ako bude nemocnica fungovať počas sviatkov?

14.12.2020

Nemocnici AGEL Levice po predchádzajúcich náročných týždňoch eviduje výrazne lepšie čísla covid pozitívnych zamestnancov aj pacientov. Veľkému záujmu sa teší aj mobilné odberové miesto, kde za minulý týždeň otestovali vyše 1600 záujemcov. Nemocnica sa už pripravuje na tzv. vianočný režim, kedy bude v dobe sviatkov, ako každý rok, realizovaná len akútna zdravotná starostlivosť.

Celý článok


V levickej nemocnici pribudol prístroj na dialýzu

11.12.2020

Nemocnica AGEL Levice ešte donedávna musela svojich pacientov na dialýzu voziť mimo areál nemocnice, to je už však minulosťou. V rámci neustáleho skvalitňovania služieb a zdravotnej starostlivosti sa levická nemocnica môže pochváliť ďalšou novinkou – dialýzou priamo v priestoroch nemocnice.

Celý článok


V levickej nemocnici je opäť k dispozícii vyšetrenie magnetickou rezonanciou

8.12.2020

Nemocnica AGEL Levice, ktorá mnohými novinkami neustále zlepšuje komfort a starostlivosť o pacientov, má ďalšiu potešujúcu správu. Opäť je otvorené pracovisko magnetickej rezonancie, k dispozícii je pre pacientov v zrekonštruovaných priestoroch a po výmene samotného prístroja.

Celý článok


Práca na Urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice je pre zdravotníkov mimoriadne náročná. Nadávky a vyhrážky sú na dennom poriadku

4.12.2020

Práca na Urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice je pre zdravotníkov mimoriadne náročná. Denne prichádzajú do styku nielen s ochoreniami, ktoré treba okamžite správne diagnostikovať a liečiť, ale aj s nepríjemným správaním pacientov, či dokonca agresiou. O dramatické zážitky tiež nemajú núdzu.

Celý článok


V levickej nemocnici urgentne operovali covid pozitívnu pacientku

4.12.2020

Život prináša aj takéto nečakané situácie. Chirurgovia Nemocnice AGEL Levice boli v piatok pred obedom postavení pred nečakanú realitu. Urgentne museli operovať ženu, ktorá bola pozitívna na koronavírus. Zlomenina členka totiž nezniesla odklad. Operácia sa realizovala v tzv. červenej covid zóne za prísnych protiepidemiologických opatrení. Pacientka je po operácii v poriadku a nemocnica ukázala plnú pripravenosť na takéto situácie.

Celý článok


Levická nemocnica privítala už svoje tisíce narodené bábätko v tomto roku

3.12.2020

Pôrodnica Nemocnice AGEL Levice sa teší veľkému záujmu mamičiek, ktoré sa rozhodli priviesť na svet svoje bábätká práve tu. V stredu, 2. decembra 2020 sa do tohtoročných štatistík zapísalo už tisíce narodené bábätko. Malá Terezka sa prihlásila na svet krátko pred 9. hodinou ráno. Jubilejný prírastok, narodený v tejto nemocnici v tomto roku, a aj jeho maminka sú v poriadku a zdraví.

Celý článok


V levickej nemocnici porodila covid pozitívna mamička

2.12.2020

Šťastná mamička, zdravé bábätko a mimoriadne nasadenie zdravotníkov na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice. V utorok popoludní, 1.decembra 2020 porodila v levickej nemocnici 19-ročná mladá žena, ktorá bola covid pozitívna. Nemocnica bola na takýto pôrod pripravená, simulovaný pôrod covid pozitívnej pacientky si vyskúšali už v auguste.

Celý článok


V levickej nemocnici otestovali za minulý týždeň takmer 1000 ľudí

30.11.2020

Nemocnici AGEL Levice sa darí zvládať pandémiu koronavírusu. Vďaka zásadným organizačným opatreniam vedenia sa po celý čas darí zachovať chod nemocnice nielen pre akútnych a covid pozitívnych pacientov, ale pomaly sa rozbieha aj plánovaná operatíva. Nemocnica zaznamenala aj značný záujem verejnosti o testovanie.

Celý článok


Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice sa zlepšuje

26.11.2020

Nemocnica AGEL Levice po veľmi ťažkých uplynulých týždňoch zaznamenala zlepšenie svojej aktuálnej pandemickej situácie. Znížil sa počet pozitívnych pacientov aj zamestnancov, aj keď stále zostáva obmedzená plánovaná operatíva a platí zákaz návštev pacientov.

Celý článok


Prevencia rakoviny prsníka je dôležitá aj počas pandémie. Nemocnice Zlaté Moravce a Levice spolupracujú, aby sa čo najviac žien dostalo na mamografické vyšetrenie

13.11.2020

November je mesiacom prevencie v boji proti rakovine. Hoci dnes je témou číslo jeden pandémia koronavírusu, v úzadí nemôžu zostať ani ďalšie, veľmi vážne diagnózy. Tou najzávažnejšou je rakovina, u žien predovšetkým rakovina prsníka. Nemocnica AGEL Zlaté Moravce a Nemocnica AGEL Levice sa spojili, aby ponúkli svojim pacientkám z čo najširšieho okolia možnosť vyšetrenia na modernom mamografe. Vyšetrenie indikuje gynekológ, prípadne onkológ a aktuálna čakacia doba nepresahuje 14 dní. Napriek pandémii sa vyšetrenia nezastavili, mamografické vyšetrenie je možné absolvovať aj v týchto dňoch.

Celý článok


Na levickej neurológii zrekonštruovali izby

13.11.2020

Nemocnica AGEL Levice pracuje na zvýšení úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti aj počas pandémie koronavírusu. Rovnako dôležití, ako pacienti s koronavírusom, sú totiž aj ostatní pacienti z iných oddelení. Posledným príkladom rekonštrukcie, ktorá prispeje k väčšiemu komfortu pacientov, je zmena na budúcom Oddelení ortopédie. Pacientov na týchto izbách čaká moderné vybavenie.

Celý článok


Na rakovinu prostaty ročne umiera 500 mužov. Nepodceňujte príznaky a navštívte včas odborníka

12.11.2020

November je už každoročne známy tým, že je označovaný ako mesiac boja proti rakovine prostaty. Ide o štvrté najčastejšie zhubné ochorenie u mužov a táto diagnóza prichádza pomaly a nenápadne, preto je veľmi dôležité nepodceňovať prevenciu. Práve vďaka včasnej prevencii je možné karcinóm zachytiť včas a túto zákernú chorobu vyliečiť.

