Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Levická nemocnica začala očkovať treťou dávkou vakcíny proti COVID- 19

18.10.2021

Nemocnica AGEL Levice dnešným dňom začala očkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Vakcinačným centrom je nemocnica od 7. januára, od tohto času podala celkovo takmer stotisíc dávok vakcín proti ochoreniu SARS – CoV-2 záujemcom z celého Slovenska.

V Nemocnici AGEL Levice je momentálne dostupná jedna očkovacia látka, a tou je vakcíny od spoločnosti Pfizer- BioNTech. Očkovanie proti koronavírusu COVID-19 je dobrovoľné, bezplatné a takmer bezbolestné. ,,Očkovať sa môže dať záujemca po dovŕšení veku 18 rokov. Pokiaľ ide o očkovanie maloletého dieťaťa, tak je potrebná prítomnosť zákonného zástupcu. Tretiu dávku očkovacej látky je možné podať minimálne šesť mesiacov po podaní druhej dávky,“ ak ide o prípady rizikových pacientov, najskôr po 4 týždňoch od druhej dávky,“ uviedla  námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Levice PhDr. Helena Dudášová, MHA, MPH.

Jedným z prvých zaočkovaných treťou dávkou je senior František Ondriš.  ,,Ochorenie COVID- 19 sa ma dotklo len v malej miere, keďže žijem na samote pri lese. Neprekáža mi ani rúško, ktoré poctivo využívam na moju ochranu, ale aj na ochranu druhých. Pandémiu som začal pociťovať, keď nastali najvýraznejšie opatrenia, kedy sa nemohlo chodiť skoro nikde a aj osobný kontakt s mojou rodinou bol obmedzený,“ hovorí senior.  Miesto osobných stretnutí s deťmi a vnúčatami  mal len telefonický kontakt. Neupadal do depresie, ale naplno sa venoval koníčkom – včelám a záhrade.  ,,Očkovanie má určite veľký význam a netreba ho zanedbávať. Druhou dávkou vakcíny Pfizer- BioNTech som bol očkovaný v marci. Mám 71 rokov a neváhal som ísť ani na tretiu dávku, pretože aj ako malé deti sme podstúpili rôzne očkovania a je to úplne v poriadku,“ dodal F. Ondriš.

Tretia dávka vakcíny je rovnaká ako prvé dve dávky. Môže pomôcť chrániť ľudí s oslabeným imunitným systémom, ktorý nemali dostatočne silnú odpoveď na prvé dve dávky. Očkovacie centrum levickej nemocnice sa nachádza na 1. poschodí v priestoroch bývalej rádiológie. Okrem podávaní tretej dávky vakcíny nemocnica  pokračuje aj s očkovaním prvej a druhej dávky, nastala však zmena organizácie hodín. Očkuje sa iba v pracovných dňoch. Od 07:30 do 08:30 hod sa môžu prísť zaočkovať deti s registráciou aj bez registrácie v sprievode zákonného zástupcu. Dospelí s registráciou od 08:30 do 13:00 hod, dospelí bez registrácie v čase 11:00 až 13:00 hod. Imunokompromitovaní pacienti s registráciou aj bez registrácie budú očkovaní  v čase od 13:00 do 15:00. Všetci záujemcovia sa môžu objednať prostredníctvom NCZI alebo na stránke www.agel.sk.

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Levice je momentálne vcelku priaznivá a pod kontrolou, hospitalizovaných má troch pacientov s koronavírusom, ktorí sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a vyžadujú si 24 hodinovú starostlivosť. Vírus COVID- 19 bol prvýkrát zachytený v Čínskom meste Wu- chan v decembri v roku 2019. Prvý prípad na Slovensku zaznamenali 6. marca 2020.

Späť