Pandemická situácia v levickej nemocnici má stále zlepšujúci sa vývoj. Počas Veľkej noci na urgente riešili hlavne úrazy a bolesti brucha

19.4.2022

Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Levice po vianočnej premiére zažil aj prvé veľkonočné sviatky. Záchranári a zdravotníci mali naozaj plné ruky práce a o žiadnej sviatočnej atmosfére nemôže byť ani reč. Každý sviatočný deň ošetrili takmer šesť desiatok ľudí, ktorí potrebovali pomoc či už chirurga, traumatológia, internistu alebo gastroenterológa. Skvelou správou je, že aj po Veľkej noci nemocnica eviduje zlepšovanie pandémie či už ohľadom hospitalizovaných pacientov, alebo aj v radoch zamestnancov.

„Počas Veľkej noci bol urgentný príjem plne vyťažený. Prevládali najmä rôzne úrazy, zlomeniny, pády, veľa ľudí k nám prišlo kvôli bolestiam brucha, tie súviseli hlavne s konzumáciou dobrôt a ich nekontrolovaným miešaním. V priemere to bolo každý deň 55 – 60 ľudí,“ hovorí námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Dudášová  MHA, MPH. Medzi hospitalizovanými boli aj deti. Zdravotníci vďaka skvelým podmienkam v nových priestoroch, s novou technikou a s najmodernejšími postupmi všetko zvládli.

Levická nemocnica po dvoch rokoch od pandémie zaznamenáva výrazný ústup koronavírusu. K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 21 pacientom s covidom s tým, že 2 pacienti si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, sporadicky sa vyskytne aj dieťa s covidom, resp. covid pozitívna rodička. Z radov zamestnancov máme aktuálne kvôli koronavírusu na PN 7 kolegov,“ hovorí H. Dudášová.

V nemocnici zatiaľ platí zákaz návštev pacientov, naplno však už bežia plánované operácie.