Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

V levickej nemocnici zdobia steny oddelenia umelecké diela

30.6.2020

Oddelenie vnútorného lekárstva v Nemocnici Levice má pre svojich pacientov novinku, aby sa im zlepšila nálada už pri vstupe do nemocničnej izby. Steny jednej z izieb, v ktorých hospitalizovaní trávia čas, sú ozdobené umeleckým dielom maliarky.

S týmto nápadom prišiel primár oddelenia Maksym Saienko a jeho pravá ruka Mgr. Katarína Ješková, ktorá je na oddelení vnútorného lekárstva vedúcou sestrou. ,,Na pacientoch nám záleží, je pre nás dôležité, aby sa počas pobytu v nemocnici, ktorý sám o sebe býva stresujúci, cítili dobre. Cieľom tejto iniciatívy bolo zmeniť stereotyp izieb na oddelení, aby boli pacienti v príjemnom prostredí, rozptýlili svoje myšlienky od svojho zdravotného stavu a aby sa mu zlepšila nálada,“ hovorí primár Maksym Saienko.

Príprava tohto umeleckého diela trvala tri týždne a autorkou maľby je Tatiana Kozjačjenko z Charkova. Už v týchto dňoch dosahujú tieto umelecké diela želaný efekt. ,,Pacienti sú veľmi pozitívne naladení, priam nadšení. Je dokázané, že príjemné pocity ovplyvňujú aj výsledok liečby pacienta,“ vysvetľuje primár. Na základe týchto pozitívnych ohlasov plánujú v skrášľovaní oddelenia pokračovať.

Za minulý rok bolo na Oddelení vnútorného lekárstva levickej nemocnice 2978 hospitalizovaných pacientov, kde majú celkovo 57 lôžok, z toho 9 na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Späť