Celý článok


Počas druhého víkendového testovania otestovali v levočskej nemocnici 1645 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Levoča sa aj počas druhého víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. V priebehu piatka a soboty odobrali zdravotníci vzorky 1645 testovaným, z nich 20 bolo pozitívnych. Nemocnica testovala všetkých pacientov, svojich zamestnancov a ich príbuzných.

Celý článok


V levickej nemocnici otestovali počas víkendu 578 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Levice sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 578 testovaným, z nich 12 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala hospitalizovaných pacientov a zamestnancov nemocnice. Ďalších 30 zdravotníkov podalo pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice zmobilizovala všetky svoje sily, aby pandémia koronavísu do najmenej zasiahla do jej chodu

6.11.2020

Nemocnica AGEL Levice eviduje k dnešnému dňu 19 zamestnancov s koronavírusom COVID-19, ďalších 20 zamestnancov je z preventívnych dôvodov v karanténe. Napriek uvedeným číslam vedenie nemocnice robí všetko preto, aby sa táto skutočnosť čo najmenej odrazila na chode nemocnice. Obmedzená nateraz bola plánovaná operatíva, činnosť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je plne zachovaná, niektoré ambulancie sú v obmedzenom režime (tuberkulóznych a respiračných chorôb, gastroenterologická) iné fungujú v plnom režime (fyziatricko-rehabilitačné oddelenie, pediatria, ortopédia, traumatológia). V celej nemocnici platí prísny zákaz návštev.

Celý článok


Bábätká v levickej pôrodnici stráži 6 nových monitorov dychu

4.11.2020

Vzhľadom na stúpajúci počet pôrodov v Nemocnici AGEL Levice zvyšuje Pediatrické oddelenie kvalitu zdravotnej starostlivosti poskytovanú mamičkám. Tentokrát na oddelenie pribudlo 6 nových monitorov dychu, ktoré levickej nemocnici v rámci spolupráce venovala Nadácia Križovatka.

Celý článok


V levickej nemocnici otestovali počas víkendu 1215 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale i ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020

Nemocnica AGEL Levice sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 1215 testovaným, z nich 12 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 25 zdravotníkov a 2 dobrovoľníci podali pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste.

Celý článok


Levická nemocnica zriadila ,,COVID oddelenie“

29.10.2020

Zdravotnícke zariadenia na Slovensku sa museli rýchlo a zásadne prispôsobiť situácii spojenej s pandémiou vírusu COVID19. Nemocnica AGEL Levice nie je výnimkou, a preto prispôsobila chod nemocnice aktuálnym podmienkam.

Celý článok


Levická nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

27.10.2020

Krv je v zdravotníctve nenahraditeľnou tekutinou a každý jeden dobrovoľník je najmä v týchto časoch vítaný. Nemocnica AGEL Levice narozdiel od mnohých zdravotníckych zariadení po celom Slovensku tento rok eviduje dostatočný počet darcov, avšak chýbajú darcovia Rh negatívnych skupín.

Celý článok


Levická nemocnica má pre pacientov ďalšiu novinku – otvorila ortopedickú ambulanciu

23.10.2020

Nemocnica AGEL Levice neustále zlepšuje úroveň a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre svojich pacientov a dôkazom toho je aj otvorenie ďalšej novej ambulancie. V októbri medzi novinky pribudla aj novootvorená ortopedická ambulancia, ktorú pacienti nájdu v budove polikliniky na 4. poschodí.

Celý článok


Levočská nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu, darcov krvi je menej

21.10.2020

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu a vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu je darcov tento rok menej. V Nemocnici AGEL Levoča sú však všetci dobrovoľníci vítaní každý utorok a štvrtok od 7,00 hod.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila novú gastroenterologickú ambulanciu

16.10.2020

Nemocnica AGEL Levice má pre pacientov novinku. Od 1. októbra nájdu na 2. poschodí v budove polikliniky novú gastroenterologickú ambulanciu, ktorá sa zaoberá širokou škálou diagnóz dospelých.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


Detské oddelenie v levickej nemocnici má novú primárku

14.10.2020

Pediatrické oddelenie Nemocnice AGEL Levice má novú primárku. Je ňou MUDr. Kristína Apostolov, ktorá má v tomto odbore dlhoročné skúsenosti. Rozhodla sa zúročiť ich práve v levickej nemocnici a pediatrické oddelenie si zobrať ,,pod svoje krídla“.

Celý článok


V levickej nemocnici komplexne vyšetrili 65 malých futbalistov

13.10.2020

Tri dni, 65 malých športovcov, špecializované vyšetrenia a odborníci z Detského oddelenia Nemocnice AGEL Levice a Nemocnice AGEL Levoča. V priebehu uplynulých dní sa na základe spolupráce s nemocnicami realizovalo odborné vyšetrenie zdravotného stavu malých futbalistov zo športového klubu FK Slovan Levice.

Celý článok


Bežný smútok a depresiu by sme mali odlíšiť a včas vyhľadať odborníka

9.10.2020

Pocity prázdnoty, beznádeje, strata chuti do jedla, energie či poruchy spánku. Aj takéto sú varovné signály, ktoré odlišujú bežný smútok od depresie. Tá je duševnou chorobou a netreba ju nikdy podceňovať. Upozorňuje na to aj zajtrajší Svetový deň duševného zdravia, 10. október, ktorý je zároveň aj Európskym dňom depresie. Ako s ňou bojovať, kedy navštíviť odborníka a aké sú možnosti liečby, sme sa spýtali psychologičiek z Nemocnice AGEL Levice Mgr. Barbary Budinskej a Mgr. Slávky Pecárovej.

Celý článok


Moderné prístroje pomáhajú zachrániť tých najbezbrannejších

5.10.2020

Pomáhajú lekárom v boji o záchranu života tých najmenších. Na Pediatrickom oddelení Nemocnice AGEL Levice majú lekári k dispozícii modernú resuscitačnú jednotku. Nemocnica ho dostala v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Celý článok


V levickej nemocnici dnes oslavuje takmer 90 lekárov ,,svoj deň“

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Levice pracuje 86 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Levická nemocnica má nové prístroje

29.9.2020

Nemocnica AGEL Levice má záujem o systematické zvyšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Investícia do modernej zdravotnej techniky je neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu, a preto na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny pribudli nové prístroje. Tie prispejú k starostlivosti o pacientov, ktorí vyžadujú intenzívnu resuscitačnú liečbu.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti prešiel čiastočnou rekonštrukciou

28.9.2020

Súčasťou Nemocnice AGEL Levice je aj Dom ošetrovateľskej starostlivosti, ktorý sa sústreďuje na nepretržitú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť a rehabilitáciu osobám, ktorých zdravotný stav si neustálu starostlivosť vyžaduje. V uplynulých mesiacoch prešiel čiastočnou rekonštrukciou, ktorá je prínosom pre pacientov, ale i pre personál.

