Levická nemocnica sa stará o tri desiatky pacientov s covidom: Počet chorých v okrese výrazne poklesol

7.3.2022

Zdravotníci Nemocnice AGEL Levice stále zápasia s pandémiou koronavírusu, aj keď celková situácia sa predsa len výrazne zlepšuje. Hospitalizovaných s diagnózou covidu sú stále vyše tri desiatky pacientov, kleslo číslo covid pozitívnych zamestnancov nemocnice. Registrujeme znížený záujem o očkovanie a o niečo nižší je počet ľudí, ktorí sa chodia dať testovať proti koronavírusu.

Za uplynulý týždeň sme realizovali 109 očkovaní proti koronavírusu, upravili sme aj činnosť vakcinačného centra, aby sme zdravotníkov mohli využiť na iných pracoviskách nemocnice. Radi by sme sa po dvoch covidových rokoch naplno vrátili aj k plánovanej zdravotnej starostlivosti, keďže situácia v okrese sa postupne zlepšuje. V porovnaní dvoch týždňov klesol počet nových prípadov v okrese Levice o takmer 600,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Levice MUDr. Ján Belanský. Nemocnica má k dnešnému dňu hospitalizovaných 32 pacientov s potvrdeným koronavírusom, z nich 26 leží na kyslíkových lôžkach, 2 si vyžadujú pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, 4 pacienti ležia na detskom oddelení. Spomedzi zdravotníkov sú kvôli covidu vyradení z práce 14, aj tu však nastal posun k lepšiemu. Oproti minulému týždňu je to pokles o 11, čo nám výrazne uľahčí organizáciu práce,“ dodal MUDr. Belanský a upresnil aj konkrétne čísla pri testovaných. Pozitivita pri PCR testoch, ktorých sme vykonali za uplynulý týždeň takmer 600 sa pohybuje na úrovni 54%, antigénové testy dosahujú pozitivitu 23%,“ upresnil riaditeľ.