Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

Levická nemocnica bojuje s koronavírusom, počty hospitalizovaných stúpajú

30.11.2021

V Nemocnici AGEL Levice zdravotníci stále so všetkých síl bojujú s ochorením COVID- 19. Novinkou, ktorú nemocnica pripravila pre záujemcov o vakcínu proti koronavírusu, je očkovanie v sobotu 4. decembra 2021 vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson.

Riziko nákazy COVID- 19 sa denne vyvíja medzi komunitami a šíri sa v rámci nich. Je dôležité dbať na zníženie rizika vystavenia sa nákaze vírusom, teda je potrebné chrániť nielen seba, ale aj ostatných nosením osobných ochranných prostriedkov a dodržiavaním nariadení.

Niektorí ľudia infikovaní vírusom zažijú mierne až stredne závažné respiračné ochorenie a zotavia sa bez toho, aby si vyžadovali špeciálnu liečbu. Na druhej strane sú tu ďalší ľudia, ktorí majú vážnejší priebeh a vyžadujú si lekársku pomoc a neustálu starostlivosť. Starší ľudia a ľudia so zdravotnými problémami, ako sú kardiovaskulárne ochorenia, diabetes, chronické ochorenia dýchacích ciest alebo onkologické ochorenia majú väčšiu pravdepodobnosť závažného ochorenia.

V Nemocnici AGEL Levice je momentálne hospitalizovaných 24 pacientov na štandardnom kyslíkovom lôžku, stav ďalších 4 pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. „Momentálne máme v rámci reprofilizácie k dispozícii 24 lôžok s kyslíkom a 5 lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu. Podľa potreby vieme zabezpečiť lôžka aj na pediatrií a gynekologicko - pôrodníckom oddelení. Zo zamestnancov nemocnice nie je aktuálne kvôli covidu k dispozícií 13 ľudí. Náš zdravotnícky personál je vyťažený na maximum, všetci však so situáciou a zdravie našich pacientov statočne bojujú,“ objasnil riaditeľ Nemocnice AGEL Levice MUDr. Ján Belanský.

Levická nemocnica už niekoľko týždňov poskytuje ambulantnú liečbu monoklonálnymi protilátkami proti koronavírusu. Dôležité však je, že túto liečbu musí stanoviť praktický (obvodný) lekár a určené sú pre pacientov v začiatočnom štádiu ochorenia, ktorí majú vysoké riziko, že koronavírus u nich prejde do závažného stavu. Kasirivimab a imdevimab monoklonálne protilátky, ktoré sa viažu na ,,spike protein“ koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19. Zabraňujú vírusu dostať sa do buniek v organizme a spôsobiť infekciu. Vďaka tomu môžu pacienti  jednoduchšie a rýchlejšie prekonať vírusovú infekciu. Najdôležitejšou informáciou je, že tieto lieky sú určené pre rizikových pacientov nad 18 rokov s potvrdeným ochorením COVID-19, ktorí nevyžadujú liečbu kyslíkom, ale sú vzhľadom na svoju doterajšiu anamnézu vystavení vysokému riziku prechodu ochorenia do závažného stavu. Práve ich podaním vo včasnom štádiu ochorenia sa má predísť jeho prechodu do ťažkej, až život ohrozujúcej fázy.

Nemocnica AGEL Levice stále pokračuje v testovaní aj v očkovaní. Možnosť objednania sa na antigénové testovanie je na stránke NCZI, na stránke nemocnice alebo telefonicky prostredníctvom call centra na číslach  +421 36 6379 360, +421 36 6379 362,  + 421 36 6379 663.

V Nemocnici AGEL Levice stále pokračuje úsilie o zvýšenie celkového pokrytia obyvateľstva ochrannou vakcínou a zníženie rizika šírenia nákazy. Novinkou je očkovanie počas soboty 4. decembra 2021. Podávať sa bude jednodávková očkovacia látka COVID-19 Janssen od firmy Johnson & Johnson. Očkovacia látka je podávaná záujemcom o očkovanie ktorý dovŕšili minimálne 18 rokov.

Očkovacie centrum levickej nemocnice sa nachádza na 1. poschodí v priestoroch bývalej rádiológie. Okrem podávaní tretej dávky vakcíny nemocnica pokračuje aj s očkovaním prvou a druhou dávkou. Očkuje sa v pracovných dňoch. Od 07:30 do 08:30 hod sa môžu prísť zaočkovať deti s registráciou aj bez registrácie v sprievode zákonného zástupcu. Dospelí s registráciou od 08:30 do 13:00 hod, dospelí bez registrácie v čase 11:00 až 13:00 hod. Imunokompromitovaní pacienti s registráciou aj bez registrácie budú očkovaní  v čase od 13:00 do 15:00. Všetci záujemcovia sa môžu objednať prostredníctvom NCZI alebo na stránke  www.agel.sk či prostredníctvom call centra na číslach:  +421 36 6379 360, +421 36 6379 362,  + 421 36 6379 663.

Späť