Celý článok


Levická pôrodnica má dva nové monitory

18.9.2020

Vzhľadom na stúpajúci počet pôrodov v Nemocnici AGEL Levice zvyšuje Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie neustále kvalitu zdravotnej starostlivosti, tentokrát na oddelenie pribudli dva nové CTG prístroje, ktoré mnohé budúce mamičky poznajú pod pojmom ,,pásy“.

Celý článok


"Napriek neustálemu stresu a únave ma chirurgia stále baví," hovorí nový primár levického chirurgického oddelenia

16.9.2020

Chirurgické oddelenie Nemocnice AGEL Levice má od septembra nového primára. Je ním MUDr. Karol Macúch, ktorý má v tomto odbore dlhoročné skúsenosti a rozhodol sa túto profesijnú výzvu prijať a zobrať si celé oddelenie ,,pod svoje krídla“.

Celý článok


V Levickej nemocnici si môžete prísť ošetriť akútnu bolesť zubov. Súkromná ambulancia nahrádza aj zubnú prvú pomoc

14.9.2020

Urgentná bolesť zubov v okres Levice už má riešenie. Od 3. septembra môžu pacienti s akútnymi problémami využívať v rámci novootvorenej súkromnej zubnej ambulancie aj prvú pomoc v tejto oblasti. Otvorili ju v priestoroch Nemocnice AGEL Zvolen. Pacienti zubnú ambulanciu nájdu na prízemí v poliklinike, v priestoroch bývalej zubnej pohotovosti.

Celý článok


"Sterilizácia nepozná kompromis,“ hovorí vedúca sestra centrálnej sterilizácie a operačných sál

10.9.2020

Sterilizácia nástrojov a zdravotníckych pomôcok je dôležitá súčasť fungovania nemocníc, výnimkou nie je ani Nemocnica AGEL Levice, v ktorej sa o to stará samostatné Oddelenie centrálnej sterilizácie. Od septembra tohto roka má nemocnica vybudované nové priestory pre centrálnu sterilizáciu.

Celý článok


Zdravotníci z Levíc otestovali zamestnancov úradu práce

9.9.2020

Nemocnica AGEL Levice otestovala v priebehu pondelka a utorka na zistenie prítomnosti vírusu COVID-19 zamestnancov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Leviciach, ako aj na jeho pobočkách v Želiezovciach a v Šahách. Odberový tím spolu vykonal 200 rýchlotestov, všetky boli našťastie negatívne.

Celý článok


Šľachetný čin len 5-ročného Miška. Svoje hračky daroval deťom v nemocnici.

27.8.2020

Malý, len 5-ročný Miško zo Šurian sa zachoval ako veľký chlap. Nezištne sa podelil o svoje hračky a chorým detičkám v Nemocnici AGEL Levice pripravil veľké prekvapenie. Spolu s maminkou vytriedili všetky hračky, ktoré využíval málo, aby potešili malých chorých pacientov.

Celý článok


V levickej nemocnici simulovali pôrod pacientky s koronavírusom

25.8.2020

Nemocnica AGEL Levice prijala už na začiatku epidémie koronavírusu všetky potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. V rámci snahy nemocnice, aby bola dobre pripravená na najbližšie obdobie možnej II. vlny pandémie a na situácie, ktoré môže priniesť život, si dnes tamojší zdravotníci vyskúšali simulovaný pôrod pacientky, pozitívne testovanej na koronavírus. Celý pôrod sa realizoval v tzv. červenej covidovej zóne nemocnice a v osobitne vyčlenenej pôrodnej sále. Všetci lekári museli pôrod realizovať v ochranných oblekoch, ochrannú rúšku musela mať aj ,,rodička“, a prísne dbať o to, aby pri pôrode nedošlo k nakazeniu bábätka, lekárov a sestier.

Celý článok


Levickým pacientom slúžia nové kardiokreslá

19.8.2020

Nemocnica AGEL Levice poskytuje na viacerých oddeleniach pre pacientov novinku. Čas strávený v nemocnici im budú spríjemňovať kardiokreslá, ktoré si už v tejto chvíli prví pacienti chvália, prínosom sú aj pre personál.

Celý článok


Mamičky v levickej pôrodnici dostávajú darčekové balíčky

13.8.2020

Mamičky, ktoré privedú na svet bábätká na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice, dostanú v rámci projektu Zdravá plienka darčekový balíček pre bábätko. Obsahuje množstvo milých užitočných drobností, ktoré mamičky po pôrode určite ocenia.

Celý článok


Otravu hubami nepodceňujte, patrí medzi najnebezpečnejšie druhy otráv

12.8.2020

Sezóna zbierania húb je v plnom prúde, avšak aj napriek tomu, že sú pre náš organizmus v mnohom prínosné, môžu byť aj veľmi nebezpečné. Ide najmä o prípady, kedy majú hubári slabé vedomosti a pozbierajú a následne zjedia práve tie jedovaté. Skúsenosti s tým majú aj v Nemocnici AGEL Levice, kde ročne hospitalizujú 7 až 10 intoxikovaných pacientov.

Celý článok


Zábava mladistvých môže skončiť aj otravou alkoholom

6.8.2020

Letné prázdniny sú obdobím, kedy školáci trávia viac času s rovesníkmi, avšak ich zábava sa občas končí v nemocnici. Neraz popíjajú alkoholické nápoje, ktoré sú pre ich organizmus mimoriadne nebezpečné a môžu si spôsobiť otravu. Svoje o tom vedia aj na Pediatricko-neonatologickom oddelení v Nemocnici AGEL Levice, kde v júli s otravou alkoholom prijali dvoch tínedžerov.

Celý článok


Aj leto má svoje nástrahy, odborníci radia, ako sa im vyvarovať

30.7.2020

Leto je obdobím kúpalísk, grilovačiek alebo výletov, tieto aktivity však skrývajú pre deti, ale aj pre dospelých mnoho nástrah. Primár interného oddelenia z Nemocnice AGEL Levice radí, čomu sa v lete vystríhať a ako reagovať v prípade komplikácií.

Celý článok


Riaditeľ levickej nemocnice: ,,Pandémia nás v rámci nemocnice stmelila“

23.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Levice a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, MUDr. Jánom Belanským.

Celý článok


Nemocnica AGEL Levice prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Levice opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


V levickej nemocnici zdobia steny oddelenia umelecké diela

30.6.2020

Oddelenie vnútorného lekárstva v Nemocnici Levice má pre svojich pacientov novinku, aby sa im zlepšila nálada už pri vstupe do nemocničnej izby. Steny jednej z izieb, v ktorých hospitalizovaní trávia čas, sú ozdobené umeleckým dielom maliarky.

