Aj v Nemocnici AGEL Levice sa narodilo novoročné bábätko

2.1.2023

Jednou z najradostnejších udalostí v živote je nepochybne príchod novorodeného dieťaťa na svet. Deti, ktoré sa dnes narodia, vstupujú do iného sveta, ako pred rokom a Nový rok taktiež prináša príležitosť na prehodnotenie.

Celkovo sa v krásnom dátume 1. 1. 2023 narodilo v levickej nemocnici len jediné bábätko. Bol ním chlapček  Pavol, prišiel na svet o 12.55 hod. s mierami 2800g a 50 cm. Pôrodnica v Leviciach je stále viac vyhľadávaná budúcimi mamičkami, ktoré si cenia najmä citlivý a individuálny prístup personálu, odbornosť a aj príjemné prostredie, keďže oddelenie prešlo už viacerými fázami rekonštrukcie.V levickej nemocnici za rok 2022 hlásia porovnateľnú pôrodnosť s rokom 2021. Je ale nepochybné, že po klesajúcom trende od prelomu storočia pôrodnosť opäť stúpa každým rokom.

„Pre nás je najdôležitejšie zdravie mamičiek, čo najľahší a pokiaľ možno bezproblémový pôrod a zdravie dieťaťa, vtedy máme výnimočný každý deň. V roku 2022 sme na našom oddelení privítali viac ako 1000 novorodencov. Tohtoročným prvým bábätkom je tento rok chlapček,“ vyjadril sa námestník pre zdravotnú starostlivosť a primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík, MBA.