Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Zdravotníci urgentného príjmu v levickej nemocnici mali počas Silvestra plné ruky práce

4.1.2024

Posledný deň v roku bol na urgentnom príjme v Nemocnici AGEL Levice rušnejší ako obyčajne. Oproti bežným dňom narástol počet pacientov, ktorí potrebovali lekársku pomoc. Situácia na Silvestra bola ďalšou skúškou pre zdravotnícky personál, ktorý čelil viacerým náročným prípadom a neustálemu tlaku. Počas silvestrovskej noci bolo na urgentnom príjme v levickej nemocnici ošetrených celkovo takmer 70 pacientov.

Na prelome rokov, keď na oblohe svietili ohňostroje a oslavy boli v plnom prúde, zdravotníci na urgentnom príjme zostávali v strehu. Príliv pacientov bol prudký. Mnohí sa dostavili s bolesťami brucha, u iných práve zvýšená konzumácia alkoholu pomohla k traumatickým poraneniam. Zaznamenaný bol aj prípad pacienta pod vplyvom omamných a psychotropných látok a jeden prípad otravy alkoholom.

„Situácia bola mimoriadne náročná, mali sme viac prípadov kde bolo potrebné rýchle a rozhodné konanie. Žiaľ, niektoré prípady si vyžadovali aj hospitalizáciu na jednotlivých oddeleniach. Najviac evidovaných pacientov malo poranenie v dôsledku požitia väčšieho množstva alkoholu, výnimkou neboli ani bolesti brucha, kolapsy, bolesti na hrudníku, vysoký tlak, infarkty, rezné a tržné rany. V dôsledku nedbalosti pri manipulácii s pyrotechnikou sme nezaznamenali, našťastie, žiadny prípad,“ vyjadrila sa vedúca sestra urgentného príjmu Mgr. Magdaléna Leváková.

Celú situáciu, vrátane náporu pacientov, zamestnanci na urgentnom príjme levickej nemocnice zvládli. Silvester opäť raz vyzdvihol ich dôležitosť a profesionalitu a pripomenul, aké dôležité je oslavovať s mierou.

Späť