Celý článok


V levickej nemocnici sa narodilo už 500. dieťatko

26.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, dnes privítala päťsté bábätko, narodené na tamojšom Gynekologicko-pôrodníckom oddelení v roku 2020. Malý Viliam sa narodil 31-ročnej mamičke Lenke z Podlužian dnes krátko po 5-tej ráno, obaja sú zdraví a spokojní.

Celý článok


V levickej nemocnici už 5 rokov nepretržite pomáha pacientom aj Dom ošetrovateľskej starostlivosti

23.6.2020

Pacientov, ktorých zdravotný stav je síce stabilizovaný, avšak vyžaduje si nepretržitú starostlivosť, je možné umiestniť do Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Ten je súčasťou Nemocnice Levice, ktorá je členom skupiny AGEL SK a zdravotnícky personál im poskytuje kompletnú ošetrovateľskú a opatrovateľskú starostlivosť od roku 2015.

Celý článok


V levickej nemocnici prebiehajú školenia zdravotníkov Učia sa, ako profesionálne komunikovať s pacientom

19.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala využívať všetky moderné metódy na získanie dôvery a spokojnosti pacientov a tým aj zvyšovania pozitívneho vnímania zdravotníckej a ošetrovateľskej starostlivosti. Medzi najmodernejšie prostriedky, ktoré umožňujú získať rýchly a významný efekt vo vzťahu pacient, lekár, sestra - je pro-klientský spôsob komunikácie. Primári z levickej nemocnice takéto školenie v komunikačných zručnostiach absolvovali v novembri a získali v tejto zručnosti certifikát. Preverenie efektu školenia v praxi a následné odovzdanie certifikátov sa zrealizovalo za účasti riaditeľa Nemocnice Levice MUDr. Jána Belanského, MPH, tento týždeň.

Celý článok


Levická nemocnica potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

11.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia a odbery sa uskutočňujú každý utorok.

Celý článok


Nemocnica v Leviciach povolila návštevy pacientov

10.6.2020

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Nemocnica Levice s.r.o., člen skupiny AGEL, uvoľňuje obmedzenia zákazu návštev. Od utorka 9. júna pacientov levickej nemocnice tak môžu navštíviť rodinní príslušníci a ich známi za predpokladu dodržania určitých protiepidemických opatrení.

Celý článok


V Leviciach majú nový prístroj, ktorý uľahčuje pacientom dýchanie

4.6.2020

Nemocnica Levice, ktorá patrí do celoslovenskej siete nemocníc skupiny AGEL SK, má nový prístroj, ktorý slúži na optimalizáciu spontánneho dýchania.

Celý článok


Nemocnica Levice má k dispozícii nový moderný prístroj na mamografické vyšetrenie

1.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, od dnes, 1. júna, rozširuje vykonávanie mamografických vyšetrení aj pre pacientky zo širokého okolia.

Celý článok


Nemocničná lekáreň v Leviciach získala štatút ,,Výučbová lekáreň“

25.5.2020

Slovenská lekárnická komora pridelila štatút ,,Výučbová lekáreň“ nemocničnej lekárni Nemocnice Levice, ktorá patrí do celoslovenskej siete nemocníc skupiny AGEL SK. Vďaka tomuto štatútu je možné, aby sa študenti v magisterskom študijnom programe v študijnom odbore farmácia uchádzali v tejto lekárni o odbornú prax.

Celý článok


Nemocnica Levice postupne uvoľňuje opatrenia a ruší covidové lôžka

22.5.2020

Dvanásť nemocníc, patriacich do siete AGEL, medzi nimi aj Nemocnica Levice, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené, tzv. covidové lôžka sa postupne rušia a môžu ich opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Celý článok


V Nemocnici Levice pokračuje rekonštrukcia urgentného príjmu podľa harmonogramu

18.5.2020

V Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, prebiehajú od novembra minulého roka stavebné práce na výstavbe nového pracoviska urgentného príjmu, ktorý bude vybavený najmodernejšou diagnostickou technikou. Hotový by mal byť v máji v roku 2021.

Celý článok


Nemocnica Levice otestovala všetky deti a zamestnancov Centra pre deti a rodiny Levice na koronavírus COVID-19

13.5.2020

Mobilná odberová jednotka, odborne vyškolený personál Nemocnice Levice s. r. o., zvedavé deti mladšie aj staršie, na všetko dohliadajúci personál centra pre deti a rodiny a najdôležitejšia otázka, či sú všetci zdraví? Centrum pre deti a rodiny Levice na základe nariadenia Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave zabezpečilo hromadné testovanie všetkých detí centra a jeho zamestnancov. Celkovo 68 odobratých vzoriek sa testovalo kazetovým rýchlotestom, výsledky boli známe v priebehu 15 minút a všetky boli negatívne.

Celý článok


V Nemocnici Levice začali opätovne realizovať plánované operácie

12.5.2020

Nemocnica Levice s. r. o., ktorá je členom skupiny AGEL, začala od 4. mája opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


V levickej nemocnici pomáha Eva Moravská už takmer 50 rokov bábätkám pri príchode na svet

12.5.2020

Takmer dvom tisíckam sestier a pôrodným asistentkám, ktoré sú súčasťou zdravotníckeho tímu siete AGEL SK, patrí zajtrajší deň. Práve v tento dátum, 12. mája, sa oslavuje Medzinárodný deň sestier, kedy si celosvetovo pripomíname ich dôležité povolanie, plné nielen fyzicky, ale aj psychicky náročnej starostlivosti o pacientov. V Nemocnici Levice pracuje takmer 200 sestier a pôrodných asistentiek.

Celý článok


Nemocnica Levice má dva nové EKG prístroje

27.4.2020

Oddelenie vnútorného lekárstva v Nemocnici Levice, člen skupiny AGEL, má od tohto týždňa novinku – dva inovatívne EKG prístroje. Tie prispejú k skvalitneniu zdravotnej starostlivosti o pacienta.

Celý článok


Nemocnica Levice realizovala plošné testovanie obyvateľov osady v katastri obce Hronské Kosihy na koronavírus COVID-19

24.4.2020

Vyškolený personál Nemocnice Levice prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky dnes zrealizoval plošné testovanie obyvateľov Hronských Kosíh na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Testovanie sa zrealizovalo za spolupráce Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, polície a zástupcov obecného úradu.

