Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Levická nemocnica zaznamenala zlepšenie dopadov pandémie

4.4.2022

Nemocnica AGEL Levice uplynulé týždne bojovala s ťažkými dopadmi pandémie. Mala veľké množstvo pacientov s covidom, mnohí zamestnanci boli na covidovej PN, čo si vyžiadalo viaceré organizačné opatrenia. Aktuálne sa zdá, že sa situácia predsa len obrátila a nemocnica eviduje výrazný posun k lepšiemu vo všetkých ukazovateľoch.

„Môžem potvrdiť, že sme zaznamenali predovšetkým pokles počtu našich kolegov, ktorí nám z dôvodu koronavírusu dočasne vypadli. Oproti minulému týždňu, kedy sa číslo chýbajúcich zamestnancov blížilo k 50, nám aktuálne chýba 27 zamestnancov. To nám umožnilo opätovne obnoviť normálnu a samostatnú činnosť oddelenia chirurgie a traumatológie, ktoré boli dočasne zlúčené,“ hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Levice MUDr. Ján Belanský. V nemocnici poskytujú zdravotnú starostlivosť 23 pacientom na kyslíkovom lôžku, 3 sú umiestnení na umelej pľúcnej ventilácii a jedného pacienta máme aj na pediatrii,“ dodal riaditeľ nemocnice. ,,V zmysle príkazu ministra zdravotníctva sa vraciame do 2. fázy reprofilizácie a postupne chceme naplno rozbehnúť aj plánovanú operatívu,“ priblížil MUDr. Belanský.

Celkovo sa zlepšuje aj situácia v regióne, podľa údajov z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva sa čísla nových prípadov znížili z hodnôt okolo 1200 na cca 770 za uplynulý týždeň. V súvislosti so situáciou na Ukrajine nemocnica za uplynulý týždeň urgentne ošetrila troch Ukrajincov a dokonca sa v nemocnici podarilo zamestnať troch zdravotníkov z Ukrajiny. ,,Ide o dvoch lekárov a jednu sestru, s ukrajinskými kolegami máme skúsenosť už z minulosti a veľmi sa nám osvedčili, tak veríme, že budú prínosom aj naďalej,“ dodal MUDr. Belanský.

Za uplynulý týždeň nemocnica vykonala 610 PCR testov s pozitivitou 34% a 407 antigénových testov  s pozitivitou 15%. Pokiaľ nejde o indikované prípady, tak PCR ako aj antigénové testy sa realizujú už len za poplatok.

Späť