Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Levická nemocnica má nové prenosné čističky vzduchu Pomáhajú na oddeleniach traumatológie a ortopédie

16.3.2022

Nemocnica AGEL Levice má nové čističky vzduchu. Ide o nezištný dar, ktorý sa nemocnici rozhodla spoločnosť Camfil a pomôcť tak zvýšiť komfort pacientov na dvoch oddeleniach. Novinky už slúžia svojmu účelu.

S minuloročným otvorením nových priestorov urgentného príjmu sa kvalita poskytovaných služieb posunula opäť na vyššiu úroveň.  Avšak levická nemocnica bola a stále je výrazne ovplyvnená pandémiou covid-19 a tak malá vec, ako čistý vzduch, môže výrazne pomôcť vo zvýšení kvality prostredia pre zamestnancov aj návštevníkov.  A práve preto sa spoločnosť Camfil rozhodla darovať čističky do nemocnice AGEL, na miesto, kde sú  momentálne najviac potrebné.

Prenosné čističky sú schopné vyčistiť vzduch od peľu, plesní, baktérií, vírusov, ozónu, chemikálií a iných škodlivých látok. Tieto kontaminované častice, aj keď sú veľmi malé, sa môžu po vdýchnutí dostať hlboko do pľúc a dokonca aj do krvného obehu. Ľudia predýchajú v priemere 15 kg vzduchu každý deň vrátane rôznych prachových a zdraviu škodlivých častíc. Uvedené čističe vzduchu práve znižujú vdychovanie nezdravého prachu.

„Sestry, lekári, ošetrujúci personál a všetci zdravotníci to majú v posledných dvoch rokoch mimoriadne náročné a výnimkou nie sú ani pacienti, ktorí tiež prežívajú ťažké časy. My, zdravotníci, im často poskytujeme z posledných síl tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť, akú si zaslúžia a neustále zlepšujeme komfort našej nemocnice. Čističky boli umiestnené na oddelenia traumatológie a ortopédie. Na týchto oddeleniach je najväčší pohyb pacientov, či už akútnych alebo plánovaných hospitalizácii. Sú to nosné oddelenia nemocnice a zlepšenie prostredia na týchto oddeleniach bude určite veľkým prínosom,“ uviedla námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo PhDr. Helena Dudášová  MHA, MPH a pripojila aj poďakovanie. ,, Sme veľmi vďační za tento dar, ktorý pomôže chrániť nielen pacientov, ale aj našich zamestnancov, čističky nám určite veľmi pomôžu.“ Zástupcovia spoločnosti Camfil sa podieľali aj na odbornej inštalácii čističiek a tiež zaučení personálu nemocnice.

Späť