Celý článok


Nemocnica Levice realizovala plošné testovanie obyvateľov osady v katastri obce Kozárovce na koronavírus COVID-19

22.4.2020

Dve mobilné odberové jednotky vrátane odborne vyškoleného personálu Nemocnice Levice s.r.o. v spolupráci s pracovníkmi laboratória AGELLAB Nemocnice Zvolen a.s., zrealizovali dnes plošné testovanie obyvateľov osady v katastri obce Kozárovce na prítomnosť koronavírusu COVID-19. Osada je od utorka v karanténe a stráži ju polícia, keďže sa tam potvrdila u obyvateľa osady prítomnosť koronavírusu. Testovanie sa zrealizovalo za spolupráce Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, hlavného lekára Nitrianskeho samosprávneho kraja, polície a zástupcov obecného úradu. Všetky vzorky budú testovať v laboratóriách AGELLAB v Nemocnici Zvolen.

Celý článok


V Nemocnici Levice simulovali operáciu COVID-19 pozitívneho pacienta

20.4.2020

Vyskúšali si, ako by to vyzeralo v reálnom živote. Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, zrealizovala simulovanú operáciu pacienta, ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus COVID-19 a utrpel ťažký úraz. Celý zákrok tak musel byť simulovaný v špeciálnych podmienkach – v tzv. červenej covidovej zóne a v osobitne vyčlenenej operačnej sále. Celý operačný tím musel operovať v ochranných oblekoch a prísne dbať o to, aby popri záchrane zraneného nedošlo k nakazeniu lekárov a sestier.

Celý článok


Levická nemocnica má desať nových monitorov dychu

14.4.2020

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL SK, dostalo od Nadácie Križovatka desať monitorov dychu. Tie pomôžu v boji proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorý je dnes strašiakom mnohých rodičov, ale aj zdravotníkov v nemocniciach.

Celý článok


V Nemocnici Levice pomáha deväť dobrovoľníkov

7.4.2020

Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu. Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny. V Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, už deviati dobrovoľníci prikladajú ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáhajú nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Celý článok


Levická lekáreň prijala vzhľadom na šíriaci sa koronavírus nové opatrenia

3.4.2020

Lekáreň STERIS v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, je pripravená aj naďalej poskytovať svoje služby verejnosti. Aby však mohla ešte dôslednejšie čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19, prijala mimoriadne opatrenia, ktorými zabezpečuje ochranu nielen zákazníkov a pacientov, ale aj personálu lekárne.

Celý článok


Na gynekológii v Leviciach nacvičovali prijate pacientky s koronavírusom

2.4.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, prijala už v polovici marca potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice počas pandémie koronavírusu COVID-19. Keďže situácia sa, podľa doterajších predpovedí, bude zrejme v nasledujúcich týždňoch zhoršovať, v nemocnici nenechávajú nič na náhodu a v rámci simulácie prípadu si precvičili, ako zaobchádzať s pacientkou, ktorá bola prijatá na Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie a je pozitívne testovaná na COVID-19.

Celý článok


Levická nemocnica urgentne potrebuje najvzácnejšiu tekutinu

31.3.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, potrebuje vo zvýšenej miere najvzácnejšiu tekutinu – krv. Darcovia sú naďalej na Hematologicko-transfúziologickom oddelení vítaní, prísnejšie pravidlá však neobišli ani túto oblasť zdravotníctva. Momentálne platia pri každom odbere krvi mimoriadne opatrenia.

Celý článok


V levickej nemocnici pribudli ďalšie opatrenia v súvislosti s koronavírusom COVID-19

27.3.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19 rozšírením miesta prvého kontaktu, takzvanej triáže. Pred nemocnicou bol postavený stan, ktorý momentálne slúži pre výkon triáže a má chrániť nielen pacientov, ale aj zdravotnícky personál.

Celý článok


Pociťujete v týchto dňoch stres alebo obavy? Psychologička radí, ako sa s nimi vyrovnať

24.3.2020

V týchto dňoch čelí nielen slovenské a celé európske zdravotníctvo neočakávanej skúške, ale táto situácia vplýva aj na nás všetkých a môže mnohým spôsobovať obrovský stres. Viacerí v snahe znížiť možnosť šírenia koronavírusu COVID-19 pracujú z domu, iní sú v povinnej karanténe. Prišlo to nečakane a o to viac to ľudí zasiahlo, máme obavy o vlastné zdravie, ale aj o zdravie našich detí, rodičov či priateľov, nevieme do kedy to potrvá a kedy sa to skončí. Klinická psychologička Mgr. Slávka Pecárová, ktorá pôsobí v Nemocnici Levice, patriacej do siete AGEL, odporúča jednoduché tipy, ako sa v takýchto chvíľach vyhnúť stresu.

Celý článok


Nemocnica v Leviciach sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

18.3.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Ruže spestrili deň zamestnankyniam v levickej nemocnici

9.3.2020

Nemocnica Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, sa tento rok darovaním kvetín pripojila k tradícii Medzinárodného dňa žien a vedenie im ružou vyjadrilo svoju úctu a vďaku. Kvetom sa potešilo až 260 službukonajúcich zamestnankýň.

Celý článok


Levické psychologičky učia pacientov odbúrať stres, ale aj relaxovať

5.3.2020

Život so sebou prináša často rôzne úskalia, ťažkosti či problémy a dnes už ľudia čoraz častejšie vyhľadávajú odbornú pomoc. Ambulancia klinickej psychológie v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, je aj z dôvodu uponáhľanej doby vyhľadávaným miestom. Denne sa tu pacientom venujú dve psychologičky, Mgr. Slávka Pecárová a Mgr. Barbara Budinská.

Celý článok


V levickej nemocnici sa 29. februára narodili dve bábätká

2.3.2020

V pôrodnici Nemocnice Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, prišli v sobotu, 29. februára 2020 na svet dve bábätká. V dátume narodenia budú mať deň, ktorý sa opakuje len raz za štyri roky. Obidve detičky boli dievčatká, sú zdravé, majú sa k svetu a robia radosť svojim rodičom. Ako nám prezradila jedna z dvoch mamičiek, Diana z Vinice v okrese Veľký Krtíš, svojej dcérke dala meno Hanna. Je to jej druhé dieťatko, a ako dodala, dcérka je vysnívané a vymodlené bábätko, ktoré prišlo na svet po dlhých ôsmich rokoch. Dátum narodenia dieťaťa je pre mamičku taký istý, ako ostatné dni v roku.

Celý článok


V levickej nemocnici poskytujú až 22 druhov diétnej stravy V budúcnosti plánujú v strave aj ďalšie novinky

27.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, poskytuje svojim pacientom stravu na mieru podľa ich potrieb. O vyváženú a zdravotne vhodnú stravu sa v tejto nemocnici starajú dve nutričné terapeutky, Ing. Henrieta Lovecká a Silvia Kissová a poskytovaných je až 22 druhov diét tak, aby sa splnili všetky požiadavky na vyváženú a energeticky dostačujúcu stravu pre každého pacienta. V budúcnosti plánujú možnosti stravy ešte viac rozšíriť.

