Levická nemocnica opäť zaznamenala zlepšenie pandemickej situácie

29.3.2021

Nemocnica AGEL Levice už druhý týždeň po sebe zaznamenala zlepšenie vo vývoji pandemickej situácie. Opäť poklesol počet pacientov s kroronavírusom a nemocnica má opäť nulu v počte covid pozitívnych zamestnancov. Nemocnica má výborné výsledky vo vakcinácii, prekročila už číslo 25 000 zaočkovaných registrovaných záujemcov.

„Sme veľmi radi, že pozitívny vývoj pandémie u nás pokračuje už druhý týždeň po sebe. Aktuálne sa staráme  o 17 pacientov s koronavírusom, ďalších 6, vzhľadom  na ich závažný priebeh ochorenia, musí byť napojených na umelú pľúcnu ventiláciu,“ informoval riaditeľ Nemocnice AGEL Levice MUDr. Ján Belanský.

Výbornou správou tiež je, že nemocnica neeviduje žiadneho covid pozitívneho zdravotníka, 2 zamestnanci sú ešte v preventívnej karanténe.  V mobilnom odberovom mieste, ktoré stále poskytuje možnosť sa dať otestovať, vykonali za uplynulý týždeň 1079 antigénových testov, z nich 4 boli pozitívne. PCR testov urobili 218, 57 testovaných si vypočulo pozitívny výsledok. Intenzívne pracuje aj levické vakcinačné centrum, kde sa denne očkuje až do 800 ľudí. Od začiatku vakcinácie v januári už zaočkovali vyše 25 000 ľudí vakcínou Pfizer/Biontech.