Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Deň Svätého Valentína, ako ho nepoznáme

14.2.2022

Pobyty v nemocniciach sú pre seniorov často každodennou skutočnosťou, ale nie sú o to príjemnejšie ani ľahšie zvládnuteľné. Ľudia oslavujú deň Svätého Valentína mnohými spôsobmi, nie však každý starší človek má príležitosť stráviť tento sviatok v pohodlí domova so svojimi blízkymi. Nezabudli na nich ani zdravotníci levickej nemocnice.

Pre seniorov môže byť pobyt v nemocnici alebo v ambulantnom zariadení často dezorientujúci a únavný. Pre starších ľudí môže byť desivý pocit, že sú úplne sami na neznámom mieste. Ísť do nemocnice zároveň často znamená podstúpiť operáciu, zmeniť lieky alebo začať s novým liečebným režimom, čo môže spôsobiť, že sa starší ľudia budú cítiť zraniteľní alebo neistí.  Pre ich rodinných príslušníkov to nie je oveľa jednoduchšie. Môže byť frustrujúce pomyslieť na to, že váš milovaný musí tráviť čas v zdravotníckom zariadení.

Medzitým často pripadá na milujúcich rodinných opatrovateľov, aby sa postarali o logistickú stránku vecí vrátane komunikácie s lekárom, zhromažďovania dokumentácie a plánovanie všetkého, čo sa týka prijatia a prepustenia. A toto všetko s láskou. Môže to byť emocionálny a náročný čas. Je dôležité mať na pamäti, že by bolo vhodné premýšľať o tom, čo je v možnostiach človeka urobiť, aby sa naši blízki v staršom veku cítili pohodlne, šťastne a pokojne.

„Na našom oddelení sa snažíme, aby bol pacient spokojný a mal všetko, čo potrebuje. Lásku pacientom prejavujeme počas celého roka v podobe starostlivosti a hovoreného slova. Aj starší ľudia si zaslúžia úctu a lásku v akejkoľvek podobe. Je dôležité im to dávať najavo, pretože aj oni boli mladí a s láskou sa starali o niekoho blízkeho. Pacienti trpia na rôzne ochorenia, najčastejšie prichádzajú s ochoreniami srdca a ciev, po mozgových príhodách, úrazoch, amputáciách a poruchou mobility za účelom rehabilitácie, ale aspoň takto môžeme pacientom vyčariť úsmev na tvári a dodať energiu,“ vyjadrila sa vedúca sestra oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Levice Mgr. Milena Vaškovičová.

V súlade s krásnym sentimentom, ktorý sa za dnešným dňom skrýva, sa levická nemocnica rozhodla na znak lásky a vďaky odovzdať starším pacientom čokoládové srdcia a vniesla tak do života svojich pacientov kúsok radosti a slnka.

Späť