Celý článok


Nemocnica Levice má k dispozícii moderný spôsob pooperačnej liečby kĺbov Motodlahy pomáhajú 100 pacientom ročne

21.2.2020

Oddelenie úrazovej chirurgie Nemocnice Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, používa modernú zdravotnú pomôcku – motodlahu. Využíva sa po operáciách kĺbov a jej najväčším prínosom je, že skracuje dĺžku rehabilitácie.

Celý článok


V levickej nemocnici majú nový moderný inkubátor

17.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, je z roka na rok medzi budúcimi mamičkami obľúbenejšia a tomu sa prispôsobuje aj vybavenie Pediatricko-neonatologického oddelenia. Poslednou novinkou je ďalší moderný inkubátor, ktorý spolu s resuscitačným a výhrevným lôžkom slúžia novorodencom k čo najväčšiemu komfortu a rýchlemu zotaveniu.

Celý článok


Darcovia krvi v rámci Valentínskej krvi pomáhali aj v levickej nemocnici

14.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa v spolupráci s Červeným krížom zapojila aj tento rok do projektu Valentínska kvapka krvi, ktorého sloganom je ,,Láska lieči“. Darovať krv na tamojšom Hematologicko-transfúznom oddelení sa rozhodlo 51 ľudí, medzi ktorými boli aj zamestnanci nemocnice a zamilované dvojice.

Celý článok


Základom prevencie neurologických ochorení je zdravý životný štýl Z Glasgowa sa vrátila domov liečiť pacientov na Slovensko

10.2.2020

Levická nemocnica má významnú posilu v odbore neurológia. Od vlani tu na poste primárky Oddelenia neurológie pôsobí MUDr. Zuzana Dean, ktorá má bohaté skúsenosti aj z pôsobenia v zahraničí. Aj vďaka jej pôsobeniu sa za pár mesiacov podarilo tamojšej neurológii získať si dôveru pacientov zo širokého okolia, ktorí si vytvorenie ambulancie pre trvalú špecializovanú zdravotnú starostlivosť v tomto odbore dlhodobo žiadali.

Celý článok


V levickej nemocnici školia sestry, ako správne komunikovať s pacientom

10.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala využívať všetky moderné metódy na získanie dôvery zo strany pacientov a budovanie svojho dobrého mena. Medzi najmodernejšie prostriedky, ktoré nestoja veľa peňazí, ale vo vzťahu pacient - zamestnanec môžu priniesť obrovský efekt, je správny spôsob komunikácie. Sestry interného oddelenia levickej nemocnice takéto školenie v komunikačných zručnostiach absolvovali v uplynulých dňoch získali v tejto zručnosti certifikát.

Celý článok


Detskú rehabilitáciu v levickej nemocnici presťahovali. Zmeny súvisia v výstavbou nového urgentného príjmu.

28.1.2020

V súvislosti s výstavbou nového urgentného príjmu v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL, nastali už prvé zmeny v organizácii poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Od 7. januára bolo presťahované Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie – Detská rehabilitácia. Rodičia, ktorí prichádzajú so svojimi deťmi na procedúry oddelenie nájdu po novom na 1. poschodí v budove Polikliniky.

Celý článok


V levickej nemocnici vyspovedali vyše tisíc pacientov o spokojnosti so službami

22.1.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa snaží skvalitňovať svoje služby a úroveň každodenne poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Aby však mala relevantnú spätnú väzbu od tých najpodstatnejších – pacientov, začala vlani v lete realizovať prieskum spokojnosti hospitalizovaných pacientov. V priebehu siedmich mesiacov uplynulého roka 2019 (od júna do decembra) zozbierala takmer 1050 dotazníkov od mužov a žien, ktorých zdravotný stav priviedol do Nemocnice Levice, a niektoré námety pacientov už aj zaviedla do praxe.

Celý článok


V levickej nemocnici vybudujú úplne nový urgentný príjem

18.11.2019

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL SK, bude mať úplne nový urgentný príjem aj s vybavením. V pondelok, 18. novembra 2019 sa slávnostne začala jeho výstavba za účasti predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa AGEL SK Michala Pišoju, riaditeľa Nemocnice Levice Jána Belanského, zástupcov štátnej správy a samosprávy. Projekt je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja z Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program a hotový by mal byť za 18 mesiacov.

Celý článok


V Leviciach slúži pacientom nová neurologická ambulancia

5.11.2019

Nová neurologická ambulancia je k dispozícii pacientom zo širokého okolia v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL SK. Vytvorenie ambulancie pre trvalú špecializovanú zdravotnú starostlivosť si vyžiadal narastajúci počet ľudí s diagnózami, spadajúcimi do odboru neurológie v danom regióne, ale aj dopyt pacientov, aby mali svojho odborného lekára bližšie než v krajskom meste.

Celý článok


Nemocnica Levice zriadila izby hotelového typu na oddelení vnútorného lekárstva

15.8.2019

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, vybudovala pre pacientov pilotné štyri izby nového štandardu na oddelení vnútorného lekárstva. Interiér izieb presahuje bežný charakter v rámci služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. Celková investícia do modernizácie predstavuje viac ako 143 000 eur.

Celý článok


Nemocnica Levice zaviedla novinky v oblasti objednávania pacientov

24.7.2019

Nemocnica Levice, v snahe skvalitňovať služby pre svojich pacientov, zaviedla možnosť objednať sa na vybrané služby prostredníctvom call centra.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Levice je z pohľadu expertov najlepšia v Nitrianskom kraji

19.7.2019

Pôrodnica Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL, sa v projekte Sprievodcu pôrodnicami, podľa hodnotenia expertov, umiestnila ako prvá v Nitrianskom kraji.

Celý článok


Levická nemocnica získala charitatívnym darom 30 lôžok

1.7.2019

Na štyroch oddeleniach Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL, pribudlo 30 postelí. Nemocničné lôžka, ktoré nemocnica obdržala formou daru, znamenajú predovšetkým zvýšený komfort počas liečby a bezpečnosť pre pacientov. Mimo iného dokážu zlepšiť podmienky na prácu pre zdravotníckych pracovníkov.

Celý článok


Levická nemocnica otvorila nové mamografické pracovisko

21.6.2019

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala 20. júna poskytovať diagnostické vyšetrenia na novom mamografickom pracovisku pre ženy z levického aj okolitého širšieho regiónu. Vytvorila tak väčší komfort pre pacientky, ktoré nebudú musieť za zdravotnou starostlivosťou cestovať do vzdialenejších miest.

