Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Pôrodnica Nemocnice Levice je z pohľadu expertov najlepšia v Nitrianskom kraji

19.7.2019

Pôrodnica Nemocnice Levice, člen skupiny AGEL, sa v projekte Sprievodcu pôrodnicami, podľa hodnotenia expertov, umiestnila ako prvá v Nitrianskom kraji.

Expertné hodnotenie spočíva v zostavení skladby indikátorov a metodiky ich vyhodnocovania, ktoré  boli vypracované Health Policy Institute v spolupráci so Slovenskou gynekologicko-pôrodníckou spoločnosťou. Do projektu sa vyplnením dotazníkov zapojili všetkých 51 slovenských pôrodníc. Kolektív oddelenia gynekológie a pôrodníctva, ktorého súčasťou je aj novorodenecké oddelenie, si dôveru a odborné hodnotenie expertov veľmi váži.

,,Sme veľmi radi, že výborná reputácia našej pôrodnice je ocenená nielen mamičkami, ale aj odborníkmi. Vážime si to a neustávame v snahe zvyšovať hodnotu našich služieb pre pacienta. Preto budúci rok plánujeme výrazné investície do oddelenia gynekológie a pôrodníctva s cieľom zvyšovať komfort pacientiek,“ uviedol MUDr. Anton Hanušín, MPH, riaditeľ Nemocnice Levice. 

V roku 2018 sa v levickej pôrodnici narodilo 1200 detí. Prvé bábätko v roku 2019 prišlo na svet taktiež  v Leviciach. Dievčatko s rekordným časom, narodilo sa len sekundu po polnoci, prišlo na svet s mierami 3000 gramov a 49 cm. Malej Tamarke pomáhal na svet primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Z nadštandardných služieb poskytuje levická nemocnica možnosť otca pri pôrode, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgézii a výber pôrodníka. Zdravotnícke zariadenie ponúka i možnosť psychoprofylaktickej prípravy na pôrod pre mamičky a ich partnerov pod vedením pôrodnej sestry špecialistky.

Lekári v levickej pôrodnici v plnej miere podporujú bonding, čo je proces utvárania silného puta medzi matkou a dieťaťom. Ak je novorodenec v poriadku a bez komplikácií, matka môže byť so svojim dieťaťom nepretržite od prvej chvíle po pôrode. Rodičky majú k dispozícii aj laktačnú sestru, ktorá sa venuje len  podpore dojčenia. Bábätká sa dokrmujú iba pri veľkom váhovom úbytku alebo pri nedostatku materského mlieka. Plne dojčených detí pri odchode z pôrodnice je približne 80 percent. Všetky rodičky dostávajú informačné materiály a s pôrodnicou môžu komunikovať tiež elektronicky.

Oddelenie gynekológie a pôrodníctva poskytuje komplexnú starostlivosť v tehotnosti, počas pôrodu, v šestonedelí a liečebno-preventívnu starostlivosť ženám s gynekologickými ochoreniami zo 160-tisícovej spádovej oblasti.

Skupina AGEL prevádzkuje na Slovenku Nemocnicu Levice, ktorá má podľa expertov najlepšiu pôrodnicu v roku 2018 v Nitrianskom kraji, Nemocnicu Košice-Šaca, ktorá sa so svojou pôrodnicou umiestnila ako najlepšia z pohľadu expertov v Košickom kraji a Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku patriacu do pätice nemocníc s najmenším podielom cisárskych rezov za uplynulý rok 2018.

Viac informácií nájdete na: 

https://tehotenstvo.rodinka.sk/vsetko-o-porodniciach/vsetko-o-sprievodcovi-porodnicami/sprievodca-porodnicami-2019/

 

Späť