Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Levice platí od dnešného dňa zákaz návštev pacientov

24.9.2021

Vedenie Nemocnice AGEL Levice, vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu, rozhodlo o zákaze návštev pacientov, ktorý platí v nemocnici od dnešného dňa. Pacienti, ktorí prichádzajú na plánovanú hospitalizáciu musia byť všetci otestovaní, ak pacienti potrebujú ísť na ambulantné vyšetrenie, tu sa posudzuje, či ide o OTP pacientov (očkovaní, testovaní alebo prekonali koronavírus). Pandemická situácia v nemocnici je zatiaľ priaznivá, nemocnica uvedené kroky prijala ako preventívne.

K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť štyrom pacientom s potvrdeným ochorením covid-19, dvaja z nich si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Levice MUDr. Ján Belanský. Doplnil, že zhoršujúca sa pandemická situácia a najmä snaha predísť ťažkým dopadom tretej vlny pandémie viedla k rozhodnutiu od dnešného dňa zakázať v nemocnici  návštevy hospitalizovaných pacientov. V prípade pacientov v terminálnom štádiu ochorenia, alebo z dôvodu návštevy kňaza je možné udeliť výnimku pri dodržaní pandemických opatrení.

Všetci pacienti, ktorí prichádzajú do nemocnice na plánovanú hospitalizáciu, musia mať PCR test nie starší ako 72 hodín, alebo antigénový test nie starší ako 24 hodín. Testy je možné si dať urobiť priamo v mobilnom odberovom mieste v nemocnici, na PCR testy sa pacient musí vopred objednať. Rovnako pacienti, ktorí prichádzajú na vyšetrenie do ambulancií, sa musia preukázať, že sú buď očkovaní, alebo prekonali ochorenie covid-19. Ak uvedené nespĺňajú, alebo majú príznaky ochorenia je potrebné, aby boli otestovaní PCR testom nie starším ako 72 hodín alebo antigénovým testom nie starším ako 24 hodín.

Ak sa situácia v regióne bude zhoršovať, uvažujeme o opätovnom zavedení triáže – teda triedení pacientov pri vstupe do nemocnice,“ dodal riaditeľ MUDr. Belanský.

V nemocnici je stále možné sa dať aj zaočkovať proti koronavírusu, pacienti môžu prísť aj bez objednania, alebo sa môžu objednať aj na konkrétny deň a hodinu, ako im vyhovuje.

Späť