Celý článok


Deň sestier v levickej nemocnici

17.5.2019

Oslava Dňa sestier, ktorý si každoročne pripomíname v deň narodenia zakladateľky 1. ošetrovateľskej školy na svete Florence Nightingalovej 12.5., sa v levickej nemocnici konala 16.5.2019. Slávnostný seminár pod gesciou námestníčky pre ošetrovateľstvo PhDr. Dudášovej MHA, MPH, sa niesol v duchu vďaky voči sesterskej práci. V rámci slávnostného dňa boli za obetavosť, profesný prínos a šírenie dobrého mena nemocnice ocenené tri sestry, a to pani Gabriela Kunková, sestra oddelenia vnútorného lekárstva, pani Mgr. Katarína Konvická, sestra gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia a Mgr. Anna Švaralová, vedúca sestra pediatricko-neonatologického oddelenia. Za láskavosť, trpezlivosť a radosť z práce sa v mene vedenia spoločnosti sestrám poďakovali námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Gabriel Mančík, MBA, námestníčka pre ošetrovateľstvo PhDr. Helena Dudášová, MHA, MPH a námestníčka pre ekonomiku a financie Ing. Petra Senešiová.

Celý článok


APS pre deti a dorast

5.4.2019

Nemocnica Levice s.r.o. sa dňom 1.4.2019 zhostila organizovania APS pre deti a dorast v levickom okrese. Priestory čakárne a ambulancie prešli revitalizáciou a skrášlením. Vedeniu nemocnice záleží na tom, aby sa malí pacienti s rodičmi aj keď pri krátkej no nutnej návšteve APS ambulancie cítili príjemne. Ďakujeme pediatrom levického okresu za ich ochotu túto službu pre malých pacientov zabezpečovať. Dúfame, že sa im vo vynovených priestoroch bude dobre pracovať.

Celý článok


Nové lôžka na internom oddelení

4.4.2019

Počas februára Nemocnica Levice s.r.o. vymenila v rámci interného oddelenia 58 starých postelí za nové. Moderné, polohovateľné lôžka sú vybavené antidekubitnými matracmi a výrazne zlepšili komfort pacientov. Zároveň sa začala pilotná prestavba 4 izieb na internom oddelení do nového hotelového štandardu, do ktorého by sme v prípade úspechu chceli prebudovať všetky pacientské izby nemocnice.

Celý článok


Bufet v levickej nemocnici je opäť otvorený

2.4.2019

Po niekoľkomesačnej rekonštrukcii je bufet v levickej nemocnici od 1.4.2019 opäť otvorený. Priestory bufetu ako aj vybavenie boli zásadne zrekonštruované a tak sa pacienti a návštevníci levickej nemocnice môžu tešiť z príjemných priestorov a širokej ponuky bufetového menu, hotových jedál. Otváracie hodiny bufetu sú: Po - Pia od 7:00 do 15:00 hod. "Veríme, že pacienti, návštevníci aj zamestnanci ocenia snahu nemocnice postupne zvyšovať kvalitu verejných ale i medicínskych priestorov nemocnice", uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Hanušín.

Celý článok


Levická nemocnica zaznamenala tisíci pôrod v tomto roku

10.12.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, privítala malú Evičku, ktorá sa narodila počas 1000. pôrodu na jej gynekologicko-pôrodníckom oddelení od začiatku tohto roka. Jej mama Eva Brodzianská prišla do levickej nemocnice rodiť po druhýkrát.

Celý článok


V levickej nemocnici majú po prvých dňoch vianočnej zbierky viac ako 100 kilogramov šatstva

13.11.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa po druhýkrát zapojila do charitatívnej vianočnej zbierky šatstva. Za prvý týždeň stihli zdravotníci vyzbierať viac ako 100 kilogramov šatstva a hračky pre rodiny v núdzi, ktoré sú odkázané na pomoc.

Celý článok


Levická nemocnica oslovuje prvodarcov z radov stredoškolákov

24.10.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, je i tento rok súčasťou celoslovenskej Študentskej kvapky krvi. Kampaň má za cieľ osloviť najmä prvodarcov a študentov miestnych stredných škôl. Taktiež má prilákať nerozhodnutých dobrovoľníkov, ktorí sa zatiaľ nepodieľali na darcovstve. Študentská kvapka krvi končí 16. novembra 2018.

Celý článok


Ochorenia pochádzajúce z detského kolektívu častokrát končia v nemocnici

5.9.2018

Začiatok školského roka prináša radosti či povinnosti. S nastupujúcim obdobím chladnejších dní prichádzajú aj rôzne typy ochorení. Množia sa obzvlášť tie, ktoré pochádzajú z detských kolektívov. Obdobie strávené v detskom kolektíve je totižto príznačné aj pre vzájomnú výmenu vírusov a baktérií a teda častejšie vznikajú aj choroby.

Celý článok


Dobrovoľníci podporili detské oddelenie v levickej nemocnici

23.8.2018

Nemocnicu Levice, člen skupiny AGEL, podporili miestni dobrovoľníci, keď darovali hračky na detské oddelenie. S ich pomocou je možné detský kútik modernizovať, doplniť a v budúcnosti rozširovať.

Celý článok


Seniorom je potrebné aktívne ponúkať tekutiny

13.7.2018

Letné horúce dni môžu byť veľmi nebezpečné pre ľudí vyššieho veku. Dokážu stráviť seniori tropické dni bez ujmy na zdraví? Určite áno, ak sa budú držať rád PhDr. Helena Dudášová, MSc, ktorá zodpovedá za Dom ošetrovateľskej starostlivosti v Leviciach.

Celý článok


Levická nemocnica pripravila Deň rodiny

1.6.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, zorganizovala Deň rodiny pre svojich zamestnancov a ich deti. Podujatie je súčasťou aktivít, ktoré sa konajú pravidelne pre takmer 600 zdravotníkov.

Celý článok


Levická nemocnica školila sestry v moderných ošetrovateľských metódach

17.5.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, začala klásť dôraz na pravidelné vzdelávanie a školenia sestier. Zdokonaľovať by sa mali predovšetkým v zavádzaní nových ošetrovateľských metód do každodennej praxe. Prínos pocítia hlavne pacienti, ktorí dostanú kvalitnejšiu starostlivosť na oddeleniach a v ambulanciách.

Celý článok


Levická nemocnica dostala nové prístrojové vybavenie pre novorodencov

7.5.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, dennodenne využíva špecializované lôžka pre novorodencov. Levická nemocnica participuje už niekoľko rokov na celonárodnom charitatívnom projekte, ktorého cieľom je pomôcť slovenským nemocniciam poskytujúcim bezplatný pôrod.

Celý článok


Ocenenie Zdravotník roka 2017 získal Ivan Kubala z Nemocnice Levice

19.4.2018

Dvanásť najlepších zdravotníkov roka 2017 v Nitrianskom kraji si prevzalo od predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu ocenenie v kategóriách lekár, sestra, iný zdravotnícky pracovník a za celoživotný prínos.

