Levická nemocnica podala proti koronavírusu už stotisícu dávku vakcíny

29.10.2021

Nemocnica AGEL Levice si môže zaknihovať dôležité číslo v boji proti pandémii koronavírusu. Včera totiž levickí zdravotníci vo vakcinačnom centre podali stotisícu dávku vakcíny. Vakcinačné centrum levickej nemocnice je v prevádzke na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR od 7. januára 2021.

Súčasnú situáciu vnímam ako dosť obmedzujúcu, v ktorej musíme stále niečo dodržiavať, pričom jednotlivé obmedzenia nestíhame sledovať. Z mojej rodiny našťastie nikto neochorel na koronavírus, ani nemám strach z ochorenia. Zaočkovať som sa dal, aby som mohol bezpečne vykonávať svoju prácu. Povinné očkovania všetky mám a  neriešim očkovania, na to sú tu odborníci,“ uviedol Marián Michelík, ktorý stotisícu vakcínu proti koronavírusu dostal.

„Vakcíny neobsahujú živý koronavírus, čiže očkovaním sa nemôžete  nakaziť COVID- 19. Po očkovaní môžete pociťovať bolestivosť ruky, miernu horúčku alebo bolesti tela, čo však neznamená, že trpíte týmto ochorením. Tieto príznaky, ak sa vôbec vyskytnú, sú dočasné a zvyčajne trvajú len jeden alebo dva dni. Signalizujú prirodzenú reakciu, keď sa imunitný systém vášho tela učí rozpoznať koronavírus a bojovať proti nemu. Na druhej strane ochorenie COVID-19 vás môže ohroziť ťažkosťami, ktoré pretrvávajú mesiace alebo aj dlhšie.“ uviedla doktorka z vakcinačného centra Nemocnice AGEL Levice Dr. Halina Turjanica.

Očkovacie centrum Nemocnice AGEL Levice sa nachádza na 1. poschodí v priestoroch bývalej rádiológie. Očkuje sa prvou, druhou aj treťou dávkou vakcíny v pracovných dňoch. Od 07:30 do 08:30 hod sa môžu prísť zaočkovať deti s registráciou a bez registrácie v sprievode zákonného zástupcu. Dospelí s registráciou v čase od 08:30 do 13:00, dospelí bez registrácie medzi 11:00 až 13:00 hod. Imunokompromitovaní pacienti s registráciou aj bez registrácie majú vyčlenený čas na očkovanie od 13:00 do 15:00 hod. Záujemcovia sa môžu objednať prostredníctvom NCZI, alebo  na stránke www.agel.sk  alebo prostredníctvom call centra na číslach: +421 36 6379 360, +421 36 6379 362,  + 421 36 6379 663.

V Nemocnici AGEL Levice je momentálne hospitalizovaných deväť pacientov s koronavírusom, z toho traja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.