V levickej nemocnici sa uskutoční Valentínska kvapka krvi

11.2.2021

Nemocnica AGEL Levice sa zapája do kampane Slovenského Červeného kríža s názvom Valentínska kvapka krvi. Slogan 26. ročníka tejto kampane znie ,,Je to v našich rukách“ a vyzýva všetkých, ktorí sú možní darcovia, aby do nemocníc prišli a o najvzácnejšiu tekutinu sa podelili.

V rámci spolupráce Hematologicko-transfúziologického oddelenia a Slovenského  Červeného kríža sa darovanie krvi uskutoční v levickej nemocnici od 15. 02. 2021 do 19. 03. 2021. ,,Krv je pre nás neustále potrebná a v zdravotníctve neodmysliteľná. Neustále sa staráme o pacientov, ktorí krv potrebujú a každá kvapka je pre nás obrovským prínosom,“ hovorí Uršula Macaláková, vedúca laborantka na hematologicko-transfúziologickom oddelení.

Vzhľadom na protiepidemiologické opatrenia, ktoré zasiahli aj túto oblasť zdravotníctva, je potrebné sa na utorkový odber krvi potrebné dopredu objednať, a to na telefónnom čísle 036/6312804 alebo 036/6379496. Predchádza sa tým zhromažďovaniu ľudí na jednom mieste. Utorkové odbery sa realizujú v čase od 7:00 do 11:00 hod.

Darca zároveň musí mať ochranné rúško alebo jeho náhradu, pri vstupe na odberové miesto si vydezinfikuje ruky a bude mu odmeraná teplota. Darca, ktorý prekonal infekciu spôsobenú koronavírusom COVID-19,  môže znovu darovať krv 14 dní po vyliečení a negatívnom výsledku testovania na koronavírus. Darca, ktorý podstúpil očkovanie proti ochoreniu COVID-19, môže znovu darovať krv najskôr 14 dní po očkovaní.