Celý článok


Nemocnica Levice upozorňuje na význam preventívnych prehliadok

11.4.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, informuje pacientky o dôležitosti gynekologických prehliadok. Zdravotnícke zariadenie aktívne oslovuje ženy prostredníctvom gynekologickej ambulancie prvého kontaktu. Zdravotníci zdôrazňujú, že komplexné gynekologické vyšetrenie je predovšetkým zamerané na vyhľadávanie ochorení a ich včasnú diagnostiku.

Celý článok


Levická nemocnica prispela k vzdelávaniu sestier v regióne

23.3.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, podporila vzdelávanie sestier, plánuje sa zamerať i na rozvoj komunikačných zručností a prehĺbenie odborných znalostí. Počas dvoch dní tj. 23. a 24 marca sa sestry stretli a diskutovali o špecifikách práce sestry v odboroch vnútorného lekárstva, o úlohách sestry v spektre diagnostických a terapeutických metód v kardiológii, o efektívnej komunikácii ako základnom pilieri ošetrovateľskej praxe a o praktickom využití prevencie v ošetrovateľstve.

Celý článok


Do levickej nemocnice by malo prísť viac študentov

9.2.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, plánuje v budúcnosti rozšíriť spoluprácu so strednými školami a univerzitami. V praxi to bude znamenať, že v zdravotníckom zariadení by malo byť viac študentov počas odbornej praxe.

Celý článok


Levická nemocnica získala nové monitory dychu

7.2.2018

Novorodenecké oddelenie v Nemocnici Levice, člen skupiny AGEL, dostalo vďaka dlhoročnej spolupráci s Nadáciou Križovatka a projektu „Mamička dýcham“ desať nových monitorov dychu. Nemocnica v spolupráci s nadáciou zabezpečuje aj požičiavanie monitorov dychu pri odchode dieťatka z pôrodnice.

Celý článok


Nemocnica Levice investovala do medicínskej techniky viac ako 280 000 eur

5.2.2018

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, obnovila prístrojovú techniku na niekoľkých oddeleniach. Vďaka investíciám za viac ako 280 00 eur sa zdravotnícke zariadenie postupne mení a modernizuje. Cieľom investičných zámerov je predovšetkým snaha poskytnúť pacientom kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť priamo v ich regióne.

Celý článok


Levickí basketbalisti dražili pre deti v nemocnici

22.1.2018

Basketbalový klub Levickí Patrioti obdaroval detské oddelenie v Nemocnici Levice, člen skupiny AGEL. Športovci zorganizovali verejnú internetovú dražbu dresov po druhýkrát. Veria, že každým rokom sa do nej zapojí čoraz viac ľudí. Výťažok v hodnote 1247 eur bude použitý na nákup pulzných oxymetrov.

Celý článok


Pre pacientov bude prichystané tradičné štedrovečerné menu

22.12.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, chystá slovenskú štedrovečernú hostinu už s ustáleným poradím a výberom jedál. Pacientov bez predpísanej diéty čaká kapustnica a vyprážané filé so zemiakovým šalátom.

Celý článok


Zamestnanci nemocnice podporili útulok pre bezdomovcov

8.12.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, sa pripojila k druhému ročníku vianočnej charitatívnej pomoci, ktorú NADÁCIA AGEL pravidelne organizuje v desiatich zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku. Do vianočnej zbierky šatstva prispeli zamestnanci nemocnice po prvýkrát. Spoločnými silami sa im podarilo vyzbierať viac ako 300 kilogramov šatstva, obuvi, hračiek a školských potrieb.

Celý článok


V levickej nemocnici vyšetrili viac ako tristo záujemcov počas Svetového dňa diabetu

14.11.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, 14. novembra zorganizovala deň prevencie. V dopoludňajších hodinách v čase medzi 8.00 a 12.30 hod. si mohol prísť ktokoľvek bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi. K doplnkovým aktivitám patrilo meranie tlaku krvi a poradenstvo v oblasti stravovania. Záujemcovia prichádzali postupne, dokopy dobrovoľníci vyšetrili viac ako tristo ľudí.

Celý článok


Pacienti dostali do daru devätnásť televízorov

9.11.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, dostala prekvapenie v podobe 19 kusov televíznych prijímačov, ktoré nemocnici daroval Jozef Kysela z Levíc. Tie budú následne rozdelené na jednotlivé oddelenia.

Celý článok


Bábätká budú strážiť nové monitory dychu

3.11.2017

V rámci projektu Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“ získalo Neonatologické oddelenie Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL, pod vedením MUDr. Daniely Virgovej, primárky oddelenia, nové monitory dychu, ktoré boli zakúpené v rámci sponzorského daru.

Celý článok


Nemocnica Levice zahájila prvú investičnú etapu

27.10.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, v piatok 27. októbra na stretnutí s predstaviteľmi samosprávneho kraja, mesta a verejnosti predstavila prvú investičnú etapu. Počas nej vedenie nemocnice začalo riešiť problémy vyplývajúce zo zlého technického stavu medicínskej techniky a budov. Investície do najnutnejších stavebných úprav presiahnu viac ako 33 000 eur. Osobitné investície pôjdu do zakúpenia modernej medicínskej techniky.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti v Nemocnici Levice zmodernizoval zariadenie

12.10.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, zrekonštruovala a obnovila zariadenie v Dome ošetrovateľskej starostlivosti. Na modernizáciu izieb pre seniorov prispel aj samosprávny kraj vo výške takmer 8 000 eur.

Celý článok


Bezplatné septembrové meranie tlaku a cukru v krvi

25.9.2017

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, zorganizovala vo svojich priestoroch v pondelok 25. septembra bezplatné vyšetrenie hladiny cukru v krvi a meranie tlaku. Uvedená akcia bola zameraná na prevenciu civilizačných chorôb, ako sú diabetes a srdcovo cievne ochorenia.

Celý článok


Levickú nemocnicu prevzala skupina AGEL

18.9.2017

AGEL rozšíril svoje pôsobenie v Nitrianskom kraji. Levickú nemocnicu od 15. septembra 2017 prevádzkuje najväčší poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe. Nemocnica Levice sa postupne začlení do takzvaného západného klastra, ktorý združí Nemocnicu Zlaté Moravce, Nemocnicu Levice a Všeobecnú nemocnicu Komárno. V súčasnosti AGEL prevádzkuje už desať zdravotníckych zariadení na Slovensku.

Celý článok


Vítame vás v AGELi

14.9.2017

Vítame vás na webe Nemocnice Levice s.r.o, ktará sa dňa 14.9.2017 stáva súčasťou skupiny AGEL.

Celý článok