Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

V levickej nemocnici majú nový moderný inkubátor

17.2.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, je z roka na rok medzi budúcimi mamičkami obľúbenejšia a tomu sa prispôsobuje aj vybavenie Pediatricko-neonatologického oddelenia. Poslednou novinkou je ďalší moderný inkubátor, ktorý spolu s resuscitačným a výhrevným lôžkom slúžia novorodencom k čo najväčšiemu komfortu a rýchlemu zotaveniu.

Inkubátor je veľmi dôležitý v prípadoch predčasne narodených bábätiek. Zabezpečuje teplotný komfort novorodenca, optimálnu vlhkosť a bariéru od okolitého prostredia. Zároveň pomocou napojenia na centrálny rozvod kyslíka zabezpečí zvýšenie koncentrácie kyslíka v prostredí inkubátora. Jeho využitie v praxi opisuje poverená primárka Pediatricko-neonatologického oddelenia Nemocnice Levice MUDr. Zuzana Kopanicová: ,,Slúži na zabezpečenie starostlivosti o novorodencov, ktorí si nedokážu udržať sami svoju teplotu, čím by došlo k podchladeniu a následne k zhoršeniu ich zdravotného stavu. Poskytuje tepelnú a kyslíkovú liečbu v prípade adaptačných problémov po narodení, ktoré sa môžu vyskytnúť u donosených a hlavne u predčasne narodených detí,“ vysvetľuje.  Inkubátor využíva približne tretina novorodencov na krátku alebo dlhšiu dobu, podľa ich adaptácie a zdravotného stavu.  Na tomto oddelení sa nachádzajú dva inkubátory na zabezpečenie starostlivosti o novorodencov s adaptačnými problémami a ďalšie dva, ktoré slúžia na zabezpečenie teplotného komfortu pri aplikácii fototerapie. Tá umožňuje liečbu novorodeneckej žltačky.

V minulom roku sa v Levickej pôrodnici narodilo takmer 1100 novorodencov. V ôsmich prípadoch dokonca mamičky mali dvojnásobnú radosť, keď sa im narodili dvojičky.    

Späť