Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Levická nemocnica vykonala špecializované prehliadky pre malých športovcov

29.9.2022

Nemocnica AGEL Levice vyšla v ústrety športovcom v regióne tým, že začala poskytovať v spolupráci s Nemocnicou AGEL Levoča špecializované lekárske prehliadky pre malých športovcov. Medzi prvými, kto si testovanie svojho zdravotného stavu vyskúšal u odborníkov, boli členovia športového klubu FK Slovan Levice, takmer 80 futbalových nádejí.

Odborné prehliadky športovcov sa vykonávajú najmä z dôvodu zistenia možných kardiovaskulárnych ochorení srdca.  Samozrejmosťou je súhlas rodičov. Zákonný zástupca každého dieťaťa vyplní dotazník, kde podrobne uvedenie rodinnú a aj športovú anamnézu. Samotné vyšetrenie vykonávala špecialistka v športovej medicíne primárka Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA.

„Športovci absolvovali EKG, spirometriu, somatické vyšetrenie a vypočítali sme BMI index, zmerali krvný tlak so záverečným zhodnotením zdravotného stavu a odporúčaním športovej záťaže. Niektorí z nich absolvujú ešte kardiologické vyšetrenie,“ dodáva primárka Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice AGEL Levoča MUDr. Ingrid Dzurňáková, MBA, ktorá na projekte v Leviciach spolupracovala. Výsledok bude odoslaný športovému klubu. Celkovo možno konštatovať, že zdravotný stav drvivej väčšiny malých športovcov je veľmi dobrý. Zdravotný stav mladých talentov sa od vypuknutia pandémie zlepšil.

„Tento projekt má svoje opodstatnenie vzhľadom na dôsledné sledovanie zdravotného stavu detí v súvislosti s ich športovou záťažou. Privítali sme spoluprácu s kolegami z Levoče a sme radi, že aj takto môžeme prispieť k tomu, aby naši vrcholoví športovci boli pod odborným lekárskym dohľadom už od útleho detstva. Zároveň by som chcela veľmi pekne poďakovať pediatrickému oddeleniu, Mgr. Kataríne Stroškovej, detskej kardiologičke MUDr. Silvii Mikovej a kolegyniam z Levoče, že sa podieľali na tomto vyšetrovaní športovcov,“ hovorí námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Dudášová, MHA, MBA. Potešujúcou správou je, že ako skonštatovala primárka I. Dzurňáková, zdravotný stav športových talentov je veľmi dobrý.

Späť