Levická nemocnica pokračuje aj naďalej v očkovaní rizikových skupín obyvateľstva

19.2.2021

Nemocnica AGEL Levice v rámci svojej činnosti vakcinačného centra pokračuje v očkovaní vybraných skupín obyvateľstva a zamestnancov. Za uplynulé dni mal očkovací tím ďalší výjazd, tentokrát bolo cieľom Stredisko Evanjelickej diakonie v Hontianskych Moravciach. Celkovo tam zaočkovali 46 ľudí, kam patrili klienti aj personál.

„Náš tím zdravotníkov v rámci spolupráce v priebehu štvrtka navštívil senior centrum v Hontianskych Moravciach. Očkovací tím na čele s Mgr. Katarínou Stroškovou zaočkoval 46 ľudí, ktorí spadajú do rizikovej skupiny a v zmysle usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR mohli absolvovať vakcináciu prvou dávkou vakcíny Pfizer,“ hovorí riaditeľ levickej nemocnice MUDr. Ján Belanský, MPH.

Očkovanie prebehlo bez problémov, nikto zo zaočkovaných nemal závažné vedľajšie účinky. „Klienti aj personál nás privítali v dobre atmosfére a všetko prebehlo v poriadku,“ doplnila Mgr. Katarína Strošková, vedúca pracovníčka očkovacieho tímu.