V Levickej nemocnici majú stále vyšší počet covid pozitívnych zamestnancov. Nastáva však zmena organizácie času v očkovacom centre

24.2.2022

Vývoj pandémie koronavírusu v Nemocnici AGEL Levice má štandardný priebeh, nemocnica má stále vyšší počet covid pozitívnych zamestnancov ako hospitalizovaných pacientov. Situácia je však pod kontrolou a chod nemocnice je zabezpečený. Pandémia v posledných dňoch ustupuje aj v tomto regióne, všetci veria, že sa to výraznejšie prejaví aj v nemocnici. Vo vakcinačnom centre však zaznamenali znížený záujem o vakcináciu z radov verejnosti.

V Nemocnici AGEL Levice je momentálne hospitalizovaných 16 pacientov na štandardnom kyslíkovom lôžku, jeden pacient si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. „Z radov zamestnancov máme 26 kolegov neprítomných z dôvodu covidu,“ objasnila námestníčka pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Dudášová, MHA, MPH.

Nemocnica však eviduje výrazný pokles záujmu o očkovanie, preto podnikla potrebné opatrenia. Dostupná je očkovacia látka od spoločnosti Pfizer- BioNTech. Očkovanie proti koronavírusu COVID-19 je dobrovoľné, bezplatné a takmer bezbolestné. „Očkovanie chráni ľudí hlavne s oslabeným imunitným systémom.  Zaočkovať sa môžu  prísť záujemci na prvú, druhú a tretiu dávku s registráciou, ale aj bez registrácie. Musia si však priniesť občiansky preukaz a kartičku poistenca, prípadne potvrdenie o predchádzajúcom očkovaní. Čo sa týka očkovania záujemcov, ktorí ešte nedovŕšili vek minimálne 18 rokov, musia prísť v sprievode zákonného zástupcu. Vakcinačné centrum bude otvorené výhradne v utorky a piatky. Ostatné dni bude vakcinačné centrum zatvorené.“ uviedla vedúca vakcinačného centra levickej nemocnice Mgr. Katarína Strošková.

Očkovacie centrum levickej nemocnice sa nachádza na 1. poschodí v priestoroch bývalej rádiológie. V utorok sa očkuje od 07:30 do 10:00 hod, kedy sa môžu prísť zaočkovať deti od 5 do 11 rokov s registráciou aj bez registrácie v sprievode zákonného zástupcu. Deti v sprievode zákonného zástupcu od 12 rokov a dospelí sa môžu prísť zaočkovať od 10:00 až 15:00 hod. Každý piatok sa môžu prísť zaočkovať deti v sprievode zákonného zástupcu od 12 rokov a dospelí v čase od 07:30 do 15:00. Všetci záujemcovia sa môžu objednať prostredníctvom NCZI alebo na stránke  www.agel.sk či prostredníctvom call centra na číslach:  +421 36 6379 360, +421 36 6379 362,  + 421 36 6379 663.