Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Počet pacientov na urgente levickej nemocnice počas tradičného jarmoku vzrástol o 15 %

26.10.2023

Práca na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice je pre zdravotníkov mimoriadne náročná. Denne prichádzajú do styku nielen s úrazmi, ale aj ochoreniami, ktoré treba okamžite správne diagnostikovať a liečiť. Počet pacientov však stúpa ak sa v meste koná významná spoločenská udalosť. Výnimkou nebol ani tohtoročný tradičný levický jarmok. Urgentné pracovisko navštívilo za víkend takmer 220 pacientov.

Už podľa názvu je zrejmé, že na urgentný príjem patria pacienti, ktorí pociťujú náhle zdravotné ťažkosti, s ktorými nie je možné čakať do nasledujúceho dňa. „Nápor pacientov s ťažkosťami spojenými s jarmokom sme pocítili veľmi výrazne. Dôvody boli rôzne.Najvyťaženejší však bol chirurgický sektor urgentného príjmu, kde značná časť pacientov bola ošetrená práve kvôli poraneniu na jarmoku. Počas víkendu prišli pacienti aj s reznými poraneniami a rôznymi úrazmi. Ako každý víkend, tak aj tento sme mali pacientov, ktorí mali ťažkosti spojené s požitím veľkého množstva alkoholu, prácou doma s karbobrúskou, pílou alebo kuchynským náradím. Čo nás veľmi mrzí, tak sa objavili aj 2 pokusy mladých ľudí o samovraždu, z ktorých jeden prípad bol spojený s podrezaním žíl a depresiou,“ vyjadrila sa zástupkyňa vedúcej sestry urgentného príjmu Nemocnice AGEL Levice Bc. Katarína Murková.

Výnimkou neboli ani detské úrazy, ktorých taktiež bolo počas posledného víkendu viac ako obvykle. Najčastejšie to boli rôzne úrazy a pomliaždeniny. Na urgentnom príjme levickej nemocnice zaznamenali aj pacientov z autonehody, ktorá bola zapríčinená veľkou vyťaženosťou dopravy kvôli jarmoku. Pacienti prichádzali aj s bolesťami brucha, ktoré mohli byť spojené aj s konzumáciou veľkého množstva jedla.

Urgentný príjem je v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aby bola zdravotná pomoc poskytnutá akútnym pacientom kedykoľvek. Je dôležité si však uvedomiť, že urgentný príjem nie je určený pre bežnú ambulantnú starostlivosť alebo chronické ochorenia. Ak sa vyskytnú zdravotné problémy, ktoré nie sú naliehavé, je potrebné  vyhľadať starostlivosť u svojho praktického lekára.
Späť