Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Prosbu levickej nemocnice vypočulo až 71 darcov krvi

13.6.2023

Darovanie krvi je čin, ktorý má neoceniteľný vplyv na zachraňovanie životov. Darcovia sú si toho vedomí, dôkazom je aj počet, v ktorom prišli darovať krv do Nemocnice AGEL Levice po nedávnej výzve. Súčasťou dnešného darovania bol aj prieskum o tom, čo si myslia o darovaní krvi.

Počas leta býva častejší problém v nemocniciach so zásobami najvzácnejšej tekutiny. Krv sa nedá ničím nahradiť, následky nedostatku by mohli byť vážne a môžu ovplyvňovať liečbu a prežitie pacientov. Iba pred pár dňami levická nemocnica hlásila akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín a prosila darcov o pomoc. Následne po výzve sa darcovia spojili a prispeli svojou krvou, aby naplnili potreby levickej nemocnice a pomohli tak tým, ktorí sa zotavujú zo zranení alebo bojujú s ochorením.

Súčasťou dnešného darovania krvi bol aj prieskum o tom, aký majú darcovia krvi názor na tento šľachetný čin. Odpovede boli rôzne, no cieľ bol spoločný, pomôcť ľudom, ktorý to potrebujú.

„Darovať krv chodím pravidelne, nič ma to nestojí, a prečo by som nepomohla, aj mne sa môže raz zísť krv. Krv darujem po štvrtýkrát a určite v tom plánujem pokračovať aj naďalej,“ vyjadrila sa darkyňa Diana.

„Krv chodievam darovať pravidelne, toto je už môj 25 odber. Jednoznačne treba darovať krv, pomôže to ľuďom a mám z toho dobrý pocit, pocit zadosťučinenia. Okrem darcovstva krvi som zaradená aj do celosvetovej databázy darcovstva kostnej drene. Aj v čase covidu som chodievala darovať, neodradilo ma nič od pomoci. Darovať krv chodím tak často, ako len môžem a darovala som aj na viacerých miestach,“ prezradila darkyňa Martina.

„Na darovanie krvi chodím pravidelne, človek nikdy nevie, kedy ju bude potrebovať. V minulosti som dokonca aj darovala krv jednej nemenovanej osobe. Nepoznali sme sa osobne, no krv potrebovala, tak som neváhala,“ dodala na záver darkyňa Bronislava.

Do Nemocnici AGEL Levice prišlo dnes darovať najvzácnejšiu tekutinu až 71 darcov. Pri tomto darovaní tiež neodchádzali s prázdnymi rukami a nemocnica ich  potešila milou maličkosťou. Na  darovanie krvi v Nemocnici AGEL Levice je možné sa objednať telefonicky každý pracovný deň na číslach  036/6312 804 alebo 036/6379 496. Odber krvi u darcov sa realizuje jedenkrát do týždňa, vždy  v utorok počas pracovných dní v čase od 07:00 do 11:00.  

Späť