Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

V levickej nemocnici pribudli ďalšie opatrenia v súvislosti s koronavírusom COVID-19

27.3.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, je pripravená čeliť šíriacemu sa koronavírusu COVID-19 rozšírením miesta prvého kontaktu, takzvanej triáže. Pred nemocnicou bol postavený stan, ktorý momentálne slúži pre výkon triáže a má chrániť nielen pacientov, ale aj zdravotnícky personál.

Jedným z mimoriadnych opatrení, ktoré boli v posledných dňoch prijaté, je zriadenie kontrolovaných vstupov do areálu levickej nemocnice prostredníctvom triáže. ,,V pracovnej dobe od 6,30 hod. do 16,00 hod. je otvorený kontrolovaný vstup do budovy polikliniky. V nepretržitom režime je zriadený aj kontrolovaný vstup pri bočnom vchode do areálu nemocnice. Pred bočným vstupom do areálu, od budovy Dopravnej zdravotnej služby, ktorý je využívaný na príjazd vozidiel záchranky, sme umiestnili triediaci stan,“ vysvetľuje MUDr. Ján Belanský, riaditeľ nemocnice. V tomto stane bude zdravotnícky personál vykonávať meranie teploty všetkým osobám vstupujúcim do areálu a pomôže pacientom a ich sprevádzajúcim osobám pri vypĺňaní dotazníkov. Rovnaký postup je realizovaný aj pri vstupe do polikliniky. ,,Koordináciu pri vstupoch zabezpečujeme v spolupráci s políciou a vstup  vozidiel do areálu je obmedzený,“ hovorí riaditeľ.

V prípade, že navštívi nemocnicu pacient s podozrením na koronavírus COVID-19, je odklonený na príslušné pracovisko. Miesto prvého kontaktu je opatrením, ktoré zabezpečuje bezpečnosť personálu nemocnice a pohyb pacienta po nemocnici je tým regulovaný.

Späť