Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

O nemocnici

V Leviciach slúži pacientom nová neurologická ambulancia

5.11.2019

Nová neurologická ambulancia je k dispozícii pacientom zo širokého okolia v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL SK. Vytvorenie ambulancie pre trvalú špecializovanú zdravotnú starostlivosť si vyžiadal narastajúci počet ľudí s diagnózami, spadajúcimi do odboru neurológie v danom regióne, ale aj dopyt pacientov, aby mali svojho odborného lekára bližšie než v krajskom meste.

Neurologická ambulancia v Nemocnici Levice doteraz existovala hlavne ako príjmová ambulancia a ambulancia pre urgentné stavy.  Teraz sa však venuje i starostlivosti pre chronické neurologické ochorenia a dispenzáru pacientov.  Ambulancia sa špecializuje na diagnostiku a liečbu 

  • epilepsie a iných záchvatových ochorení
  • závratov/vertiga
  • bolestí hlavy,

ale poskytuje aj trvalú starostlivosť i pacientom s inými neurologickými diagnózami ako sú Parkinsonova choroba, cerebrovaskulárne ochorenia, polyneuropatia, chronická bolesť, neurasténia a iné.

Ambulancia má možnosť realizovať vyšetrenia:

  • elektroencefalografia (EEG)
  • elektromyografia (EMG)
  • vyšetrenie evokovaných potenciálov

Lekármi ambulancie sú MUDr. Zuzana Dean, MRCP, primárka neurologického oddelenia a MUDr. Miroslava Kotrusová, MBA, zástupkyňa primára. Pacient na vyšetrenie potrebuje výmenný lístok od obvodného lekára alebo iného špecialistu, následne sa môže telefonicky objednať na konkrétny termín u zdravotnej sestry Renáty  Karikovej  na tel č. 0366379 520 (Po, St, Pi) a 0366379 144 (Ut, Št) .

,,Snažíme sa reflektovať na dopyt a potreby našich pacientov. To bol jeden z dôvodov vytvorenia neurologickej ambulancie. Som rád, že jej chod zabezpečujú erudované lekárky s dlhoročnými skúsenosťami, a to aj z pôsobenia v zahraničí. Verím, že pacienti toto naše rozhodnutie ocenia a že to prispeje k zvýšeniu kvality poskytovanej starostlivosti v Nemocnici Levice,“ uviedol riaditeľ nemocnice Ján Belanský, MPH.

Nemocnica Levice poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160 000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji. V septembri 2017 sa nemocnica stala súčasťou skupiny AGEL.

Späť