Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Levická nemocnica má nominantku na Slovenku roka v kategórii Zdravotníctvo

24.2.2021

Je akčná, rozhodná, zväčša vysmiata s neuveriteľnou energiou a už trinásty rok je neoddeliteľnou súčasťou diania v Nemocnici AGEL Levice. Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Helena Dudášová bola nominovaná v prestížnej ankete na titul Slovenka roka 2021 v kategórii Zdravotníctvo. Už táto nominácia je skvelým ocenením nielen jej samotnej, ale celej levickej nemocnice.

„Povolanie sestry považujem za to najkrajšie a najušľachtilejšie zo všetkých povolaní. Už ako dieťa  som sledovala prácu svojej tety v naškrobenej modrobielej uniforme, ako sa o mňa vrúcne a s láskou starala po nehode na bicykli. A nielen o mňa, ale aj o ostatných pacientov na oddelení. Vraví sa, že lekár pacienta lieči, ale zdravotná sestra sa o neho stará. A vtedy som si povedala, že toto je moja životná cesta, hovorí rodená Banskobystričanka.  Po ukončení strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne začala pracovať ako sestra pri lôžku v nemocnici vo Veľkom Krtíši na oddelení dlhodobo chorých, vyskúšala si aj prácu na internej a chirurgickej JIS, pediatrickom oddelení a rôznych ambulanciách, v tomto čase  zastávala aj funkciu prezidentky regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek vo Veľkom Krtíši. Aj napriek svojej náročnej práci zvládla vyštudovať vysokú školu v odbore ošetrovateľstvo. Do Nemocnice AGEL Levice nastúpila v roku 2008 na pozíciu námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť, v neľahkom období aj chvíľu ako vedúca sestra interného oddelenia nemocnice v Leviciach. Za svoj najväčší úspech pokladá zriadenie Domu ošetrovateľskej starostlivosti a hlavne pomoc bezradným seniorom.

Od začiatku epidemiologickej situácie patrí aj H. Dudášová k zdravotníkom, ktorí stoja v prvej línii a každý deň bojuje za zdravie a prosperitu pacientov. „Na svojej práci mám rada rôznorodosť. V jeden deň sa môžete stretnúť s úplne vyliečeným a šťastným pacientom, ktorého očakáva rodina pri dverách oddelenia, a vy ste toho radostného momentu súčasťou. Avšak obrátená strana mince je aj smútok z bolesti a ťažkých chvíľ pacientov, niekedy, bohužiaľ, i zo smrti. Preto si táto profesia vyžaduje oddanosť, profesionalitu, osobnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia a poskytnutú ošetrovateľskú starostlivosť.“ Jej životným šťastím je syn Samuel, s ktorým trávi najviac svojho voľného času. Rada sa venuje svojej záhradke, prácam okolo domčeka a miluje cestovanie.

A čo ju jej práca naučila? „Počas praxe zdravotná sestra príde na to, že je dôležité vedieť čo najmenej bolestivo pichnúť injekciu či podať infúziu, avšak najdôležitejšie je byť oddaná a pokorná svojej práci. Táto profesia ma naučila tolerancii, empatii, obetavosti, láskavosti, pružnosti a trpezlivosti. Naučila ma mať otvorenú myseľ a byť schopný prispôsobiť svoje myslenie, konanie či reakcie svojím kolegom a byť tímovým hráčom.“

Hlas pre Slovensku roka môžete dať prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR (medzera) 29

alebo online na https://www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/.

Späť