Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Nemocnica Levice má k dispozícii nový moderný prístroj na mamografické vyšetrenie

1.6.2020

Nemocnica Levice, člen skupiny AGEL, od dnes, 1. júna, rozširuje vykonávanie mamografických vyšetrení aj pre pacientky zo širokého okolia.

Mať zdravé prsia je predovšetkým otázkou zodpovedného prístupu k svojmu zdraviu. Dnes už nie je problém absolvovať špecializovanú diagnostiku prostredníctvom najmodernejšieho mamografu. Ten, ktorý slúži pacientkám v levickej nemocnici, dokáže odhaliť rakovinu prsníka už v jeho zárodku.

Nový moderný digitálny prístroj je dnes jednotkou na trhu. Ide o  digitálny mamograf, typ Amulet Innovality fy FUJI. Pacientkám v porovnaní s predchádzajúcim mamografom poskytuje vyšší komfort vyšetrenia, má lepšiu rozlišovaciu schopnosť  pri nižších radiačných dávkach a vyššej kvalite obrazu. Je doplnený o tomosyntézu. Tomosyntéza je novou pokročilou metódou mamografického vyšetrenia, ktorá tenkými rezmi zvyšuje odhalenie podozrivých zmien v mliečnej žľaze.

Vyšetrenie indikuje gynekológ, prípadne onkológ a čakacia doba nepresahuje 14 dní.

,,Je dokázané, že po 40. roku u žien výrazne stúpa výskyt závažných ochorení prsníka. Prevencia a ich včasný záchyt je to, na čo vo svojej práci sústreďujeme všetky svoje sily. Dnešné ženy sú omnoho zodpovednejšie, uvedomelejšie, ale snažíme sa ich aj aktívne edukovať a vyhľadávať, aby prišli na vyšetrenie,“ hovorí MUDr. Gabriel Mančík, primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Levice.

"Vyšetrenie na mamografe trvá približne 10 minút a je bezbolestné. Popis negatívneho nálezu je vyhotovený do dvoch pracovných dní. V prípade podozrivého nálezu pacientku telefonicky kontaktujeme k doplneniu ďalších vyšetrení - či už tomosyntézy, špeciálnych mamografických projekcií, ultrazvukových vyšetrení alebo jadrovej biopsie, tak, aby bola pacientka vyšetrená najneskôr do 10 pracovných dní, " hovorí MUDr. Oľga Birčáková, primárka rádiologického oddelenia.

Objednať sa na vyšetrenie sa dá prostredníctvom call centra 036 / 6379 663 alebo e-mailom radiologia@nemocnicalevice.sk. Nový mamograf môžu využívať nielen pacientky v Leviciach, ale aj v širšom okolí – napríklad z okolia Zlatých Moraviec. ,,Privítali sme možnosť,  že i klientky z nášho regiónu môžu využiť mamografické vyšetrenie v Nemocnici Levice. Mamografické vyšetrenie bude pre nich  dostupnejšie a rýchlejšie. Klientky z nášho regiónu  na základe vzájomnej spolupráce s Nemocnicou Levice majú zabezpečené prednostné termíny. V spolupráci s gynekológmi   sme pripravení poskytnúť   súčinnosť aj pri doprave,“ hovorí MUDr. Nina Horniaková, námestníčka pre úsek liečebno-preventívnej starostlivosti Nemocne Zlaté Moravce.

Späť