Deväť bábätiek z levickej nemocnice bude mať v rodnom liste magický dátum

3.2.2022

Jednou z najdôležitejších a najradostnejších udalostí v živote je nepochybne príchod novorodeného dieťatka na svet. Bábätká, ktoré sa narodili včera, budú mať v rodnom liste magický dátum 2.2.2022, v Nemocnici AGEL Levice ich prišlo na svet deväť.

„Prvým narodením bábätkom dňa 2. 2. 2022 je dievčatko Vivien, váži 3100g a meria 49centimetrov“ uviedla vedúca sestra gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice Eva Moravská. Prvé dieťatko narodené v tento krásny dátum prišlo na svet len 30 minút po polnoci.

Celkovo sa v tomto magickom dátume v levickej nemocnici narodilo až 9 bábätiek. Všetky bábätká aj mamičky sú v poriadku a pri plnom zdraví. Ďalšou zaujímavosťou je, že sa dňa 2. 2. 2022 narodil aj chlapček menom Martin. Zhodou okolností snežilo, a tak jeho príchod na svet pripomínal obdobie Martina na bielom koni. Martinko váži 3850g a meria 51 centimetrov.

Minulý rok bol pre levickú nemocnicu rekordným rokom, kedy výrazne stúpol počet pôrodov, ako aj narodených bábätiek. Stúpajúci trend pôrodnosti pretrváva už niekoľko rokov a nijako ho neovplyvnila ani pandemická situácia. Mamičky prichádzajú do levickej nemocnice hlavne kvôli profesionálnej starostlivosti a empatickému prístupu zdravotníckeho personálu.