Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

+421 36 6379 360
+421 36 6379 362

Pracoviská

Ortopedické oddelenie

Návštevné hodiny:

  • Streda:  15:00 – 17:00
  • Sobota: 15:00 – 17:00
  • Nedeľa: 15:00 – 17:00

Ortopedické oddelenie ako nadstavbový odbor chirurgických disciplín poskytuje komplexnú špecializovanú starostlivosť pre ochorenia pohyhového aparátu a poúrazové stavy po stránke diagnostickej, terapeutickej i preventívnej a odbornú starostlivosť pre stavy s poruchou zdravia ortopedického resp. poúrazovéhocharakteru. Ortopedické oddelenie poskytuje starostlivosť pacientom všetkých vekových skupín. Ortopedické oddelenie poskytuje pacientom možnosť využitia nadštandarných izieb ktoré sú spoplatnené podľa aktuálneho cenníka. Na ortopedickom oddelení sa realizujú operačné zákroky napr. totálne endoprotézy kĺbov dolných končatín. Na operačných sálach sa realizujú aj osobitne hradené výkony a výkony v jednodňovej chirurgii v odbore ortopédia. Zoznam výkonov najdete v časti jednodňová zdravotná starostlivosť v odbore ortopédia.

 Ortopédia je základný medicínsky odbor spolupracujúci s ďalšími medicínskymi odbormi, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, liečbou, posudzovaním a výskumom ochorení a úrazov pohybového ústrojenstva všetkých vekových kategórií. Okrem možností konzervatívnej liečby, najmä medikamentóznej a rehabilitačnej využíva aj operačné liečebné postupy, ktoré sú v odbore ortopédia dominantné. V dnešnej uponáhľanej dobe a nesprávnej životospráve, všeobecne málo pohybujúcej sa populácie s dlhodobým vysedávaním za počítačom sa výskyt ochorení pohybového aparátu nielen zvyšuje, ale i presúva na mladšie vekové kategórie.

Ošetrovacie jednotky

Ošetrovacia jednotka – Nemocničné oddelenie:
Ortopedické oddelenie je umiestnené na 3 poschodí lôžkového pavilónu. Je to ošetrovacia jednotka so 21 lôžkami. Návštevné hodiny na oddelení sú každý deň od 14:00 hod do 17:00 hod.

Súčasťou ortopedického oddelenia sú aj 2 aseptické operačné sály za účelom operatívy. Operuje sa každý deň podľa operačného programu.

Jednodňová zdravotná starostlivosť sa poskytuje sa na ortopedickom oddelení, v pavilóne C a na oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti v pavilóne D. Objednávanie sa vykonáva na ortopedickej ambulancií na čísle 036/6379 360, 036/6379 362.