Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

V Levickej nemocnici sa opäť realizujú predpôrodné kurzy pre budúce mamičky

25.10.2022

Nemocnica AGEL Levice sa vracia do bežného režimu. Jeho súčasťou je aj opätovné spustenie kurzov pre budúce mamičky. Tie boli a sú neustále žiadané, pandémia covidu však ich realizáciu dočasne znemožnila.

„Naše kurzy pre budúce mamičky ponúkajú kompletnú psychofyzickú prípravu na pôrod, budúce mamičky absolvujú prehliadku oddelenia a pôrodnej sály, aby sa bližšie oboznámili s prostredím, v ktorom privedú na svet svoje bábätko a dostanú prvé informácie ohľadom dojčenia,“ hovorí primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice a námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Gabriel Mančík, MBA.

Predpôrodné kurzy môžu absolvovať budúce mamičky od 20. týždňa tehotenstva, majú rozsah 10 sedení, pričom vždy sú vytvorené skupinky po 4-5 tehotných žien. Každá mamička po kurze  dostane certifikát o psychofyzickej  príprave na pôrod. Tieto kurzy realizuje pôrodná asistentka Zuzana Fábryová, ktorá má v tejto oblasti 30-ročnú prax. Prihlásiť sa na kurz je možné telefonicky na čísle 0904280404 každý pracovný deň v čase od 10:00 do 14:00, prípadne v príjmovej ambulancii číslo telefónu 0366379631. Priestory psychofyzickej prípravy je možné nájsť na 2. poschodí pavilónu A od výťahov vpravo. Obávať sa nemusia ani budúce mamičky, ktoré nemôžu v plnom rozsahu absolvovať cvičenia. Dôležitá je komunikácia. Po konzultácií s pôrodnou asistentkou je možnosť cvičenia vykonávať podľa odporučenia lekára.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice AGEL Levice je medzi mamičkami stále častejšie vyhľadávaným miestom, ktoré si vyberajú za miesto, kde porodia svoje bábätká. Dôvodom sú aj zrekonštruované priestory, profesionálny a ľudský prístup zamestnancov k pacientkám. V tomto roku sa v levickej nemocnici narodilo už 917 bábätiek a stále prevláda stúpajúci trend pôrodov.

Späť