Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice sa zlepšuje

26.11.2020

Nemocnica AGEL Levice po veľmi ťažkých uplynulých týždňoch zaznamenala zlepšenie svojej aktuálnej pandemickej situácie. Znížil sa počet pozitívnych pacientov aj zamestnancov, aj keď stále zostáva obmedzená plánovaná operatíva a platí zákaz návštev pacientov.

,,K dnešnému dňu evidujeme celkovo 13 pacientov, pozitívne testovaných na koronavírus COVID-19.  Na ARO covid oddelení t.č. nie je umiestnený nikto,“ uviedla námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Dudášová  MHA, MPH. Výrazne sa zlepšila aj situácia v počte nakazených zdravotníkov. ,,Aktuálne máme pozitívnych 7 kolegov, 9 ďalších je v povinnej karanténe,“ informovala H. Dudášová. Je to takmer o dve tretiny menej ako v uplynulých týždňoch.  Nemocnica okrem pozastavených plánovaných operácií funguje v štandardnom režime, žiadne z oddelení nebolo kvôli koronavírusu uzatvorené. V celej nemocnici sa naďalej dodržujú  prísne protiepidemiologické opatrenia, všetci zdravotnícki pracovníci majú k dispozícii dostatok ochranných osobných pracovných pomôcok. Aktuálne v nemocnici vypomáhajú štyria zdravotníci, ktorých zabezpečil na základe oficiálnej žiadosti okresný úrad.

Vedenie nemocnice upozorňuje, že aktuálny zlepšený stav nemusí byť trvalý, záleží od aktuálneho vývoja pandemickej situácie v regióne, robí však všetko preto, aby aj  prípade opätovného zhoršenia situácie bola nemocnica pripravená.